Като "залепен" за мен

  • 1 302
  • 20
Здравейте,
сина ми (на осем месеца) страшно много свикна да е около мен, незнам така от около месец се получи, всмисъл когато изляза от стаята започва да реве - ред сополи ред сълзи ред лиги  ooooh! Немога да ида до тоалетна, да ида да сготвя или изпера нещо.
Когато съм в стаята рядко седи в кошарата, реве и иска все да го взимам, дори при баща си в повечето случаи не стой. Какво да правя как да го отуча от това, незнам ако свикне и за напред така, как ще го пратя на градина или при бабите и дядовците, направо немиго побира главата  Tired
Виж целия пост
# 1
Е, честито!Аз съм така трета година.Като беше по-малка и в тоалетната бяхме заедно.Аз вляза да се къпя, а тя в количката на вратата на банята.Според мен си е до дете.Съвет не мога да и дам, защото не намерих решение, а не съм го и търсила.Като порастне няма да иска да е с мен.Наслаждавам се на момента.
Виж целия пост
# 2
И ние сме така. Вече разбира и когато изляза от стаята писва дори баща и да я занимава с нещо. Не иска да стои при баби и дядовци и понеже плаче и те вече не искат да я взимат за повече от 5-10 мин  Joy. И така гледам си детенце, научих се да върша повечето неща с една ръка, а веднъж ходих с нея до тоалетната, защото се давеше от плач. Понякога малко ми натежава, но пък ми е много сладко, че обича най-много МЕН Joy  Joy  Joy
Виж целия пост
# 3
И ние сме така ..... Mr. Green
Готвя и чистя когато спят  децата ...... Peace
Когато са будни изцяло вниманието ми е към тях...... Hug
Малко ми е трудно когато трябва да ползвам тоалетна.Тогава са залепени на вратата и двамата реват........... Crazy
Виж целия пост
# 4
Аз нямам такива проблеми,синът ми не обича да седи самичък,но с кеф си контактува с всички мои най-близки хора,които са се занимавали с него Simple Smile
Така е свикнал от малък и това ми е от голяма полза,мога спокойно да тичам по задачи без да го мисля Peace
Мисля,че колкото по-рано се свикват с други хора около тях освен мама,толкова по-добре,после и за детската градина ще им е по-лесно.
Момичета,не знам какво да ви посъветвам,пожелавам ви обаче плавно и ефикасно да се справите с това ''залепване''  Peace
Успех Peace
Виж целия пост
# 5
до дете е и характер ..... и до опитност на майката.Колкото повече внимание му се обръща-толкова повече ще изисква и веднъж като му минат номерата ще реве до спукване докато не си получи това,което веднъж е постигнало...казвам,че е до дете,защото има деца , които се заиграват с играчки и т.н. , а други искат ти да им измисляш постоянно занимания.... казвам това от опит имам 2 момичета и двете са различни.Голямата беше като "залепена" , а малката се заиграваше с играчките.Голямата е много комуникативна и оперена , малката е малко по-тиха и кротка.Така,че радвай се на детето ти,че знае какво иска и има сили да го отстоява . Съвета ми е да му покажеш кой командва ,  и че ще правиш неща когато той не е гушнат от теб. имам предвид-ще отидеш да видиш и разбъркаш яденето и пак ще се появиш - 2,3 минути рев няма да му навредят кой знае колко.....и повярвай ми всичко разбират !!!!
Не се предавай!!!!
Успех!!!!
Виж целия пост
# 6
Колкото повече внимание му се обръща-толкова повече ще изисква и веднъж като му минат номерата ще реве до спукване докато не си получи това,което веднъж е постигнало...
Съвета ми е да му покажеш кой командва ,  и че ще правиш неща когато той не е гушнат от теб. имам предвид-ще отидеш да видиш и разбъркаш яденето и пак ще се появиш - 2,3 минути рев няма да му навредят кой знае колко.....и повярвай ми всичко разбират !!!!
Не се предавай!!!!
Успех!!!!

Подкрепям напълно мнението Peace

И Кали е понякога е като залепена за мен,но за някои неща си знае и чака(например,когато съм в банята),дори и да поплаче малко-нищо й няма.
Виж целия пост
# 7
@Zorie  бабите и дядовците живеят далеч от нас а и други роднини, това е може би една от причините той да е по-малко свикнал с други хора.

Съвета ми е да му покажеш кой командва ,  и че ще правиш неща когато той не е гушнат от теб. имам предвид-ще отидеш да видиш и разбъркаш яденето и пак ще се появиш - 2,3 минути рев няма да му навредят кой знае колко.....и повярвай ми всичко разбират !!!!
Не се предавай!!!!
Успех!!!!

Така си и мислихме да направим, ще се пробвам да си върша работата поне докато още неможе да излиза от кошарата  Thinking пък той да си поревава няколко минутки, все ще разбере че няма да му мине номера  Praynig
Иначе виждала съм деца който се скъсват от рев в децката градина за майките си, и е направо страшно. А положението в Бг. е такова че не всички могат да си позволят да не работят и да гледат децата си до уилищна възраст.
Виж целия пост
# 8
 И ние сме така..няма оправия май това бебешко състояние. Като скачени съдове сме.  Laughing
 От малък е свикнал и с други хора, но....сякаш ме приема за своя собственост.Е,не че не е така,ама...
Виж целия пост
# 9
Момичета ами аз имам вече три деца,готвя и пера като за цял полк,не мога да си върша работата само докато спят и повярвайте ми от опит знам,че тия малки мишоци много добре усещат как и кого могат да манипулират,така,че не им се давайте толкова лесно.Всяка свободна минутка ми е за гушкане на малкото ангелче,но работата си е работа и не търпи отлагане.Може би ако поплаче за малко и не му обръщаш внимание,колкото и да ти е притеснено ще свикне,че не може да е залепен за тебе непрекъснато newsm78
Виж целия пост
# 10
И ние сме така. Вече разбира и когато изляза от стаята писва дори баща и да я занимава с нещо. Не иска да стои при баби и дядовци и понеже плаче и те вече не искат да я взимат за повече от 5-10 мин  Joy. И така гледам си детенце, научих се да върша повечето неща с една ръка, а веднъж ходих с нея до тоалетната, защото се давеше от плач. Понякога малко ми натежава, но пък ми е много сладко, че обича най-много МЕН Joy  Joy  Joy
И ние сме така от скоро! Никъде не мога да отида без него,като скачени съдове сме! Но според мен това е период,който ще отмине с времето. По-хубаво ли е да стани от мен и да не иска да съм до него? Дори понякога ми харесва да е така,защото другите роднини ревнуват,че не е така към тях.  Laughing Laughing Laughing Laughing Mr. Green
Виж целия пост
# 11
И ние сме така, щом ме изпусне от поглед и започва да мрънкоти, навсякъде сме заедно. Иначе когато го оставим при баба не плаче, но се храни малко и много трудно.
Виж целия пост
# 12
И ние сме така на навършени 3 месеца-нямам мира,постоянно ме следи с поглед и като изляза реве ли реве,иска все да е права да гледа,през деня не иска да стои в кошарата,в шезлонга е,но и там й е скучно.Иска постоянно да й говориш и забавляваш,а и не обича да спи...,въобще такава ни е. Hug
Виж целия пост
# 13
Всичко е до дете и майката трябва да се съобразява с него  Peace поне от моя опит, не зависи нито от това колко хора живеят с детето, нито се поддава на дресировка  Stop


megishik, детето ти е много малко, след 6-ти месец ще покаже на къде тръгва  Wink
Виж целия пост
# 14
Здравейте,
сина ми (на осем месеца) страшно много свикна да е около мен ...

Мисля, че това е най-подходящото време мама и бебче да са неразделни Laughing. Синът ти е на 8 месеца и се държи като повечето деца с нормално изградена връзка майка-дете. Това поведение би било проблем, ако детето е на възраст, в която не се очаква да се държи така. Мисля, че има време до детската градина и е твърде рано за да се говори за някакво свикване. Той ще пораства и постепенно ще приема и други хора, ще започне да се заиграва сам с играчките и така  съвсем безболезнено няма да има нужда от толкова внимание Laughing.
И при мен е подобна ситуация. Бебка е най-щастлива когато се занимавам само с нея. Така превърнах вечерите в своето време. И двете се чувстваме добре по този начин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия