Въпрос относно храненията за бебе на 7мес.

  • 570
  • 9
Здравейте майчета!От около седмица сина ми отказва да пие млякото си в 18.00h.Хранихме се до сега 5 пъти на ден.От вчера вече по 4 пъти.(9.00h,13.00h,17.00h.,21.00h.),kато между храненията давам плодово пюре.Малкия няма претенции,не се буди вечер да яде,но се питам не сме ли малки още за този режим newsm78У????????
Виж целия пост
# 1
Детето само си показва, когато е гладно, а твоето явно не е  Wink По принцип на тази възраст храненията трябва да са 5. Да не го засища плодовото пюре,което даваш между храненията? Спри го за ден-два и ще видиш дали е така.
Виж целия пост
# 2
И ние от време на време минаваме на 4 хранения. Пропускаме това в 6 сутринта. Тогава обаче яде повече АМ вечер. Според мен всичко е наред - нали знаеш гладно бебе не спи. А за плодовото пюре - аз давам в 17 ч 1/2 плодово + 120 мл АМ, по друго време не давам, така че мисля, че не е в него разковничето.
Виж целия пост
# 3
Детето само си показва, когато е гладно, а твоето явно не е  Wink По принцип на тази възраст храненията трябва да са 5. Да не го засища плодовото пюре,което даваш между храненията? Спри го за ден-два и ще видиш дали е така.
Peace
На 4 хранения минахме от 10-я месец.Така си реши малката.
Виж целия пост
# 4
От края на петия месец сме на четири хранения. Дотогава я мъчих на пет, но доки каза, че била дебеличка и минахме на четири, както тя си искаше. Сега режимът й е следният: 9,30ч. 160мл. АМ; 12,30ч. - 1/2 зеленчуково пюре, около14ч. - 230 мл. АМ; 18ч. каша+АМ+1/2 плодово пюре, 21ч. 230мл. АМ
Виж целия пост
# 5
След като детенцето се наглася на 4 хранения и между тях даваш плодово пюре,мисля че няма за какво да се притесняваш.
Води се по детенцето Peace.
Виж целия пост
# 6
От края на петия месец сме на четири хранения. Дотогава я мъчих на пет, но доки каза, че била дебеличка и минахме на четири, както тя си искаше. Сега режимът й е следният: 9,30ч. 160мл. АМ; 12,30ч. - 1/2 зеленчуково пюре, около14ч. - 230 мл. АМ; 18ч. каша+АМ+1/2 плодово пюре, 21ч. 230мл. АМ
Нещо не разбирам  newsm78  броя, броя, пък ги изкарвам пет ??!  newsm12
Виж целия пост
# 7
Ръководи се от детето.
Виж целия пост
# 8
Детето само си показва - ние от шестия месец сме на 4 хранения, защото той първото от петте го пропускаше.
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми от 5-тия месец е на 4 хранения - в 8.00, 13.00, 17.00 и 22.00. В 17.00 яде само плодово пюре (от малките бурканчета на Хип без захар) . Сутрин вече яде попара от време на време или каша. На обяд яде пюре. Само вечер яде само мляко. Сега е на 7 месеца и малко. Колкото му се яде толкова. Плюс това по моята схема на 7 месеца са 4 храненията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия