Надморска височина и бременност?

  • 2 719
  • 8
Бях чела някъде, много отдавна, че бременните жени не трябва да се качват над определена надморска височина. Някой знае ли нещо по въпроса?
Виж целия пост
# 1
Хмм, честно казано за първи път го чувам това твърдение. Интересно ми е какво става с тези бремелинки, които си живеят на такава надморска височина newsm78. Ами тези, които летят в самолетите, не са ли и те над надморската височина? Защото е всеизвестно, че бременните могат да летят без проблеми стига бременноста да е нормална.

Само си разсъждавам тук, но ще ми бъде интересно да науча дали наистина има някаква истина в това твърдение.
Виж целия пост
# 2
Аз карах ски в 7ма г.с на 4000м н.в и летях със самолет в 11,13,25,26-та седмици  Peace
Виж целия пост
# 3
Не съм го чувала,а и не мисля че е вярно.Летях със самолет бременна в 7-я месец,нищо не ми стана,чувствах се добре.

Виж целия пост
# 4
Летях във 2,3,5,6,8 месец с първата си бременност и сега в 5 с втората. Не мисля, че това твърдение е вярно.
Виж целия пост
# 5
аз мисля, че това което си чела някъде се отнася не за летене със самолет, а за изкачване на места с големи надморски височини. Предупрежденията за бременните са за това, че на надморска височина над 1800 м (но не съм съвсем сигурна с цифрата) кислорода е разреден. Разбира се за жените, които живеят по такива места това явно не е проблем, защото те вече са се приспособили.
Виж целия пост
# 6
аз мисля, че това което си чела някъде се отнася не за летене със самолет, а за изкачване на места с големи надморски височини. Предупрежденията за бременните са за това, че на надморска височина над 1800 м (но не съм съвсем сигурна с цифрата) кислорода е разреден. Разбира се за жените, които живеят по такива места това явно не е проблем, защото те вече са се приспособили.
Точно това е  bouquet
Не става въпрос за летене със самолет - той е затворен херметически, а за разреденият въздух над определени метри - по тази причина и хората с астма не трябва да се катерят над тази височина. А дали някой може да потвърди метрите(1800м)?
Виж целия пост
# 7
Мисля, че става въпрос за по-голяма височина от 1800м ... Алеко е на толкова, а там аз лично се чувствам много добре ( не се задъхвам). И на Черни Връх съм се качвала бременна и там също ми беше добре  Peace (Само дето ходих много по-бавно)
Виж целия пост
# 8
Скоро четох в някаква книга, че много високата надморска височина не е добра за бременни, точно заради разредения кислород във въздуха, а на бебчо му трябва много кислород. Но мисля, че става въпрос за наистина големи височини. Аз лично бих отишла на планина - така бебчо ще подиша малко свеж, чист въздух.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия