за бульона

  • 1 486
  • 16
При последната консултация нашето педи каза да включа на бебка бульон до тук добре но аз незнам първо как да го направя и второ бебо ако изяде една чашка от него след това пюрето ще и остане
попитах педи как да го правя  и тя еми от вашите супи но без застройка проблема тук е че ние супи ядем изключително рядко да не кажа почти никога

кажете ми вие как правите тоз бульон и въобще правите ли го
Виж целия пост
# 1
Аз не съм правила.Започна да яде супички,когато тръгнахме на детска кухня.
А колко е голямо детенцето ти?
Виж целия пост
# 2
бебо е на 7 месеца и 3 дни
Виж целия пост
# 3
Не съм правила бульон.
Не мога да разбера как трябва да го даваш ,за пиене или надробен  със сухар.Ако го даваш със сухар на обяд ,значи че не трябва да даваш пюре,защото ще му дойде много на детето .Но пък за пиене .....не ми се вярва така да се дава.
Бульона го правиш като свариш зеленчуци и месо или тези работи по отделно ...и след това прецеждаш.
Ние преминахме направо на супичките ..... Wink
Това според мен е най-добре...
Виж целия пост
# 4
В малко вода слагаш по малко от каквито зеленчуци намериш в къщи - картофи, моркови, целина, лук, чушки, карфиол в съответната последователност (първо лука, морковите и целината ако е глава, после чушките и картофите). В общи линии както правиш зеленчукова супа. Но в малки количества и то без сол и мазнина. Чак като прецедиш бульона, тогава слагаш малко масло. Месните са по същия начин, само дето место се вари в студена вода с лука и морковите. А иначе аз му давах малко количество в началото на храненето (30-50 мл), което ми казаха да достигна постепенно, и после дохранвах с оставащото пюре.
Виж целия пост
# 5
В малко вода слагаш по малко от каквито зеленчуци намериш в къщи - картофи, моркови, целина, лук, чушки, карфиол в съответната последователност (първо лука, морковите и целината ако е глава, после чушките и картофите). В общи линии както правиш зеленчукова супа. Но в малки количества и то без сол и мазнина. Чак като прецедиш бульона, тогава слагаш малко масло. Месните са по същия начин, само дето место се вари в студена вода с лука и морковите. А иначе аз му давах малко количество в началото на храненето (30-50 мл), което ми казаха да достигна постепенно, и после дохранвах с оставащото пюре.
Peace
Виж целия пост
# 6
По-горе са ти обяснили как се прави .Аз го давам с биберон ,да пие и после яде пюре .
Виж целия пост
# 7
благодаря на всички

но какъв е смисъла от варенето на зеленчуците с повече вода която после да я давам  като
бульон

дали въобще да давам 
Виж целия пост
# 8
Правех бульон 1-2 седмици и се отказах после -  просто вариш различни зеленчуци с малко мазнина и после прецеждаш бульона и даваш на обяд преди зеленчуковото пюре като започваш с 30 мл ! Много е полезен за децата, но да джуркаш супа само за 30-50 мл не си е работа, аз затова си дочаках кухнята !
Виж целия пост
# 9
Можеш вместо да вариш супа всеки път, да направиш повече наведнъж и да замразиш във фризер под формата на кубчета лед или в бурканчета от пюре. Не знам дали е добра идея, но мои познати майки са го правили и им спестява време.
Виж целия пост
# 10
Не съм давала бульон.Не знам какво полезно има в него,особено от месо.
Виж целия пост
# 11
 Давам му рядко бульон,само когато имам от супа. Ще яде,когато го запиша на детска кухня-така няма да се чудя какво месо да варя всеки ден, аи ми се струва невъзможни  newsm78
Виж целия пост
# 12
Аз започнах направо супа да му давам.Правя малко повече и след това я замразявам и имам за два три дни.
Виж целия пост
# 13
не е ли по-добре зеленчуци с по-молко вода-зел.пюре, отколкото зеленчуци с повече вода-бульон
Виж целия пост
# 14
Никога не съм давала бульон newsm78 Започнахме направо със супите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия