Мами в 4ужбина, я да ви попитам...

  • 3 574
  • 25
4удех се колко от вас работят или евентуално си гледат мал4уганите в къЩи? Доволни ли сте от положението си или бихте искали да минете в другата категория? Как се оправяте с деца, домакинска работа и вс.останало? Остава ли ви свободно време?
Ей такива неЩа.... Извинявайте за лавината от въпроси  Embarassed и лек ден на вси4ки ( там където е ве4ер или ноЩ : Лека ноЩ и приятни съниЩа  Wink )
Виж целия пост
# 1
Аз съм от неработещите (вече 4-ри и косур години), но определено не мисля да продължавам така. В къщи писва, опъват ти се нервите все около децата. Иначе времето що годе стига (щом и в нета се вмъквам) Друг е въпроса (дай боже) един ден като почна работа. Тогава сигурно ще съм разпокъсана какво по-напред да правя, на децата ли да се радвам, домакинска работа ли да отвъртя или да легна да си почина Wink  Grinning
Виж целия пост
# 2
При мен пък е обратното Хонди4ка. Аз си стоях в къЩи до 7 мия месец на Мале4ка ( не броя и двете години преди това като току Що кацнала тук дето бях съвсем пред отка4ане )и нямах търпение да тръгна пак на работа за да видя хора и свят Щото в къЩи се 4уствах адски затъпяла и гроги по цял ден сама с бебка сред памперси и ревове. Е да тръгнах на работа и какво: голям праз. Сега хвър4а като финикиец, с детето си прекарвам не особено много време и съм супер изнервена , уморена и кисела  Thinking Времето не ми стига за ниЩо и дните ми отлитат без да остане спомен... Дали май някакво средно положение не е идеалния вариант Thinking  Помните ли едно време в Бг как майките ни си стояха в къЩи до третата година на детето май беШе ? И после пак си по4ваха работа. Дали това не е маги4еската формула на успеха  Thinking : гледаШ си детето докато поотрасне, плаЩат ти май4инство и когато детето поотрасне тръгваШ пак да се трудиШ? Май неЩо много се разфантазирах ... Embarassed
Виж целия пост
# 3
Цитат на: mcdirock
4удех се колко от вас работят или евентуално си гледат мал4уганите в къЩи? Доволни ли сте от положението си или бихте искали да минете в другата категория? Как се оправяте с деца, домакинска работа и вс.останало? Остава ли ви свободно време?
Ей такива неЩа.... Извинявайте за лавината от въпроси  Embarassed и лек ден на вси4ки ( там където е ве4ер или ноЩ : Лека ноЩ и приятни съниЩа  Wink )


И аз в момента съм от още неработещите, но дъщеря ми преди няколко дни навърши годинка и още ме е жал да я оставя някъде да ми я гледат докато аз работя и ще си я погледам още малко мисля. А иначе най-късно догодина по това време ми се ще вече да съм от работещите, поне на половин ден, че така се чувствам като малко изолирана Cry  От скоро живеем на ново място и досега май все съм завързвала запознанства покрай работата (или ученето) и сега в един момент се оказах неподготвена за такава ситуация (че и още е студено да ходим да висим по площадките та да се запознаем с някой) и ми е скучно- малко работа би ми дошла много добре Laughing .
Свободно време имам достатъчно засега ...
Виж целия пост
# 4
Цитат на: mcdirock
.. Помните ли едно време в Бг как майките ни си стояха в къЩи до третата година на детето май беШе ? И после пак си по4ваха работа. Дали това не е маги4еската формула на успеха  Thinking ...

Може и това да е "магическата формула" ама тя вече май не се прилага и в Б-я. Въпреки, че платеното майчинство все още е 2 години, което спрямо страните, които знам май е най-множко. И въпреки всичко много малко хора пък го ползват, защото парите са прекалено малко. Мои приятелки (доста от тях )след като родиха си прехвърлиха майчинството на родителите си (било майка или баща) и на 40-ят ден след раждането си започнаха работа. При това не работят на едно място, а на няколко (съжелявам че пишещите в нета не са най-реалната извадка за състоянието в Б-я Sad
Виж целия пост
# 5
и аз съм от неработещите мамчета.....то не че гледането не е работа........вече съм без ръце от Никол...........Но аз 6 години съм работила без прекъсване или нормални отпуски така че си обявявам заслужена почивка Laughing  а и да ви кажа честно не ми се и работи нещо.....а то първо и на училище трябва да ходя 1 година заради езика и тогава чак евентуално работа........за сега почивам и уча езика, гледам си съкровището което от ден на ден става по диво и диво и живот и здраве първо ще видя кое от образованията ще ми признаят тук за да си работя по специалностите.....ако трябва и в университет пак що ходя, но за работа не бързам още Grinning

поздрави на всички
Виж целия пост
# 6
Аз съм от работещите мами. Докато Анна навърши 6.5 месеца си бях вкъщи с нея, после тръгнах отново на работа на пълно раб. време. Нямах много голям избор от финансова гледна точка - ако можех още тогава да си позволя да работя на съкратено раб. време щях да го направя.
Времето не знам дали ми стига. Нямам време като преди да се виждам с приятели, но и много от тях са в моето положение и ме разбират. То и вкъщи да си стоях, пак нямаше да имам кой знае колко време да излизам вечер например.
Домакинската работа - гледам да не съм максималистка или перфекционистка. Делим си с мъжът ми колкото се може повече.
Уморявам се доста, особено сега като съм и бременна. А и с нетърпение чакам второто майчинство. Кроя грандиозни планове и да видим.
Мисля, ако мога, да си взема цялата година, която ми се полага. Като се върна (ако се върна за повече от задължителния минимум за да не им изплащам обратно майчинските) на сегашната си работа със сигурност ще е на 2 или 3 дневна работна седмица. Това според мен е много добър вариант, тъй като хем работиш, хем имаш и доста повече време за децата. Мисля още докато съм в майчинство да започна да се занимавам и сериозно (т.е. да разработя клиентела) и да изкарвам пари и с новопридобитите си квалификации на тереапевт-масажист, а и да поуча за още две три (другия месец ще карам курс за масаж за бременни и следродилен масаж, а после и за инструктор за масаж за бебета като се роди бебка, след това мисля да последва и ароматерапия или рефлексология). Та ако това потръгне (а има и още една две по-гъвкави възможности) общо взето ще мога по-добре да си контролирам раб. време сама и да решавам аз кога ще работя и по колко. Със сигурност, не бих искала да спра съвсем работа - може би единствено ако решим да имаме поне още 2-3 деца, но и тогава би ми се искало да правя нещо пък било то и по полвин ден седмично.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Honda
Цитат на: mcdirock
.. Помните ли едно време в Бг как майките ни си стояха в къЩи до третата година на детето май беШе ? И после пак си по4ваха работа. Дали това не е маги4еската формула на успеха  Thinking ...

Може и това да е "магическата формула" ама тя вече май не се прилага и в Б-я. Въпреки, че платеното майчинство все още е 2 години, което спрямо страните, които знам май е най-множко. И въпреки всичко много малко хора пък го ползват, защото парите са прекалено малко. Мои приятелки (доста от тях )след като родиха си прехвърлиха майчинството на родителите си (било майка или баща) и на 40-ят ден след раждането си започнаха работа. При това не работят на едно място, а на няколко (съжелявам че пишещите в нета не са най-реалната извадка за състоянието в Б-я Sad


Права си Хонда. И моите впечатления са такива.
И дори и едно време не е било толкова роzово. Майка ми ме е дала на ясла на 1 година и 4 месеца не zащото много е искала, а zащото парите от майчинството не са стигали zа нищо и тогава. Брат ми се роди когато родителите ми се бяха стабилиzирали малко и майка ми можа да си остане 2 години в къщи. Толкова беше платеното майчинство. 3 години се паzеше работното място, но на третата година нямаше 1 ст майчинство. Затова не съм съгласна че ни е била поzната магическата формула на успеха. А сега май е още по zле...
Виж целия пост
# 8
ММ, масажите да не са сега хита в Кралството. Моя приятелка (също българка живееща ....май 15 година вече тук) реши да се преквалифицира или по-точно да си работи другата работа пък в свободното си време се занимава с масажи. Изкара курса миналата година и сега само за това говори милата. Мноого се е вдъхновила, но вече дори успя кръг от клиенти да си изгради. Явно увлича това чудо Grinning

Ихааа....ще има кой да ни прави масажчета.

И в тоя ред на мисли се сетих за един неин куриоз. Някаква българка отишла при нея и я питала " А еротични масажи правиш ли" Laughing  Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 9
Аз съм от всички категории, но за разлика от повечето "нормални" хора, които са си стояли вкъщи и след това са се върнали на работа аз направих обратното - върнах се на работа, когато Изабела бе на 6 месеца и спрях да работя, когато стана на 2 години. Преди това работих 1 година от вкъщи (ходех на работа периодично да си натрупам материалите и после си обработвах данните и си пишех статите вкъщи).
Гледах си я абсолютно сама до 6 месеца, след това (понеже започнах работа) с помощта на майка ми, след това свекърва ми и после отново сама. През това време се местихме, аз прихождах, майка ми бе диагностицирана с карцином, мина през 9-те кръга на ада, в крайна сметка без успех на терапията; изобщо не ща да си смомням за периода август 2002 - септември 2003 година.  Cry най- тежкия период в живота ми. Ето затова не се върнах на работа и останах да гледам детето. През това време доходът ни спадна значително, но засега се оправяме някак без да се лишаваме от нищо. Да сме живи и здрави, другото е лесно...
На мен времето ми стига, защото съм много организирана. Например ако трябва да пера, готвя и чистя първо ще сложа прането, докато се пере ще подготвя материала за готвене докато се готви ще изчистя. Така за 1 час свършвам 3 неща, докато съпругът ми тези 3 акта ги извършва последователно. На моите забележки отговаря  "мозъкът ми работи линейно".  Laughing
Честно казано, не съм имала намерение да спирам да работя, защото съм работохолик и кариерата ми буквално се срина в резултат от това решение, но го направих поради стечение на обстоятелствата и сега не съжалявам. В началото ми бе много трудно да приема факта, че стоя вкъщи и водя нечленоразделни разговори (Изабела бе на 13 месеца и казвашесамо уаф-уаф; мууу и бааа) при положение, че преди това съм била практически през цялата си кариера в университети заобиколена от интелектуалци. С течение на времето свикнах и сега ми доставя удоволствие да си играем заедно, да рисуваме, да моделираме с пластилин и т.н.
Виж целия пост
# 10
В България започнах работа, когато малкия беше на 9 месеца. 8ч. на ден + веднъж месечно дежурство в събота. Много тежко ми беше, но пък майка ми беше до мен и страшно много помагаше с гледането на детето.
Като дойдох на Острова беше супер почивка за мен, но до определено време. Бързо ми писна. Започнах език да уча, сутрин малкият докато е в училището. Като придобих малко самочувствие с езика потърсих работа. Първата беше съботно неделна, ама никак не ми допадна. Когато двамата мъже са в къщи аз на работа  Rolling Eyes Никъде не можем да отидем. После започнах през седмицата, вечер, когато мъж ми си е в къщи да гледа детето. 5 дни в седмицата по 4 ч. Събота и неделя си бяха наши Wink
Откакто се преместихме в Бристол, мъж ми много пътува и няма кой да гледа детето. Имах късмет, че попаднах на работа пак по 4 часа, през седмицата, когато малкият е на училище. Понеделник не работя  Twisted Evil През ваканциите плащам да ми го гледат в един клуб Wink Супер ми е така. Хем работя хем имам време за себе си и семейството. Сега с бебето ще си поседя в къщи до 6тия месец поне, после ще му мисля. Живи и здрави да сме само.
Много ми се иска да си намеря работа по специалността, която завърших в БГ. Търсят се такива специалисти много на Острова. Проблемът е, че от БГ нямам много стаж в тази сфера, а пък от доста години съм се откъснала въобще от тази работа. Изискванията тук са високи и май ще трябва да доучвам нещо, ако искам такава работа  Rolling Eyes Лошото е, че годинките минават и да не стане много късно докато се реша  #Puppy dog
Виж целия пост
# 11
здравейте.,
Живеем в usa..аз работя от 6та седмица след раждането на Ния.Тя ходи на една леля в квартала к гледа още 3-4 деца; сами сме тук-няма баби и пр..Готвя 2/седмица-2 супи,3 манджи и 1 десерт за съпруга ми(в неделя и сряда);аз ям предимно задушени зеленчуци и салати, к дробя докато неговото се топли в microwave-a..не ядем навьн и не попьчваме, че е скьпо и гадно..чистя само weekedna и не се престаравам хич..за мен всичко е ? на огранизация-остава ми време за спорт,за гости-каним хора у нас почти всеки weekend,чета доста,кино гледаме..всяка свобода минута сьм с детето, но тя си играе в краката ми докато готвя или чистя,пеем и си говорим и аз режа лук:)правя докторат,заета сьм доста в службата ,но не сьжалявам за миг че така стана,инвестирала сьм много в мен си ,за да си позволя 1 година да си остана в кьщи..а и не сьм таква,полудявам ако съм без работа..
питайте още:)
приятен weekend,
Анна
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Honda
ММ, масажите да не са сега хита в Кралството.  


Ами не знам, но както се казва 'има много хляб' в този вид дейност. И слава богу вече и отношението е малко по-различно (т.е. не е като на тази, жена която била питала за еротичните масажи), а хората все повече се насочват към масажите и другите алтернативни терапии и ги възприемат като нещо полезно и естествено приятно. Поне моите наблюдения са такива.
Много компании плащат или субсидират частично масажи по време на обедната почивка (става въпрос за масаж на раб. място т.е. рамене, гръб, врат, глава). А и на мен ми действа много добре и отпускащо  да се занимавам с това. Съвсем различно е от работата ми, и честно казано ми харесва повече....Е, не знам все още дали ще се отдам напълно само на тази дейност, но и като комбинация не е лошо за допълнителен доход.
Виж целия пост
# 13
Ай,че интересна тема-тъкмо съм пред дилемата на живота си! Що да правя: излезнах по майчинство в 8-ия месец и имам мястото до 1 година тоест септември 2005г /е, не е естествено изцяло платено/, но хич не ми се връща. Работата ми е по специалността, а и е сред доста умни хора /все завършили престижни университети, от които има какво да се научи.Щур късмет да ме вземат Stuck Out Tongue  Да но не ме кефи работното време-да почвам сутрин в 7.00 и да свършвам в 18.00. /само за инфо:това е новият 5 Терминал на Хитроу-фантастичен проект/ Но Не мисля, че ще намеря ясла с такова работно време, а детегледачка не искам да взимам. Парите на мъжа ми ще ни стигат дори и аз да не работя, пък и аз съм си разумна. Но и моите не са лоши. Но това работно време ме убива, дори и като бях бременна едва ли не спях на бюрото си Embarassed Какво да правя, я дайте малко акъл
Виж целия пост
# 14
Щеше да е супер, ако свекървата дойде да погледа малката, ама оная не ще да си разваля рахата в Бг. Тъй че ще се оправяме сами. Тъпото е,че ако купим наш дом парите просто ще изчезнат, а тогава не знам, ще бъда принудена да се върна на работа, но кой ще гледа Стела Cry Но няма да я пратя в Бг някой да ми я захранва от 3месец и тем подобни
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия