бременност и оглупяване?

  • 2 728
  • 47
В 16 г.с. съм и  от известно време ми е доста трудно в работата ми. Тя е много напрегната и динамична и вече не смогвам на темпото. Трудно ми е да се съсредоточа, бързо се уморявам, на моменти имам чувството че  ме мислят за малоумна (хората с които работя са на много високо ниво).  Изведнъж започнах да се съмнявам дали ми е там мястото. Може ли това да е свързано със състоянието ми? Моля не ми казвайте „да” само с цел да ме успокоите. Кажете това което мислите. 
Виж целия пост
# 1
Аз също се чуствах така, освен това и леко сънлива и отнесена Blush
Съпруга ми ме подиграваше,че съм оглупяла от бременноста Laughing
Виж целия пост
# 2
и аз съм така, само че е свързано с изпитите ми - не мога да се съсредоточа да чета, не запомням... или както си чета се улавям,че мисля за нещо съвсем различно и така вече 3-4 страници ... а ми предстои изпит по статистика - ПОМОЩ  !!!!!!!!!  ooooh!
Виж целия пост
# 3
Уелкъм ин дъ клъб!  bouquet Аз съм страшно подреден и организиран човек и това оглупяване ми дойде като гръм от ясно небе. Никой не ме беше предупредил. Не можех едно нещо да свърша като хората и по-скоро не можех да върша две неща едновременно, забравях разни уговорки... а понякога дори забравях какво съм обещала само преди 5 минути. Единственият лек за това беше самоиронията... и надеждата, че ще отмине след раждането. Сега един месец след като родих, мислите започнаха да добиват известна подреденост в главата ми.
Виж целия пост
# 4
 Аз също мислих,че съм оглупяла,а може и така да е било  Wink все вършех и говорех глупости...вече съм  си "нормална"
Виж целия пост
# 5
Нормално е ,не се притеснявай.
Ако не можеш разбира се да бъдеш  пълноценна на работното си място... Winkвземи си болничен за  да си почиваш в къщи.... Sunglasses
Виж целия пост
# 6
Бе като че ли не оглупях по време на бременноста  Thinking  Naughty
но след нея много взех да забравям да му се невиди  newsm78 сигурно от еднообразното ежедневие в къщи  Thinking
Виж целия пост
# 7
Не!  Naughty
Станала съм нервна и гадна, но в никакъв случай глупава  Wink
Виж целия пост
# 8
Аз  не се чувствах по-различна в интелектуалните си способности. Физически се измарях повече с напредването на бременността и най-трудно ми  беше  пеш на по-дълги разсояния. Но мисля, че всеки уважаващ себе си работодател и колега би трябвало да ти влезе в положението. Също причините за забравяне могат да бъдат от друго естество, а не свързани с бременността, примерно обезводняване, стрес, непълноценно хранене.
Виж целия пост
# 9
 Интересното е, че само в първите месеци бях разсеяна. По принцип съм си доста завеяна, но в един момент имах чувството, че нищо не се задържа в малкото ми мозъче.  Grinning Ще мине няма страшно.  Wink
Виж целия пост
# 10
И аз се чувствах оглупяла по време на бремеността ис лед раждането, и ми се подиграваше мъжо, къде на майтап къде наистина... Rolling Eyes Blush Има такова явление като 'pregnancy brain'-бременен мозък, което подлежи на изследване. След 1 година майчинство, чак след завръщането си на работа усещам, че мозъкът ми беше зациклил наистина и сега започва да работи по-добре и полека набирам скорост Laughing Но изводът, който трябва да си направиш е да не пренебрегваш себе си и динамиката в работата си, за сметка на почивката и вегетацията по време на бремеността, ами да ангажираш мозъка си балансирано с мисловни процеси от типа на четене на книга, общуване с различни хора-не се затваряй в себе си и не се упреквай! Ако изпитваш силна физическа умора, помисли си предварително да си вземеш болнични и отпуск по майчинство от рано.
Виж целия пост
# 11
Не се чувствам оглупяла със сигурност, дори напротив чувствам сетивата си изострени, което ми помага на бъда по-внимателна и прецизна в работата си. Ако пък ме споходи нещо подобно, ще се замисля за болнични и повече почивка, просто моята работа не позволява разсеяност  Rolling Eyes, може би и това ме държи мобилизирана  Wink.
Виж целия пост
# 12
Много ви благодаря за отговорите, наистина ме утешава това, че описвате точно симптомите, които имам  Laughing.  Неприятното е, че повечето хора още не знаят за състоянието ми и го отдават на цвета на косата ми  Laughing Аз пък изобщо и не се старая да развенчавам мита.
Иначе за майчинството съм убедена, че води до оглупяване, който твърди обратното не е откровен (имам предвид когато си в къщи).
Виж целия пост
# 13
Мисля ,че е нормално .Чувствах се разконцетрирана и сънлива . Grinning
Виж целия пост
# 14
ооооооооооооооооооо да! категорично ДА!
Вече 8 месеца откакто родих и още съм тъпааааааааааа, забравям дори дали съм дала на детето да яде! късата памет я няма, като на склеротиците, а съм член на менса, имам сумати висши... немога да живея повече с такова КПД! кошмара е пълен! мисля да взема гинкобилоба! лепя жълти листчета навсякъде и пиша фермани с неща да не забравя!
едва ли съм те успокоила, ама според мен колкото повече имаш в главата толкова повече имаш да губиш. точно към 12-16 седмица забелязах първите признаци, споделих с доки и тя каза че професорът и някога и казал " айде раждай че ми писна да те гледам толкова ТЪПА"
Ми това е!
 #Crazy  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия