Как да мием зъбки на бебче?

  • 462
  • 10
Мили мами, ние сме на девет месеца и имаме две зъбчета. Много ми е интересно кога започнахте вие да миете зъбките на вашите дечица. Чела съм по разни списания, че когато излязат зъбчетата е време да се мият, но как става това при едно бебче, което нищо не разбира. И добре - аз мога да й ги натъркам с паста, но как след това да ги изплакнем, без тя да изпие водичката? Много ми е интересно да разбера вашия опит. Благодаря ви предварително.  Hug
Виж целия пост
# 1
Аз мия зъбките на Иво някъде от 9тия месец. Купих паста Ненедент с накрайник за пръста.Пастата не се изплаква, детенцето си я хапва с кеф, не е вредна. Peace
Виж целия пост
# 2
Благодаря много за този отговор, наистина ми е от полза, още днес ще купя на Беатрис и ще се учим, че зъбките трябва да се мият.   bouquet
Виж целия пост
# 3
не се изплаква, така е направена за бебета  Hug и аз ги мия от към 10тия месец
Виж целия пост
# 4
И ние си купихме паста на Ненедент, без флуор, тя не се изплаква Simple Smile

Моята дъщеричка обаче си има четка за зъби и с нея първо за показвам как се мият зъбки, после тя си ги мие. Започнахме да ги мием на около 11 месеца  Peace
Виж целия пост
# 5
Започнахме на 7 месеца. Вземах го с мен в банята и му беше смешно и интересно. Купих специален мек накрайник и специална паста, която е безопасна при поглъщане и запо4нах да му ги мия аз. От 11м използваме четка на Oral-B, тя е 4+ месеца със същата паста и си мие сам зъбита поне 1 път дневно.
Успех  Wink
Виж целия пост
# 6
Може да съм старомодна, но смятам да изчакам още. Баткото се научи на около 2 години.
Виж целия пост
# 7
не се изплаква, така е направена за бебета 

Така е!Аз ги мия с четка и паста от 7.месец (тогава излязоха първите 2).
Виж целия пост
# 8
Момичетата по горе са ти казали как.
Всъщност използваш паста за бебчета ,която не се изплаква.
Виж целия пост
# 9
Много ви благодаря, мили майчета. И ние ще започваме да се учим сега. И на мен ми се ще да идва с мен до банята, но сутрин става доста по-късно от мен и вече тази работа съм я свършила (може пък да взема да го правя по няколко пъти), а вечер заспива доста рано и ние с татко й още нямаме никакви намерения да мием зъби. Но ще се научим. Още веднъж, много ви благодаря.  Hug
Виж целия пост
# 10
С първото зъбче започнахме и неговото почистване - с детска четка Аквафреш и паста Ненедент Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия