Очите й сълзят и секретират

  • 6 223
  • 16
От средата на 2-ри месец - началото на 3-ти на беба й се появи жълтеникав секрет на лявото око. SadОколо месец по-късно той изчезна от самосебе си.След това изведнъж се появи същия секрет и на дясното око, междувременно то започна и да сълзи.Сега и двете очи сълзят обилно и от време на време се появява този секрет.
Бях на детски офталмолог, когато й секретираше само дясното око, тя каза, че това е запушен слъзен канал и да правим масажи, ако не след месец ще й се направи сондиране.Правя и масажи вече повече от месец и не само не се оправи окото, а и другото започна, както съм описала по-горе.Не се върнахме при споменатия офталмолог, т.к се страхувам от сондирането, все пак беба е едва на 5 месеца.А също така и се съмнявам, че това са запушени слазни канали, т.к. според мен, ако проблема е такъв щеше да е налице от самото раждане, а сълзенето и секретите се появиха по-късно, да не говорим, че ту се оправи едното и се "разболее" другото.
Моля ви, вече направо се побърквам, какво да правя се тези очички?Какъв мислите, че е проблема?На някой случвало ли му се е подобно нещо?
Виж целия пост
# 1
Виж аз не мога да ти дам точен съвет ,но ако трябва вземи ново направление и отиди при някой друг лекар за да си сигурна в диагнозата .
Има различни мехлеми за очички и капки които са ефикасни.Какво ви изписаха на вас?
Виж целия пост
# 2
Какво ви изписаха на вас?
Офталмосептонекс и после нещо друго /не помня/ и третите бяха Цилоксан. Направо й съсипах очичките с тия капки.
Виж целия пост
# 3
Има много по качествени лекарства от офталмо-септонекс
Попитай за тях:фуциталмик-това е маз за очи
                           тобрекс,тобрин-това са капки за очи
Мисля ,че съдържат антибиотик и предполагам ,че с някои от тези продукти ще ви мине.Но все пак трябва да си направиш консултация с лекар.Аз сега ще проверя с търсачката ако мога да ти дам повече инфо.
Ето тук има тема за запушени слъзни канали.Прегледай я.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=139080.40


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143198.0;topicseen
Виж целия пост
# 4
Напълно възможно е да е запушен слъзен канал. На зълва ми малката го имаше този проблем. Появи се когато беше на близо годинка и очичките и постоянно сълзяха. Не знам дали са правили масажи, но след известно време ходиха да ги сондират и макар и не веднага, но малката се оправи. Сега е на 3 и проблема е забравен. Мисля, че процедурата е неприятна, но има ефект. Знам също, че понякога ефекта е временен, но при нея не се появи отново. Успех!
Виж целия пост
# 5
Здравей, поискай да и направят изследване на секрета. Наталия ми я заразиха със стафилококи в родилно (понеже беше в палатка 2 дни) и ни изписаха с отекли очички. Може би три месеца и ги мазахме с различни неща - (вкл. и тобрин за мазане, което мисля е антибиотик, затова не мисля, че може да го даваш на своя глава) и си мина, не разбрах как. Но това, което правех редовно е масажи и промиване на очичките с чай от лайка - със стерилна марля, която после извхърляш. Разбира се, не е задължително да има инфекция. На приятелско семейство детенцето беше така и се оправи от самосебе си... Дано да се аправи малкото човече   Hug
Виж целия пост
# 6
И ние бяхме така-първо след раждането,дясното оче,после преди десетина дни,лявото оче,жълт жълт секрет,та чак зелен  ooooh! Изписаха ни мехлем Тобрекс и мина бързо(правех и леки масажчета.
Виж целия пост
# 7
дъщеря ми е на 1г и5м.  понякога и сълзи едното око и отделя секрети  казаха ми че е от замърсяване и трябва да го промивам с отвара от лайка mamma
Виж целия пост
# 8
Здравей Selia

както вече са те посъветвали НАЙ-ВАЖНОТО са изследванията да се направят за да знаете какво да капите или с  какво да мажете. Аз имах същия проблем със сина ми и вече сърцето ме болеше като го гледах как присвива оче когато усети че пак ще капим. След като направихме изследването се оправи за максимално кратко време. А преди това и на нас ни бяха казали че трябва да сондираме за да се оправи. Мой съвет е все пак да опитате първо с изследванията и правилното лекарство.

И вече препоръчаните промивки с лайка също ги правете и съм сигурна че скоро ще забравите за този проблем

  bouquet
Виж целия пост
# 9
При дъщеря ми имаше същият проблем и така започна от вторият месец,първо беше с двете очички ,но после едното се оправи,но остана проблема в лявото око.Лекувахме с Тобрекс,после ходихме на очен,която ни предписа Oftaquix със него+масажи оправихме секрета,аз предполагах ,че е запушено очно каналче,но проблема е бил от сополивото носле,след като излекувахме и сополите -всичко да чукна ан дърво е ок

Успех!
Виж целия пост
# 10
Ако е слъзния канал, той ще си мине сам. Можеш да промиваш с памуче с отвара от лайка за да не се развие допълнителна инфекция.
Ако пък е някакво възпаление и още кърмиш - няма по-добро от няколко капки кърма! Може да мине дори само за ден - два, зависи.
Успех!
Виж целия пост
# 11
запушените слъзни канали обикновено не се проявяват от самото раждане, защото слъзните жлези не работят активно от самото начало.
Виж целия пост
# 12
запушените слъзни канали обикновено не се проявяват от самото раждане, защото слъзните жлези не работят активно от самото начало.
Благодаря, това ме интересуваше. Между другото бяхме днес на друг очен и тя каза - сонда.Кажете ми, моля ви, какво представлява тази сонда и каква упойка се слага на бебето?
П.п. И тя не пожела да вземе секрет за изследване.Явно наистина май е запушен слъзен канал. Тая вечер окото й е много зле - подуто, червено, възпалено и едва го държи отворено, постоянно хваща коричка и го чистя през 5 мин с лайка както ме посъветвахте.Слагам и тобрекс, лекарката го изписа.Направо ще откача вече. Cry
Виж целия пост
# 13
За тези подробности по-добре попитай лекаря, но те съветвам да се подготвиш за леко неприятно изживяване, което в никакъв случай не бива да те плаши. За добро ще е и няма да е болезнено, а по-скоро неприятно като преживяване. Успех и дано се оправи бързо и трайно! Praynig
Виж целия пост
# 14
Обърни се към Birdie за съвет.
Той е най-компетентен в тази област. Не е офталмолог, но офталмологията му е даденост, вродена специалност. Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия