Развод - върховен съд?

  • 2 830
  • 9
Здравейте всички минали по този път - развод. Интересуваме някой знае ли колко време се разглежда това дело, когато стигне във върховен съд? Разбрах, че там не се допускат свидетели, а само се разглеждат документи и минава бързо, а от друга страна чух, че там делата се влачели с години...Някой наясно ли е???
Виж целия пост
# 1
Здравейте всички минали по този път - развод. Интересуваме някой знае ли колко време се разглежда това дело, когато стигне във върховен съд? Разбрах, че там не се допускат свидетели, а само се разглеждат документи и минава бързо, а от друга страна чух, че там делата се влачели с години...Някой наясно ли е???
ОТГОВОР: Да, аз какво точно те интересува.
Виж целия пост
# 2
Интересуваме бързо ли минава или пак се влачи и на тази инстанция.
Виж целия пост
# 3
Интересуваме бързо ли минава или пак се влачи и на тази инстанция.

Чл.218а,ал.1,б "а" от ГПК не допуска касационно обжалване на брачни искове

Чл. 218а. (Изм., ДВ, бр. 105 от 2002 г.)
(1) На касационно обжалване пред Върховния касационен съд подлежат:
а) въззивните решения на окръжните съдилища с изключение на решенията по: искове за издръжка, брачни искове, искове за парични вземания по граждански и търговски дела с цена на иска до 5000 лв.; искове по чл. 11, ал. 2 от Закона за собствеността и ползуването на земеделските земи и искове по чл. 13, ал. 2 от Закона за възстановяване на собствеността върху горите и земите от горския фонд;


В тоя смисъл би ли пояснила какво точно обжалваш, може би някои от съединените небрачни искове ,те да подлежат?

Виж целия пост
# 4
В тоя смисъл би ли пояснила какво точно обжалваш, може би някои от съединените небрачни искове ,те да подлежат?

ОТГОВОР: Да, най-вероятно. Има начин делото да се изпрати на ВКС и да се мотка. Особено като има интереси, имоти, коли и какво да се дели...
Влачи се, зависи от състава. Имам решения след една година.
Обикновено с. з. минава бързо и се пише всичко. Добре е всичко да е предварително добре описано и написано. Имам много добри РЕШЕНИЯ от ВКС с много добро обсъждане на всичко. чела съм и такива на колеги.

А сега кажи какво точно е искането?
Любопитството ми е професионално, интересува ме какво точно и как е намислено от колегата, адвоката ти?
Виж целия пост
# 5
Пела - благодаря, разбрала си точно какво питам. в окръжен съд  са обжалват се род. права за детето и вината за развода. да поясня не става въпрос за мен, а за мой мнооого близък. до сега разводът и на двете инстанции /районен и окръжен/ е бил голяма мъка, много труден и грозен и  за сметка на това на всяка инстанция по 1,5год. В районен моя близък печели, по това което е станало до сега разбирам, че и в окръжен съд явно ще спечели /делото е на 30.11/ и той знае, че ще има пак обжалване и на ръба на силите си просто се интересува - колко ще продължи там? сега се замислям дали може решението на окръж.съд за родит.права и вината да се обжалват пред ВКС newsm78

Виж целия пост
# 6
Чл. 265. ГПК Решението за развод влиза в сила, макар и да е обжалвано само в частта му относно вината , а и също така не подлежи на касация .
Абе жена в колко форума да ти го пишат това .http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=18863
За родителските права можете да се съдите до трето пришествие .......
А и предполагам ,че по делото страната се представлява от адвокат най-малкото е неетично да го проверяваш по форумите из нета . Ако се разровя още къде ли ще открия тая тема ?
Виж целия пост
# 7
Да! И в двата форума пуснах тази тема. Няма смисъл да търсите на друго място. Naughty Тука влизат минали по този път, като пътърпевши, а в другия форум специалисти. Търсих и двете гледни точки. Не виждам нищо лошо в това - та нали за това са форумите да получаваш информация newsm78. Основният ми въпрос беше колко време продължава, имайки впредвид, че няма да има свидетели, като при другите инстанции? - кой според вас donna2  да ми даде тази информаци??? - точно миналите по този път, независимо дали като адвокати или като страна по дело. Почти всички ми отговаряха с разни членове и алинеи за който не съм се интересувала /както и вие donna2 / - за това си има човека адвокат, чията работа неподлагам въобще под съмнение и най-малко въпроса ми е "неетичен". Благодаря на всички за информацията, даже и допълнителна  bouquet
Виж целия пост
# 8

ОТГОВОР: Би ли ми писала на л.с. кои са адвокатите на страните. Имам подозрения ... Crossing Arms , знам работата но колеги, които от това се издържат тук във Варна, ако наистина си от Варна? Thinking Thinking Thinking
Виж целия пост
# 9
Преди незнам колко време, умишлено не искам да си спомням, имах обжалване във ВКС, явявах се 15 пъти. Кошмарът беше невероятен smile3511. пак стана на моето, но дълго време в София не исках да влеза newsm45
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия