Хапане

  • 474
  • 4
Здравейте, мами! Посъветвайте ме какво да правя. Страшна агресия, която се изразява в хапане на всичко и всеки. А не е нервен от зъби или поне на мен така ми се струва. Играе и си хапе - хората около него или ръбове на маса, легла и, каквото му попадне. Ще съм благодарна да споделите, ако сте минали по този път. Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 1
И моята дъщеря се държи по същия начин. ще следя темата защото и аз не знам какво да правя.
Виж целия пост
# 2
Моят син имаше такъв период. Не е бил толкова агресивен, но се случваше да хапе. Особено се притеснявах за децата в детската градина. Отучих го, като на всяко негово хапане го хапех и аз, леко, но достатъчно малко поне да го заболи и му казвах колко много мен ме е заболяло.
Виж целия пост
# 3
Племеничето ми много хапе , той е колкото Ева на 1г. и 3 м. Отучиха го като му говорят непрекъснато,че така не се прави, без да го пляскат или хапят. Пробваха и така де, но имаше обратен ефект, още повече започна.
Просто трябва да си наблизо и като го видиш, че тръгва да го прави да казваш твърдо НЕ т. е това да влиза в списъка със забранените неща.
Успех.
Виж целия пост
# 4
Племеничето ми много хапе , той е колкото Ева на 1г. и 3 м. Отучиха го като му говорят непрекъснато,че така не се прави, без да го пляскат или хапят. Пробваха и така де, но имаше обратен ефект, още повече започна.
Просто трябва да си наблизо и като го видиш, че тръгва да го прави да казваш твърдо НЕ т. е това да влиза в списъка със забранените неща.
Успех.

Дааа, добре казано. Мисля , че това е начина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия