клацид

  • 24 365
  • 10
 PeaceЗдрасти на всички МАЙЧЕТА! Дъщеря ми (1г.8мес.)  е болна (както обикновено), със сополи, кашлица и т.н. та нашата педиатърка ни изписа КЛАЦИД. Някой пил ли го е и след кой прием би трябвало да даде някакъв ефект? Защото ние го пием вече трети ден, ама кой знае какъв ефект не виждам, освен че нощно време спряхме да кашлим, но през деня кашлицата все още е на лице. Питам ви, защото за първи път пием този АБ. Вече близо месец сме с тези сополи, кашлица, опитахме какви ли не сиропи за кашлица, какви ли не капки за нос, абе нищо. Сега и АБ ако не помогне не знам. Съмненията са за трета сливица. А и другите две са огромни, почти не се вижда отворът за гърлото и. И сме си всеки месец с едни и същи симптоми на оплакване, които лекуваме дълго време, задържаме се здрави най-много месец и айде пак  Rolling Eyes ....и така. Но да не се отклонявам, искам само да разбера кога настъпва действието на КЛАЦИД-а, ако изобщо ни действа?
Виж целия пост
# 1
На базата на какво изследване ви изписаха Клацида? Имайки предвид, че тези проблеми са от дълго време, най-правилното нещо, което е трябвало да се направи и така да действа педиатъра ви е да ви прати за секрет ( гърлено, носен) и за направа на антибиограма, вместо да изписва емперично АБ Close
А вероятността да се алергизирате от него е огромна, и тъй ефекта му ще е направо "прекрасен"  Sad
ПО темата  - един път само посмях да дам АБ ( Клацид) на дъщеря си и тя така жестоко се обрина, и хвана такова жестоко разтройство и направи тежък спазъм ( а слаергична астма е), че се наложи да го спрем още след третия прием.
Не мога да ти кажа кога настъпва оздфравителното му действие, но по принцип при правилно изписан АБ ефекта трябва да настъпи най-много след третия прием!
Та, така. Жалко, че при вас явно е бил неправилно предписан и излишно натоварвате организма на детенцето Cry
Надявам се да се оправите бързо  bouquet
Виж целия пост
# 2
Напълно възможно е да няма ефект, ако няма причина да се пие.
Антибиотик се изписва СЛЕД изследване.

Сополите и кашлицата не винаги се нуждаят от специално лечение.
Виж целия пост
# 3
Клацид е от пеницилиновите препарати и е напълно възможно след прием да се получи алергична проява. По принцип действа добре на инфекции на дихателните пътища. Педиатърката каза, че ако до 4-5 ден няма подобрение, то тогава АБ няма действие и трябва да бъде заменен с друг. Най-добре обаче да се направи микробиологично изследване на секрет от носа и гърлото и антибиотикограма, за да се рабере от кой АБ ще се повлияе най-добре бактериалната инфекция. А при нас последния път и двете деца бяха с  гнойни ангини - синът ми се оправи след 5-дневно лечение с Клацид без усложнения, малката пи също Клацид и на четвъртия ден положението беше същото и се наложи да го заменим със Зинат, който подейства. Така че най-добре изследвания, нищо че стават за 3-4 дни, отколкото игра на лотария на кой АБ да му се не види ще реагират гадните бактерии  Sick.
Виж целия пост
# 4


Сополите и кашлицата не винаги се нуждаят от специално лечение.

Реза, как се разбира кога сополите и кашлицата не се нуждаят от лечение? Питам, защото като кажа, че дъщеря ми кашля и ми казват " Ааа, щом ходи на ясла - то там всички кашлят - няма страшно!" От което на мен ми става много страшно!
Виж целия пост
# 5
Simple Smile Аз не съм лекар.
Мога да говоря само за това, което правя с моите деца.

Ако детето е с добър тонус и ми подскача босо, крещейки че иска сладолед - пие един Саностол за блясък в очите и заминава на градина.
Ако е отпаднало, с температура, не се смее, не иска сладолед - започвам да се притеснявам и действам според случая.
Но антибиотик без изследвания гледам да не давам.
Виж целия пост
# 6
Моят личен опит с две деца показва, че дете в добро общо състояние т.е тичащо, скачащо, играещо, което яде с апетит и трудно накарвам да легне не е сериозно болно независимо колко сополи текат, какви са на цвят и колко сърцераздирателно кашля. В такива случаи не давам нищо и чакам няколко дни. Обикновенно едно такова състояние не остава дълго в едно положение и или тръгва да се оправя или да се влошава / много по-рядко/. В повечето случаи хремата и кашлицата си минават сами за около седмица.
Виж целия пост
# 7
Здравейте, имам сериозен проблем,
по полов път съм получил Стафилококс, направих си изледване и ходих при спец. дерматолог. Тя ми предписа Клацид СР и Тавамик или нещо такова. инетересува ме от тея лекарства минава ли?
Виж целия пост
# 8
Nbaharowa, привет! Напълно подкрепям мнението, че не бива да се изписва антибиотик без конкретно да е ясно за какво се изписва, а това става само със специални изследвания.
Синът ми пи Клацид 5 дни без видим ефект, само леко понижи температурата и на петия ден вдигна пак 39 градуса - идеше ми да се удуша, но преди това да удуша докторицата му (вече не ходим при нея, много й станаха грешките). Наложи се да сменим антибиотика - дадоха Цефзил и подейства. Преди това сме пили Зинат - беше предписан правилно и подейства от третия прием - като по учебник! Така че подробно се интересувайте какво и при какви случаи ви предписват, не си струва някой лекар да се пробва върху детенцето, докато види какво ще му подейства - за това е измислена антибиограмата.
Виж целия пост
# 9
Клацид е от пеницилиновите препарати и е напълно възможно след прием да се получи алергична проява...
Защо да е пеницилинов ?! Алергия се проявява много рядко...
Виж целия пост
# 10
Ние тъкмо приключихме приема на този АБ. По принцип, педиатърката ни каза, че пълен ефект трябва да има след 4-я ден от приемането му, но при нас подейства още с 2-я прием. Обаче детето едновременно с него вземаше и Вентолин и мажех гърдичките му с Пулмекс Бейби. За радост, не е имало странични ефекти, като обриви, разтройство и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия