Месечно обезщетение за дете с астма???

  • 2 021
  • 4
Дъщеря ми е на 11 години и има бронхиална астма, която се активира при всяко настиване или вирусна инфекция и води до свирене и хрипове. Диспансеризирана е, приема сингулар и пулмикорт и когато състоянието й е усложнено - вентолин. Попитах алерголожката и личната й лекарка има ли право на някакви месечни обезщетения, те ми казаха, че не знаят нищо по въпроса. Като беше малка лежахме месеци наред в Трета градска с пневмонии, сега пак има от време на време бронхити с температура, по-често само гърдите й свирят без да има температура.  Сега, през студеното полугодие, се налага да приема вентолин 2-3 пъти месечно.

Въпросът ми е има ли право на такова обезщетение (чух за над 100 лв. и двойни детски) и какви документи трябват да се подготвят. Четох какво е написано по въпроса, но ако може някой, който е препатил, да ми пише.

Благодаря много!
Виж целия пост
# 1
Въпросът е дали на ТЕЛК-овете дават процент за бронхиалната астма. Знам, че има такъв, но мисля, че е под 50%, а в такъв случай нямате право на тези обезщетения. Значи пътят е: трябва да имате епикриза, по възможност "прясна" за състоянието на детето. На ул. " - "Иларион Макариополски" подавате документ, който трябва да ви даде личната (като и кажете, че става въпрос за ТЕЛК и чакате процедурата да се задвижи. Ще ви изпратят писмо кога да се явите на комисия и къде, след това чакате решението на комисията. Май това беше  newsm78
Виж целия пост
# 2
Да, има  Simple Smile около стотина лева е. И ние в момента кандидатсваме за него, и ние заради астма.
Първо взех от ЛКК (  може и личния да го даде) документ-молба за явяване пред ТЕЛК. Подадох го на ул. Макариополски заедно с копие от акта за раждане и получих писмо от ТЕЛК ( повече от месец слек като подадох документи) да се явим на 16-ти ян. идващата година, като в писмото е оказано какви изследвания и документи да носи. Изкискват и рентгенови снимки на белите дробове, така че имай го наум да ги пазиш.
Успех.  bouquet
Виж целия пост
# 3
Месечната помощ е 122 лв., двойни детски без доказване на доход, 8 лв. за транспорт, 8 лв. за обучение, ако ходи на някакви уроци или нещо подобно за което се плаща такса. Но всичко това се дава само когато минете на РЕЛК иначе нищо не се полага на детето.
Виж целия пост
# 4
osven rentg. snimki e hubavo da prilojij vsi4ki vazmojni dokumenti: epikrizi ot bolnici v koito ste lejali, rentg. snimki ot samite bolnici, az li4no snimah vsi4ki vazmojni listove ot pregledite pri li4ni lekar, 6toto nie tam sme prez den
i dvete mi deca sa s bronh. astma , na golemiq mu dadoha 50%, a na malkiq 60%, tova e tretA grupa invalidnost
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия