Как да изпратя колет ....

  • 6 964
  • 9
.... до Щатите. Проверих в централна поща, но е доста скъпо. Излиза почти колкото стойността на нещата, които изпращам. Опитах чрез познати да го предам, но не се получи. Бихте ли споделили ако знаете друг начин.
Виж целия пост
# 1
Аз съм изпращала колети чрез пощата. По земя струват по-малко и моята практика показва, че пристигат бързо (1 седмица), но гаранция няма - срока е до 2 месеца, така че се поема риск. Други начини не зная.
Виж целия пост
# 2
Много 4есто майка ми и свекърва ми изпращат колети за децата. Винаги до сега са пристигали без проблем за около 10 до 20 дни с кораб/но както Лаура е писала, срока е до 2 месеца/. Колета трябва да е до 2кг. тогава цената му е 10лв. сега май са я вдигнали на 13лв. Затова е по-добре да разделиш колета си ако е тежък на 2 колета до 2 кг.

Това е с колетите до Канада, но предполагам и до Щатите ще е същото.
Виж целия пост
# 3
Аз получавам всеки месец или два колет от майка ми. Но тя ги изпраща препоръчано. Тук са за 5 дни и никога  не сме имали проблем. Но цените са невероятни. Последниа колет беше 12 кг и тя е платила 230 лв. Пуска ги в Централна поща. Само там приемали големи колети
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Mini
Аз получавам всеки месец или два колет от майка ми. Но тя ги изпраща препоръчано. Тук са за 5 дни и никога  не сме имали проблем. Но цените са невероятни. Последниа колет беше 12 кг и тя е платила 230 лв. Пуска ги в Централна поща. Само там приемали големи колети
Kak 230лв. бе мила?Да не си се объркала нещо???!!!
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Krassy
Много 4есто майка ми и свекърва ми изпращат колети за децата. Винаги до сега са пристигали без проблем за около 10 до 20 дни с кораб/но както Лаура е писала, срока е до 2 месеца/. Колета трябва да е до 2кг. тогава цената му е 10лв. сега май са я вдигнали на 13лв. Затова е по-добре да разделиш колета си ако е тежък на 2 колета до 2 кг.

Това е с колетите до Канада, но предполагам и до Щатите ще е същото.


Направи както ти е писала Краси, ако трябва дори да разчлениш багажа на повече колети - ще ти излезе много по евтино, отколкото да правиш само един.

Миналата година за Н.година майка ми ми прати един колет от 12 кг и платила около 100лв., а сега ми прати 3 за 34 лв. - около 7,5 кг.
Иначе пристигат за около 10 - 15 дни.
Така, че пресметни добре.... Wink
Виж целия пост
# 6
Както и другите момичета са ти казали колета трябва да е до 2 кг, но като отидеш в пощата им казваш че искаш да го пратиш като писмова пратка, е тогава вече е ниската цена. И аз дълго време се пулех в началото и се чудех как всички ми викат че им пращат колети за 8лв, сто пъти ходих на сайта на БТК и ясно виждах как пише май около 30-на лв, толкова бяха взели на майка ми и на свекърва ми за първите колети за Коледа, докато Дебора не ме светна каква е цаката, щото тия в пощите много добре знаят, ама си траят и го таксуват с колетните пратки. Просто тарифите за колет до 2 кг, като писмова пратка и като колетна, са различни и то разликата е повече от 2 пъти. Сега е малко по-скъпо вече, като гледам таз годишните колети за Коледа на кутията пише 13лв и то с тяхна кутия. Най-бързо са идвали за 5 дни, най-дълго май около 20-на дена.
Виж целия пост
# 7
Цитат на: HOLY
Цитат на: Mini
Аз получавам всеки месец или два колет от майка ми. Но тя ги изпраща препоръчано. Тук са за 5 дни и никога  не сме имали проблем. Но цените са невероятни. Последниа колет беше 12 кг и тя е платила 230 лв. Пуска ги в Централна поща. Само там приемали големи колети
Kak 230лв. бе мила?Да не си се объркала нещо???!!!


Holy нямаше да е лошо да съм се объркала  Wink . Канада е зона номер 5.
http://www.bgpost.bg/index.htm#Bul/rates/rates.htm (приложение 1)
http://www.bgpost.bg/index.htm#Bul/rates/rates.htm
Виж целия пост
# 8
Благодаря Ви за информацията.
Знаех си, че има някаква врътка за да излезе по-тънко.
Виж целия пост
# 9
Здравейте момичета, аз съм от Пловдив, но все пак да кажа, пращаме колетите до сестра ми във Флорида по пощата от колетна служба която е само за международните пратки и винаги трябва да е до 2 кг за да може да излезне евтино около 10 лв мисля че беше, но нямаме проблем и винаги получава всичко което е вътре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия