На 14г - 148см. От две години е спряла да расте. Има ли шансове?

  • 5 691
  • 22
 Дъщеря ми е на 14г, но от 2г стои на твърдите 148см. Вече започнах сериозно да се притеснявам. Не мога да очаквам да стане по-висока от моите 160см, но и 155см вече ми се виждат недостижими.
Менструацията й дойде за пръв път на 11г. На нейните години аз бях 154см. Крия го от нея, за да не я разстройвам. Може ли да има според вас някаква причина за спиране на растежа? Дали може да се помогне с нещо?
Виж целия пост
# 1
Може с активен спорт - плуване например . Имате достатъчно време поне до 18 години .
Виж целия пост
# 2
Моята приятелка точно по това време беше спряла да расте.После порасна изведнъж и сега е 160см.Спомням си,че тогава(около 14г. възраст),ми стигаше едва до рамото.Беше 142см. и всеки ден ме питаше,дали ще порасне.Ами порасна си.Така че,има още време да расте детето.Жена-миньон също не е лошо. Wink
Съвети за подсилване на растежа не знам.
Виж целия пост
# 3
@ljuboznatelna

Има растежни криви и специални акцелерационни растежни криви. Има и криви ръст/тегло също.
Попълнете ги според данните на детето и ще стане ясно.
Освен това има формула, по която се изчислява крайният ръст на едно дете на база ръст на родителите.
Ако изчислите по тази формула и направите корекции за съответната оставаща възраст пак може да се ориентирате.
Виж целия пост
# 4
@ljuboznatelna

Има растежни криви и специални акцелерационни растежни криви. Има и криви ръст/тегло също.
Попълнете ги според данните на детето и ще стане ясно.
Освен това има формула, по която се изчислява крайният ръст на едно дете на база ръст на родителите.
Ако изчислите по тази формула и направите корекции за съответната оставаща възраст пак може да се ориентирате.

дай линкове, без линкове не става тази работа
Виж целия пост
# 5
Човек не расте ли поне до навършването на 16 години? Embarassed
Виж целия пост
# 6
Да, расте-и точно затова ползваме акцелерационните криви и кривите за растеж, както и кривите ръст/тегло.
Акцелерационните криви са специални. Не съм ги срещал в Интернет. Аз лично имам такива на "Ново-Нордиск".

За останалите, ето ги тук:
http://www.cdc.gov/growthcharts/
http://www.cdc.gov/nchs/about/major/nhanes/growthcharts/clinical_charts.htm

Вземаме тези:
Length for age + Weight-for-age
Weight-for-length
BMI-for-age
Weight-for-stature

Съответно на възрастта и пола на детето. Нанасяме и виждаме.
Виж целия пост
# 7
Да, расте-и точно затова ползваме акцелерационните криви и кривите за растеж, както и кривите ръст/тегло.
Акцелерационните криви са специални. Не съм ги срещал в Интернет. Аз лично имам такива на "Ново-Нордиск".
...
От къде мога да намеря тези на Ново Нордиск?
Виж целия пост
# 8
Аз ги притежавам лично от представителите на Ново-Нордиск.
По принцип и ендокринолозите ги имат.
Виж целия пост
# 9
Има време още да расте.
Мислила ли си за консултация с ендокринолог? Може да ти е смешно, ама аз така бях се побъркала с Георги преди 4 години. Не растеше и това си е/около метър и половина беше/, и понеже беше и пълничък... направо ужас. И го метнах по доктори аз...е, на ендокринолог, да видя аз дали проблема не е медицински. Не беше, и на ехографии го водих на всичко което може да се прегледа. Поне се успокоих, че е абсолютно здрав. И по едно време почна да расте. И расте и не спира, вече е 190. ooooh! По висок е и от мен и от баща си вече.
Има още поне 5-6 години през които да расте дъщеря ти.
Виж целия пост
# 10
Мисля, че това не е нормално да спре да расте в тази възраст. Дай Боже да няма нищо лошо, но все си мисля, че може би част от организма, орган или система е спряло да работи пълноценно или въобще е спряло. Sad

Дано думите на Flash* бъдат реалност и за вас, виж, че има и други случаи,  Hug не губи надежда ljuboznatelna
Виж целия пост
# 11
не знам за спирането на растежа, но аз на 24 години порастнах с 2см. ако щете вярвайте! изведнъж ми окъсяха дрехите...
Любознателна, стискам палци всичко да е наред! Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Е, Кайли Миноуг е 152см, но едва ли ще станем толкова известни Wink

Birdie, благодаря за линковете. Ще ги погледна утре, защото ще се наложи да ползвам речник, а сега нямам толкова време.
Виж целия пост
# 13
Аз съм висока около 155см.
Мисля, че това е само застой при вас. Сега си спомням, че майка ми така се притесняваше за мен някога. Една нейна колежка и беше казала да ям всеки ден моркови колкото мога повече. Нейният син така бил пораснал...
Не мога да ти кажа дали действа защото аз моркови не обичам много...
Виж целия пост
# 14
не знам за спирането на растежа, но аз на 24 години порастнах с 2см. ако щете вярвайте! изведнъж ми окъсяха дрехите...
И при мен се получи нещо такова, факт Crazy.
Даже не помня и на колко години съм била, но със сигурност беше след 20-те, може би даже между 24 и 26.
Последно в училище ме водеха 160 см, сега съм 165.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия