Перфектните майки

  • 4 729
  • 95
"...Е, ако някой смята, че перфектната майка ходи да бачка и е наела три бавачки .....и това си е един вид "грижа"...."
Провокирана от това изречение в темата за кариерата и децата, искам да ви питам как според вас изглежда перфектната майка?
Или поне тези от вас, които смятат, че те такова животно има.
И ставаме ли такива, отказвайки се от нещата, които обичаме?
Виж целия пост
# 1
За мен перфектната майка е тази, която съумява винаги да е спокойна и усмихната с детето си. Аз поне се стремя към това ежедневно (за съжаление не винаги успявам).
Виж целия пост
# 2
Ще ти отговоря, когато отново се почувствам такава
Виж целия пост
# 3
За мен перфектната майка е тази, която съумява винаги да е спокойна и усмихната с детето си.


 Peace
Виж целия пост
# 4
Аз като пример за обратното мога да се дам - 3 години си седях вкъщи и сме си го гледали напълно сами с мъжа ми, без бавачки и дори баби наоколо (освен първата година) - ама не успях да стана перфектната майка  Laughing  Даже се отдалечих от идеалния й образ... Преумора, нерви, депресия, инерция в грижите за детето... Трябва да си намериш начин за зареждане на емоционалните батерии - и ако това е работа, работи! Ако е пазаруване - пазарувай! Жертвата "в името на детето" никога няма да те направи перфектната майка, само ще те вкара в дупка, от която няма излизане  Naughty
Виж целия пост
# 5
Няма такова животно!  Laughing
Има само хора, вманиачени на тема перфекционизъм, но то си е за тяхна сметка. И за сметка на близките им, за съжаление...  
Виж целия пост
# 6
Перфектна майка ли?!?!? Де го т`ва чудо, бе?
Няма такава за мен.
Аз се опитвам да бъда добра майка.
 Дали съм такава?!?!?  newsm78
Бъдещето ще покаже.

Виж целия пост
# 7
Не гледайте от позицията си на бебешки майки- спокойна, усмихната...
Перфектни майки няма.
Най- добре за детето е майка му да го обича, да е умна жена с позитивна нагласа към живота и да успее да го направи уверен в себе си човек. Другото е въпрос на житейски обстоятелства.
Виж целия пост
# 8
Няма такава според мен Naughty
Опитвам се да бъда добра майка и да дам на детето си всичко, от което има нужда.
Виж целия пост
# 9
Съвсем сериозно призовавам всички майки да се отърсят от своите мании и комплекси Stop
Кеф ми е да работя - работя...
Кеф ми е да си седя вкъщи с бебе - ще си седя...

На кого му влиза в работата всъщност newsm78
Виж целия пост
# 10
Аз се изприщвам от така модерната дума "перфектно" (навлязла, предполагам, от латино сериалите). Mr. Green
Първо, смятам, че "перфектни" хора няма.
Второ, ако някой се мисли за перфектен, да иде да се прегледа.
А дали аз съм добра майка, ще се разбере след много години.  Laughing
Виж целия пост
# 11
Няма такова понятие.
Виж целия пост
# 12
Перфектната майка е тази, която ще дойде при детето си, когато всички други бягат от него.
Виж целия пост
# 13
Понятие има, щом стои в заглавието на темата и даже си пишем разни мисли по този повод.
Но е понятие, изпразнено от съдържание. Перфектното е като абсолютното - може би всички се стремим да сме, но никога не успяваме. Което не омаловажава положените усилия.

Виж целия пост
# 14
Ами ... изглежда ... като мен  bowuu
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия