Бебето наддава малко

  • 3 340
  • 4
Mila Boo pak imame problem Sad
za 20 dena beboka ne e nadal normalnoto a samo 200 grama,pediatarkata kaza da go budia i hrania prez 3h.do sega  beshe na poiskvane.Osven tova sme i na smeseno hranene zashtoto ne mi dostiga hrana.Kakvo bi me posavetvala
Виж целия пост
# 1
Обикновено бебетата на тази възраст наддават около 150-200 гр на седмица. Наистина е наддал малко по-малко. Известно време го буди и го храни даже на 2 - 2 1/2 часа, вярвам, че за седмица - две ще се оправят нещата. След това пак можеш да го оставиш да яде на поискване. Имай предвид, че така и млякото ти ще се увеличи, и няма да има нужда да дохранваш. Буди и го храни по-често, след консултацията виж дали всичко е ОК, и тогава можеш да го оставиш пак на поискване, като го храниш само с кърма (постепенно намаляш изкуственото мляко).
Купи си чай за кърмачки от билковата аптека, и пий 3 чаши дневно.
Пиши какво става.
Виж целия пост
# 2
Мила Боо,
Аз имам подобен проблем, макар че все пак се вписваме в нормата на наддаваме макар и в долната граница. Обаче беба си има собствено виждане и ако я  събудя и не иска да яде
просто бута и плюе и гледа сърдито, а понякога и неутешимо реве и иска да я оставя на мира да спи! Тя също беше на смесено хранене, но от една седмица сама се отби ( в момента е на 2.5 месеца), тъй като моят цикъл се възстанови и нямаше земна сила, която да я накара да суче от мен! Сега някак успява да изяде около 2/3 от адаптираното мляко, което й се полага за деня! Притеснявам се, че се оформя като едно малко злоядо човече? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Моргана, помня, че ти и по-рано беше писала за храненето на бебето ти. Без да се обиждаш, но бебе на такава възраст не се отбива само, предполагам, че му е било по-лесно да суче от биберона. Няма значение, колкото и да е сукало, било му е от полза.
Не я насилвай да яде повече, отколкото иска. Ако е веселка и не плаче, вероятно просто има нужда от по-малко, отколкото пише на кутията с мляко. Хората сме различни, нали.
Когато я будиш за хранене, гледай да е когато спи REM сън, т.е. когато е в лека фаза, очите мърдат под клепачите - тогава ще се събуди по-лесно. Можеш няколко дена да пробваш кога тя иска да яде, може би тогава ще хапва с повече апетит. Не й додавай вода със или без захар - в изкуственото мляко има достатъчно вода, вън още не е жега, а водата в повече убива апетита.
Щом е в норма, дори и на долна граница, спокойно. Но въпреки това, не я захранвай докато не навърши поне 4 месеца.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за съвета. Беба се отказа понеже за мое съжаление ми дойде цикъла. Абсолютно отказваше да пробва даже кърмата, която опитвах да цедя и слагам в шише! И поради тази причина бях принудена да спра да я кърмя. Общо взето тя се храни когато поиска, но не го прави особено често. Водата й от начало е без захар и тя пие само по един път дневно и то след като съм пробвала да яде неколкократно и тя вече е ревнала! Четох, че и при други майки има подобен проблем, явно така ще се борим. Е, ако не друго няма да съм от майките, които ще трябва да възпират бебетата от ядене - вждала съм, че е доста мъчително за дундьовците да ядат по-малко! Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия