Права съм, а се чувствам гадно......!

  • 1 320
  • 14
Внимание!Тези  на които е писнало да четат теми за свекърви, могат да прескочат по нататък написаното!

Историята е следната.Свекървата вдигна  онзи ден 38.5 Т. Втресе я, лежа цял следобед.За уточнение от 1 год. сме при тях.Като човек и казах  детето да не контактува с нея ден, два.Да видим това вирус ли е  или временно неразположение.И без това малката е сряда , петък болна.Онази ми ти жена като се нацупи, а уж отначало няма проблем!Цял ден не ми говори , аз я питам нешо , тя с половин уста ми отговаря.И понеже кухнята е нейна територия, не ми е приятно да седна да се храня , а тя да ми се цупи, цял ден не хапнах нищо(е не заслабнах де  Laughing) , но тя нито да ме попита няма ли да седнеш да хапнеш, абе въобще нищо ,.!Аз у тях се чувствам като на гости , там не е моя  дом, а и след 3 месеца се изнасяме , но от описаната ситуация се почувствах ужасно , направо като някакъв навлек в тяхната къша.Та  думата ми е за друго ,. Аз също спрях да и говоря , въобще не контактувах с нея тия 1-2 дни.Днес на селото и  има панаир.Тя е там от снощи.Преди гореописаната истотия бяхме говорили да идем и ние с детето , но след случилото се , аз категорично заявих на мъжа ми , че няма да отидем.Той сега се опитва да ме разубеди .Да казва ти си права , но направи компромис и т.н, .....Аз си отстоявам решението, но познайте на кого сега цялата къша му е сърдита Simple Smile.И ми е едно .......Така , че търся съчувствие и подкрепа.Нали все пак съм права...???????????
Виж целия пост
# 1
Не знам дали си права, но и аз бих постъпила по същия начин  Wink
Детето ми е най-важно и не бих рискувала да се разболее Crossing Arms
На който не му изнася - да си гледа работата Twisted Evil
Виж целия пост
# 2
За права-права си! Но въпрса не е в една ситуация, а в принципа. Каква е тази детска градина - няма да ти говоря, ще се сърдя и т.н. Ненавиждам такива сцени- или си го казвай за де се разберете и да се забрави или покажи, че този начин на "комуникаця" е от по по - миналия век - все едно чета средонвековни разкази #Cussing out #Cussing out #Cussing out Въпроса не е да правиш компромис, а да намерите начин при такива ситуации да се разбирате.
Виж целия пост
# 3
Та тя сама трябва да се сеща, а не ти да напомняш! Още по-малко пък има право да се сърди Close Що за хора има ooooh!
Виж целия пост
# 4

Детето ми е най-важно и не бих рискувала да се разболее Crossing Arms
На който не му изнася - да си гледа работата Twisted Evil
Peace
Виж целия пост
# 5
Eстествено, че си права. Пък и не виждам нищо с което да се обиди от това, което си й казала. Такива историйки са ми до болка познати. Цупене, неговорене и пр. и пр.
Но полза няма. Решението е разговор очи в очи, иначе може да си карате така до безкрай.................
Виж целия пост
# 6
Гледай си детенцети и да не ти пука Mr. Green. Тези   свекита нямат усещане Twisted Evil
Виж целия пост
# 7
Аз също бих постъпила по този начин!
Един съвет-бягай колкото може по-скоро от тази къща!Вземи и детенце и съпруг и бягайте!И аз горе долу съм в твоето положение и знам за какво става ?-с
Виж целия пост
# 8
права си,тя сама трябва да се сети дори
Виж целия пост
# 9
Разбира се, че си права!
Изобщо нямай съмения по въпроса, а и тази жена трябва да е много глупава, за да рискува така отношенията ви да се влошат толкова скоро, преди изнасянето ви. Просто след това ще бъде много удобно да я отстраниш на съответната дистанция от семейството си.
Просто го приеми като малко предимство, което имаш Simple Smile
Не се съсипвай с глупави хора, не се прави на "ощипана кадъна", за да видиш дали ТЯ ще забележи дали се храниш... нама да забележи, скъпа, тя не е майка ти! А ако забележи, ще е щастлива, че ти е причинила някакъв дисконфорт. Съжалявам да го кажа, но това е масов манталитет и са еденици тези, които нямат обтегнати отношения със свекървите си, особено, ако са в подобна близост. Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 10
И моята свекърва изживяваше тежко такива ситуации- вместо всички да трептим около нея, защото , разбираш ли- тя е зле и има нужда от грижи, аз бях по- загрижена за това- как да опазя детето си далеч от нея. Сърдеше ми се като дете, а аз й обяснявах моята гледна точка и това, колко е егоистично поведението й . Когато, обаче се случи така, че наистина зарази с грип детето ми и аз я направих сама да си говори- нямам проблеми (засега,де).
Не може един зрял здравомислещ човек да се сърди , че майката не иска насила да разболее детето си.
Права си, не се чуствай гадно- ще й мине. Имай впредвид, че и болестта й е помогнала за реакцията й. Болния човик е чуствителен егоист ...
Виж целия пост
# 11
Oooo, права си и още как! Peace
Миналата година моята свеки се размотава една седмица из къщи с вирусна пневмония, твърдейки, че е настинала, а бебо беше на 3 месеца #Cussing out така и не си отстъпи на ината,дори и след като я изписаха от болницата не си признаваше пред мен от какво е била болна  :shock
В момента при мен положението е много сходно с твоето, с разликата, че не си говорим вече седмица Mr. Green.Храня се навън или на "наша" територия Simple Smile Не съм и умряла нито за кухнята, нито за храната.
И този път мисля да не правя компромиси със здравето на детето си, за да и предпазвам нежната, ранима душа #2gunfire
Виж целия пост
# 12
Разбира се, че си права!
Изобщо нямай съмения по въпроса, а и тази жена трябва да е много глупава, за да рискува така отношенията ви да се влошат толкова скоро, преди изнасянето ви. Просто след това ще бъде много удобно да я отстраниш на съответната дистанция от семейството си.
Просто го приеми като малко предимство, което имаш Simple Smile
Не се съсипвай с глупави хора, не се прави на "ощипана кадъна", за да видиш дали ТЯ ще забележи дали се храниш... нама да забележи, скъпа, тя не е майка ти! А ако забележи, ще е щастлива, че ти е причинила някакъв дисконфорт. Съжалявам да го кажа, но това е масов манталитет и са еденици тези, които нямат обтегнати отношения със свекървите си, особено, ако са в подобна близост. Успех!  bouquet
След горното мнение аз нямам какво да кажа.
Виж целия пост
# 13
Много ги е яд тези свекървища ,че не са вече център на внимание,както вероятно е било преди...
Виж целия пост
# 14
Няма спор, че си права, но щом сте още при нея, значи няма как сега да се махнете и е нужно да поговорите, е , от нейна страна не очаквай кой знае какво разбиране, но поне на теб ще ти е по-спокойно. Ужасно е да живеете сърдити, ще страдаш ти, а не трябва. Разбирам те, знам че е трудно, но като се наложи да стискаме зъби заради любимите хора - стискаме.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия