Биберона-До кога?

  • 3 984
  • 43
Здравейте мами.Синът ми е на 1г.6м. и още търси биберона когато заспива,а когато му е криво и през деня го търси.Та........ въпросът ми е как и кога махнахте бибата?Благодаря предварително за отговорите  bouquet
Виж целия пост
# 1
Синът ми е на 1г.6м. и още търси биберона когато заспива,а когато му е криво и през деня го търси.

На около 2 год. и 3 месеца при гостуване на майка ми. Майка ми излъгала, че е забравена в къщи  #Cussing out ако зависеше от мен не бих я лишила по никакъв повод преди да е готова и сама да се откаже.
Виж целия пост
# 2
На 1 г. и 10 м. Нямах намерение, но я забравихме при едно пътуване, тя заспа без нея и повече не я потърси.

На 1 г. и 6 м. е малко според мен, но пробвай 1 нощ, щом искаш, детето само ще ти покаже дали има нужда.
Виж целия пост
# 3
Йоана е на 1г. и 7м.Все още е с биберон.Не мисля да я насилвам да се отказва.Ако е готова, няма да го търси.
Виж целия пост
# 4
Ние сме на 1г.5м и също сме с биберон Wink не се притеснявам ще го махна по нататък и с баткото ни така беше  Peace
Виж целия пост
# 5
На 1годинка, бяхме на море биберона се скъса и я хвърлих, търсих ме да купим същата биберона но нямаше и така се отказа,първата нощ малко по-рева и повече нея потърси.
Виж целия пост
# 6
Ние вече сме големи, но си спомням, че се възползвахме от "услугата" на Дядо Коледа- подарихме му бибероната.Значи тогава дъщеря ми е била на 2 год. Имаше и една друга в къщи, която беше останала закачихме я отстрани на леглото и тя висеше, нали бяхме казали на Дядо Коледа че няма да сме с "биба". И една вечер влизам в стаята след като съм я сложила да спи, а тя мамината надигнала се лекичко и смуче Laughing Голям смях беше. И толкова....Много спокойно си мина по този начин. Според мен трябва да се намери подходящ момент или събитие, което да се използва.Успех  bouquet
Виж целия пост
# 7
   Ние бяхме на 2г.и нещо,когато лекарката каза ,че може да си изкриви захапката от биберона. Sad.Скрих биберона и после заедно с Ели търсихме,търсихме........4 дена,но беше сравнително спокойна.Като се има предвид,че непрекъснато бибероната и бе в устата.Така тя повече не я и поиска.
Виж целия пост
# 8
На 1 год.  и 10 месеца беше, по това време махнахме решетката на кошарата и дъщеря ми започна да идва при нас на спалнята акто се събуди през ноща, и веднъж дойде без биберон. Казва ми биба, обаче на мен ми се спи и й казах да отиде да си я вземе ако толкова много я иска, но тя не  отиде и си заспа. До сутринта пита няколко пъти, но все си заспиваше.
Като станахме реших, че щом може да заспива без биба ще пробвам да я махна и отрязах върха, тя ги ползваше само за приспиване. Няколко дни пита за бибата аз й я давам тя я засмуква но не й  беше удобно и я изплюваше,  казвахче се е счупила и след три - 4 дни спря и да пита.
Изчакай някой период в който не никнат зъби и ще стане лесно.
Виж целия пост
# 9
Махнаме го на 2г. и половина, ако не и малко повече, беше се скъсал бииберона леко отпред и той сам рещи да го хвърли и така, след това на няколко пъти пита къде е бибата сети се сам, че си я е хвърлил защото е била скъсана и така  Peace
Виж целия пост
# 10
На 1г и 4 месеца е малката и мисля скоро да хвърлям биберона-но ако много се противи-няма да настоявам.С тези неща не бива агресивно да се подхожда-както и с гърнето! Wink
Виж целия пост
# 11
Не прави НИЩО насилствено, за да извадиш биберона, само защото хората около теб се опитват да те вкарат в някакви стериотипи. Бибата е до тогава, докато детето има нужда от нея - физическа и психическа. Пък било то и на 3 години или повече. Когато ТО е готово, само тогава. Не се намесвай, това ще го травмира. Ако имаш проблем с въпросите от рода : Аууу, ма не е ли голямо вече?" птай ме мен - ще ти дам няколко отговора, които затварят устата тутак си!
Виж целия пост
# 12
Ако може въобще да не се дава биба, но като сме я дали вече, сега ще умуваме кога  Laughing
Ти сама трябва да избереш подходящия момент, според себе си и детето.
Ние я махнахме малко след годинка. Просто една вечер заспа самичка без биба и спа непробудно цяла нощ! От тогава бибите ги няма. Скоро и показах една, да видя как ще реагира. Първо се пробва да я напъха в устата на куклата, тя си има нейна биба, но пробвахме и тази Wink Като не стана, ми я сложи в моята уста  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
И аз съм за подходящия момент, но този момент действително да се търси и да се наблюдава поведението на детето за знаци, а не понеже на майката не й се занимава и да отлага във времето възможно по-дълго. Същото важи и за гърнето.
Иначе в едно списание четох мнение на стоматолог, че след годинката не било препоръчително да се ползва.
Ние лично я махнахме някъде на година и 4-5 месеца като детето не е плакало за "папата", той казваше на бибероната "папа" и "папи"  Laughing
Виж целия пост
# 14
На 1г и 5м,но така или иначе можеше да заспи без нея,но по-бавно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия