колко време ви помагаха?

  • 2 467
  • 84
Здравейте!
Скоро очаквам първото си дете. Интересно ми е да знам колко време ви помагаха бабите след като ви изписаха с бебето от родилният дом? Ние със съпруга ми живеем сами в София, а бабите са в провинцията. Те напоследък вече ме питат колко време ще искам да стоят при мен, за да ми помагат.
Виж целия пост
# 1
Не са ми помагали Peace!Родих секцио,ако това има значение.Желая ти леко и безпроблемно раждане Hug.
Виж целия пост
# 2
спец. аз едвам издържах помощта им една седмица. Повече хора само навалица правят според мен. Достатъчно е да поседят 1-2 седмици докато си направиш ритъма и дотам.
Виж целия пост
# 3
 Майка ми идваше първата седмица през деня да глади дрехите на бебо, за да  мога да се наспивам. Иначе всичко правим сами с мъжа ми-той ми помага за всичко.
 Съвет от мен:по-добре си  гледай сама бебчето!
 Леко раждане!
Виж целия пост
# 4
Свекърва ми също живее в провинцията и дойде още когато ме приеха в болницата. Остана у нас около 2 месеца с малки прекъсвания. Винаги ще съм й благодарна за помощта, която ми оказа! Тя пое изцяло домакинството, помагаше ми и за бебето, понякога спеше при него, за да мога поне малко и аз да поспя, подкрепяше ме в трудните кърмачески моменти..

От сега е рано да кажеш от колко време ще имаш нужда от помощ! Зависи от много неща - от характера на самото бебче, от времето, за което се опознавате взаимно и т.н. Съветът ми е да не отказваш подкрепа в началото, защото е много, много важна!

Леко раждане и прекрасно бебче!   bouquet
Виж целия пост
# 5
Ако можеш да се оправяш сама , баби не ти трябват!
Но все пак по-вече от седмица не виждам смисъл-да свикнеш с новите задължения, да си направиш някакъв режим!В един момент може по вече да те дразнят ,отколкото да помагат!
Леко и безпроблемно  раждане ! Hug
Виж целия пост
# 6
Абсолютно никой не ми е помагал,справях се сама и то перфекно .Смятам,че така е по-добре защото бабите много се бъркат и няма да те оставят да се нарадваш на бебето си.
Виж целия пост
# 7
Свекърва ми беше плътно до мен почти два месеца, за което съм й много благодарна  bouquet
Аз родих по нормален начин и бързо се възстанових, но въпреки това имах нужда от помощ и подкрепа Hug
но всеки знае себе си - мой съвет е да не се отказва помощ, когато ти я предлагат...има време да се гърбиш с цялата къщна работа и т.н Crossing Arms

Леко и безпроблемно раждане!  bouquet
Виж целия пост
# 8
Никой не ми е помагал , а и аз не съм им искала помощта !
Мъжът ми си беше взел 3 седмици отпуска и двамата с него се справяхме чудесно  Peace
Виж целия пост
# 9
Никой не ми е помагал , а и аз не съм им искала помощта !

И аз така  Peace
Виж целия пост
# 10
... защото бабите много се бъркат и няма да те оставят да се нарадваш на бебето си.

Не икам да навлизам в спорове, но не съм съгласна! Свекърва ми ме пита и до днес дали може да направи това-онова, дали имам нужда от нещо и т.н. Никога не е навлизала в личното ми пространство! Е, разбира се имаше и моменти, в които и двете сме се гледали по-така, но все пак това е нормално. Майка ми, обаче, е голяма досада! С нея се разправям непрекъснато и затова я държа надалече.
Ако на бабата се поставят правила в какво може и в какво не може да се намесва, мисля че и за двете страни ще е по-лесно и приятно!
Виж целия пост
# 11
Не бих допуснала други помощници, освен майка ми, но само за няколко часа на ден Peace
Виж целия пост
# 12
Не са ми помагали Peace!Родих секцио,ако това има значение.Желая ти леко и безпроблемно раждане Hug.
И при мен беше същото Peace
Честно казано не мисля и че щях да издържа да има някой около мене.Просто като си бях сама(с таткото,естествено)много по-лесно влезнах в ритъм Laughing
Виж целия пост
# 13
Около 2 месеца ,редуваха се и една след друга си взеха отпуските,мъжо също.
Виж целия пост
# 14
Майка ми стоя при нас една седмица и това беше. После започнах всичко сама, като се има в предвид, че и мъжа ми замина за 3 месеца, когато детето беше на 20 дни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия