А след годинката?

  • 450
  • 7
Здравейте,мили мамчета  Hug
Вече близо година си кърмя детенцето и голяма заслуга за това имате и вие   bouquet Информацията и подкрепата която получавам тук не мога да намеря никъде другаде(дори и сред роднините и лекарите  Sad )Та затова пак се налага да прибягна до вашата помощ.Чуваствам се много объркана напоследък и затова ще ви задам няколко въпроса.
След като се отбие детето с какво се заместват храненията му който до момента са били кърма?В нашият случай сме на кърма вечер преди да заспи,цяла вечер(по 3-4-5 пъти) и сутрин към 6:30,ако я отбия примерно някъде на 1г. и 3-4 месеца с какво трябва да заместя тези кърмения(АМ,кисело мляко или.....) Ако е АМ,до каква възраст се дава то?Никога не ми се е налагало да я храня изскуственно,та си нямам представа до каква възраст се хапва?
Кога децата преминават на 4 хранения?
Споделете вашият режим и какво хапвате на отделните хранения  Praynig
Много съм изсплашена как ще я храня след годинката  ooooh! Сякаш няма да се справя и с отбиването(което да се надяваме ще е чак на пролет),много е превързана към цокането и цяла вече се събужда да яде  Crazy
Давате ли нещо за ядене,преди вечерното кърмене? Аз не и давам и си мисля възможно ли е да е гладна и затова да се буди толкова на често?
Това е за сега  Mr. Green Стана много объркано,но и аз самата съм объркана.Та ако разбрахте нещо отговаряйте  Joy   bouquet
Виж целия пост
# 1
След като се отбие детето с какво се заместват храненията му който до момента са били кърма?В нашият случай сме на кърма вечер преди да заспи,цяла вечер(по 3-4-5 пъти) и сутрин към 6:30,ако я отбия примерно някъде на 1г. и 3-4 месеца с какво трябва да заместя тези кърмения(АМ,кисело мляко или.....) Ако е АМ,до каква възраст се дава то?Никога не ми се е налагало да я храня изкуствено,та си нямам представа до каква възраст се хапва?
Каквото решиш ,можеш да даваш АМ за деца след годинката,също така вече можеш да даваш и кисело мляко.
Кога децата преминават на 4 хранения?
Детето само си показва от колко хранения има нужда ,поне при нас беше така
А и вие вече сте почти на годинка и е нормално да минете на 4 хранения.

: Сякаш няма да се справя и с отбиването(което да се надяваме ще е чак на пролет),много е превързана към цокането и цяла вече се събужда да яде  Crazy
Давате ли нещо за ядене,преди вечерното кърмене? Аз не и давам и си мисля възможно ли е да е гладна и затова да се буди толкова на често?

Една майка от форума беше писала така :
До годинката първо даваш кърма ,след това масата ,
След годинката първо слагаш масата а после предлагаш кърма.
Виж целия пост
# 2
Дими,благодаря ти за отговора  Hug

Цитат
След годинката първо слагаш масата а после предлагаш кърма
добре казано  Peace
Снощи  реших да и дам малко плодова каша на "Слънчо"  и след това я накърмих и за моя изненада се събуди чак в 4:30 да суче.Явно не и стига кърмата  newsm78  и се е будела от глад.Довечера пак така ще направя и ще видим колко ще спи.
Виж целия пост
# 3
Мм, аз накъде по това време въведох вечеря, защото определено имах чувството, че не му стига само кърма. Е, той пак продължи да се буди, но след 1-2 месеца спря и така и досега. При нас по-скоро проблем бяха зъбите, а не толкова глада Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Нашият режим е следният:
около 6 часа - кърма
10 - закуска твърда храна
13 - обяд
17 - следобедна закуска
20:30 - вечеря
21:30 - кърма за приспиване
около 4 понякога пак се буди и се кърмим.
през останалото време се кърмим на поискване
Виж целия пост
# 5
Снощи  реших да и дам малко плодова каша на "Слънчо"  и след това я накърмих и за моя изненада се събуди чак в 4:30 да суче.Явно не и стига кърмата  newsm78  и се е будела от глад.Довечера пак така ще направя и ще видим колко ще спи.
Важното е ,че вече имате старт .
Дано тази вечер след като се нахраните да си поспи до към 6.00часа сутринта ,че и ти да си починеш....... Wink
Виж целия пост
# 6
Момичета много мило че споделяте как е при вас положението  Hug
Цитат
Дано тази вечер след като се нахраните да си поспи до към 6.00часа сутринта ,че и ти да си починеш....... 
А дано  Heart Eyes
А какво друго мога да дам за вечеря,преди кърменето  Thinking Мисля да почна да и взимам храна от кухнята за по-големи.Виждам че там имат и супа(в повечето случай месна),дали мога малка част от нея да и я давам преди лягане?
Виж целия пост
# 7
Ами аз точно супа давах за вечеря, по простата причина, че Борко не искаше да яде каши тогава вече. Зеленчукова, месна, всякаква ядеше. Естествено съвсем малко, ама все пак си е вечеря Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия