Странно премигване

  • 1 627
  • 8
синът ми от 4 дни премигва странно - нещо като тик!Не е стресиран, няма нищо в окото и казва,че нищо не го боли!Моите предположения са, че или имитира някое дете от яслата или ни манипулира лекичко, защото като му кажа да не премигва - започва още по-усилено.
Случвало ли се е нещо подобно при вашите дечица????
Виж целия пост
# 1
Моя син имаше същия проблем.Бях много притеснена.Странното е че всичко това беше за около седмица и не се повтори.
Виж целия пост
# 2
Аз също се бях притеснила от това,защото и моята дъщеря имаше период от цели 2 месеца,в който премигваше постоянно.Но от една година вече не го е правила.Явно е някакъв тик или имитират някого.
Виж целия пост
# 3
Това е тик - тип невротична реакция. Не е задължително да е стрес, може и моментно притеснение да е причината при по-чувствителни деца. Ако продължи дълго време - месеци или зачести потърси консултация с невролог или детски психолог.

Моето дете, когато беше на 3 години имаше такъв тик. Не знам причината, но съвпадна с удар по главата ( сцепи си главата на ръба на раклата, точно между очите ), но също така и със заминаването на татко му по работа за 6 месеца.
Възможно е и аз да съм го травматизирала, поради притеснения от моя страна.
Тогава пи 3 месеца тиоридазин по препоръка на невролог.

Личното ми мнение е, че този тик може да се овладее и без медикаменти. Важното е да не се насочва вниманието на детето към него, все е едно го няма, да му се осигури спокойствие и при най-малкото задълбочаване да се направи консултация със специалист. Важно е също и ние да сме спокойни, защото всяко наше притеснение, дори неизказано се усеща от децата.
Виж целия пост
# 4
като му кажа да не премигва - започва още по-усилено.

Това недей да го правиш Peace Така му фиксираш вниманието към премигването, той иска да го овладее и да не го прави, но реакцията се задълбочава. Не е нарочно! Дори е възможно да премина в друг тип реакция.
Наблюдавай го внимателно и ако продължава се концултирай със специалист.

 Hug
Виж целия пост
# 5
 При нас имаше същия проблем когато навърши годинка започва странно да премигва заведох го на личната и тя каза че не е тик после спря и миналия месец пак започна около 2 седмици премигваше и пак спря по думите на личната тиковете се появявали чак след 3- та година говорих с други мами и при тях са се появявали някой лекари казали че децата по този начин привличали внимание незнам обаче на какво се дължи на мен лично ми прилича на неволно премигване - тик
Виж целия пост
# 6
http://rozali.com/parent.php?l=a&p=93

Тук има описани тиковете при деца. Но за мен най-авторитетно си остава мнението на специалиста (невролог или психолог). Статията е по-скоро да ни насочи има ли такава реакция у децата ни или не.
Успех Hug
Виж целия пост
# 7
моето детенце имаше този проблем на две и половина - продължи три месеца. Този "тик" вероятно беше провокиран от играта на компютърни игри. Личната лекарка каза, че няма смисъл от посещение при невролог, било нормално на тази възраст такива явления, които бързо преминават. Очната каза - алергия и изписа куп антиалергични, които аз не давах, естествено.  Стресът също е вероятна причина. Най-важното - не му прави забележка и се прави, че не забелязваш
Виж целия пост
# 8
моето детенце имаше този проблем на две и половина - продължи три месеца. Този "тик" вероятно беше провокиран от играта на компютърни игри. Личната лекарка каза, че няма смисъл от посещение при невролог, било нормално на тази възраст такива явления, които бързо преминават. Очната каза - алергия и изписа куп антиалергични, които аз не давах, естествено.  Стресът също е вероятна причина. Най-важното - не му прави забележка и се прави, че не забелязваш

Сериозно ли играе на компютърни игри на тази възраст  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия