Моля за мнения от ползващите количка Кенгуру Ексес /Cangaroo Excess/

  • 5 852
  • 40
Очаквам първото си детенце в края на март и трескаво чета всички теми за детски колички от форума. Много бих искала онези от Вас, които имат такава количка:
http://www.cangaroo-bg.com/bg/sub.html
да споделят впечатленията си   Peace

Интересува ме всичко от опита Ви и особено: има ли амортисьори, сгъва ли се, побира ли се в багажник на кола /хечбек/ и в 4-местен панелен асансьор
Благодаря предварително за отделеното време и за желанието да ме упътите!!!   bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз съм с такава количка и съм супер доволна. Много е маневрена и лесна за управление, а също и е страшно стабилна. Аз я ползвам от три месеца и нямам никаква забележка. За сега съм използвала само зимния кош. В нашия багажник се побира, но не знам дали във вашия ще влезе, но според мен като се сгъне, не заема много място. Ако искаш ще меря. Влиза в малък асансьор, барабар с един човек, но малко е тесничко, ако е по-дебел. Съпругът ме е близо 100кг. и се сгъва за да влезе, но не е невъзможно. Все пак няма да пътуваш час в този асансьор.
Дъждобранът покрива целия зимен кош. На нас ни я подариха, но ако трябваше сега до избирам щях да си взема същата. А, качването и слизане по стълби с естакада става на двете колела и е лесно(особено като свикнеш Wink). Хубавото е, че разстоянията между двете колела явно са стандартни(или поне много близки до стандартните), защото се побира на доста естакади (аз доста използвах метрото и нямах проблем да я качвам и свалям) по подлезите). Доста колички не могат да използват тези естакади, поради факта, че разстоянието между колелетата е по-голямо.
Иначе характеристиките са описани в сайта.
Друго не се сещам, но ако има нещо - питай и не се притеснявай.
Виж целия пост
# 2
Здравейте и мен ме интересува същата количка,но тъй като и ние сме за март:) незнам дали ще имам нужда от зимен кош.Въпроса ми е дали летния кош става за новородено е с покривало за краката разбира се Simple Smile И дамаската не ми изглежда непромукаема,ако имаш опит ще съм ти благодарна да споделиш,а и още нещо дали се сваля да се пере?
Виж целия пост
# 3
И мен ме интересуват всички колички на Cangaroo. Ако има някоя мама, която ползва количката от повече време, моля да сподели
Виж целия пост
# 4
Записвам се и аз да чета....
Дайте моля ориентировъчна цена на коментирания модел количка и откъде може да се купи ? newsm78  bouquet
Виж целия пост
# 5
И аз съм за края на март, ориентирала съм се обаче към модела-Виктория....Този модел за мен предлага средното между това, което съм бутала с първото си детенце, взима и от лятната и от зимната, така че ме устройва...
Виж целия пост
# 6
Записвам се и аз да чета....
Дайте моля ориентировъчна цена на коментирания модел количка и откъде може да се купи ? newsm78  bouquet
Ето http://monitrade.911.bg/a2/offers.asp?p=2096329   Grinning
Виж целия пост
# 7
 Peace
Мерси tala !
Виж целия пост
# 8
Моята количка не е такава, но имам впечатления от тази. Мисля че е страхотна за цената си, това е най-добрия модел на Cangaroo.
Виж целия пост
# 9
Записвам се и аз да чета....
Дайте моля ориентировъчна цена на коментирания модел количка и откъде може да се купи ? newsm78  bouquet
Ето http://monitrade.911.bg/a2/offers.asp?p=2096329   Grinning
Кумовете ни купиха нашата от Пакостник и доколкото знам струва 450 лв.
Е,  то бива разлика, ама чак пък толкоз.
Момичета ще проверя летния кош дали се регулира и ще пиша. Също ще прояеря кои части се свалят и стават за пране.
Относно това дали е непромокаема newsm78 не знам, защото съм излизала само 2 пъти в дъжд, но бях с дъждобрана.
Още нещо се сетих - в зимния кош освен дюшече има и протекторно дюшече.
Виж целия пост
# 10
Eliona, tala- голямо благодаря за ценните указания!!! Hug
 Явно не само аз съм забелязала тая сполучлива имитация на друг модел, който е доста над 1000 лв  Simple Smile

Едно уточнение за цената на Ексеса- зимният кош се заплаща отделно, затова общата цена действително е към 450 лв.

Мартенски майчета, според мен ще ни трябва и зимен кош- все пак април в бг прехвърча понякога и сняг.

Скъпи дами, някой друг с такава количка няма ли да ни светне? Събрали сме се голяма публика Simple Smile)
Виж целия пост
# 11
Аз ще бягам от зимната количка този път, зимен кош в края на март е излишен според мен...За следващата зима бебето вече ще е и седящо-този кош отпада, ползва се чувалчето.Та то може и в началото да се ползва.Та за 20-30 дена само е излишно... Thinking
Виж целия пост
# 12
Момичета, може и да бъркам, но мисля, че предназначението на  зимния кош е да се използва за новородено, защото бебето трябва да е в абсолютно хоризонтално положение.  Дори и да родиш през пролетта мисля, че пак ще трябва зимен кош, именно с тази цел. Някой колички имат кош, който е със степени от седнало до хоризонтално положение. Имайте предвид, че в началото се препоръчва положението да е абсолютно п хоризонтално, за да не се натоварва по никакъв начин гърба на бебето.(поне така ми казаха в един магазин)
Измерих количката в разгънато положение и ето мерките
Алуминева конструкция в сгънато положение: ш.61, д.90, в. 31см.(това са размерите с най-изпъкналите части)
Зимен кош: ш. 41, д.80, в.25 (това е без гюрука)

Даже снимах количката и ако някой иска може да му ги изпратя по майла и да ги качи тук, защото нещо не става при мен Embarassed
Виж целия пост
# 13
Добре де, а вариянта без кош когато е-седалката няма ли пълно легнало положение? newsm78Аз моето дете съм го возила в лятна количка без такъв кош, имаше си до легнало положение облегалката и после две степени за повдигане, когато му дойде времето.Т.е-детето си е пак абсолютно хоризонтално... ThinkingТо и за това се нарича зимен кош-защото едно новородено е по-защитено някак в такъв, гюрука от горе е по-голям/или сенник, както му казват още/зимата, нищо повече според мен де...
Елиона- а да знаеш килограмите на количката-мен това повече ме вълнува... Peace
Виж целия пост
# 14
Мили бъдещи мартенски мами, аз съм мартенска мама от тази година и мога със сигурност да ви кажа, че зимен кош НЯМА да ви трябва  Grinning
Колкото и да е студено не е чак толкова за зимен кош. Той е подходящ за истински зимни бебета, когато ще си вали доста сняг. Иначе е абсолютно достатъчно покривалото на количката. А самото бебе, ако се притеснявате, може да го облечете с космонавт /макар, че не знам някоя от мартенските мами да е ползвала/, да си купите чувалче и да ползвате него или по-дебело обеяло. Варианти много, но определено по-практични и по-евтини от отделен зимен кош, който ще се чудите къде да сложите след 4 мес/повечето не могат да се използват до 6м, защото са много тясни/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия