От кога да се цедя?

  • 645
  • 10
Здравейте Simple Smile! Търсих отговор на въпроса ми в библиотеката, но нещо не намерих.. Въпросът ми е, кога след като родя, живот и здраве, да започна да се цедя- знам да чакам коластра- тя цеди ли се? И ако бебето суче от едната гърда корастра, от другата да цедя ли?
Уф, не знам, но кърменето ми се вижда много сложно, а не би трябвало да е така...
Мерси за отговорите, мами Grinning
Виж целия пост
# 1
Страхотно е че се интересуваш от сега, защото наистина малко майки си дават сметка, че след раждането първото което правят с бебчето си, още преди къпането и смяната на памперс, е да кърмят бебето си. А ти щом имаш желание ще успееш!
На въпросът ти- може да се цедиш в началото, първите дни или седмици, ако гърдите ти се пренапрягат а бебето не ги изсуква добре (в началото често е така), но цедиш само гърдата която е напрегната и то само толкова, колкото те облекчи, да спреш да изпитваш дискомфорт. Може също така да се цедиш в началото когато кърмата е доста в повече, ако имаш намерение да си направиш запаси във фризера. Цеди се също при запушен канал, както и ако искаш да увеличиш кърмата си.
По принцип изцеждане не се налага и не е и необходимо, тъй като природата го е измислила, майката да има толкова мляко, колкото е нужно за бебето и. Кърмата е в излишък само в началото (може би до към края на 1-я месец), като това е застраховка ако бебетата са две, ако е едно, но лакомо и подобни вариации. След първия месец млякото се регулира, гърдите се успокояват, омекват значително, но имат достатъчно мляко за бебето ти!
Разбира се, кърменето трябва да става на поискване, по всяко време, на всяко място Grinning и толкова дълго и често колкото иска бебчето, това е тайната на успеха!
Леко бременеене и раждане и чакаме да се похвалиш, както и да заповядаш с въпросите си като им дойде времето! Hug
Виж целия пост
# 2
Първите няколко дни може да се наложи да цедиш, ако бебето не е при теб. Тогава гърдите все още са меки, не се напрягат и коластрата е в малко количество, така че ако бебе си е при теб и суче, няма причина да се изцеждаш.
Ако по някаква причина се наложи секцио или бебето да не е при теб, може да започнеш да цедиш веднага щом се почувстваш в състояние - важно е гърдите да получат начална стимулация. Коластрата често се изцежда по-лесно на ръка, защото е гъста и в малко количество.
За нататък Мери е описала как се процедира, а и тази статия също ще ти е от полза:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21129.0
Леко раждане и здраво бебче ти пожелавам Grinning
Виж целия пост
# 3
Колкото по- рано започнеш;толкова по-добре за теб.Аз имах карма оште на следващия ден след като ми направиха секциото и в началото непожех да цедя защото не бях добре и така няколко дни,чувствах се ужасно защото много ме боляха гьрдите.След това няколко дни цедих на рька.В началото ми беше по удобно след това започнах с помпа.
Виж целия пост
# 4
Напълно подкрепям Мери и Хедра, аз повече от 3 месеца кърмя без да се цедя, но бебето беше при мен през цялото време и го ползвам като помпа когато са ми напрегнати гърдите Grinning
За мен най-голямата изненада свързана с кърменето беше колко дълго и често суче бебето първия месец, направо не ми оставаше време за нищо друго, но пък след това започва лесното. Съвет от мен- приготви си удобен стол с висока облегалка за кърмене, масичка до него, възглавница за да може да слагаш бебето да суче без да го държиш и най-вече кърми легнала Grinning
Дано да съм била полезна Hug
Виж целия пост
# 5
След раждането слагай бебо да суче. Ти ще разбереш сама кога трябва да цедиш Simple Smile
Коластрата е ценна за бебо и не го лишавай от нея.
След 2 или 3, 4 дни, когато дойде много кърма, ако след кърмене усещаш напрежение, тогава изцеждай. Ако гърдите не са напрегнати, няма нужда да се мъчиш. Не забравяй, че бебето е ней-добрата помпа и знае какво да прави.
Виж целия пост
# 6
След раждането слагай бебо да суче. Ти ще разбереш сама кога трябва да цедиш Simple Smile
Коластрата е ценна за бебо и не го лишавай от нея.
След 2 или 3, 4 дни, когато дойде много кърма, ако след кърмене усещаш напрежение, тогава изцеждай. Ако гърдите не са напрегнати, няма нужда да се мъчиш. Не забравяй, че бебето е ней-добрата помпа и знае какво да прави.
Peace
Напълно съм съгласна. Peace
Виж целия пост
# 7
Аз също съм напълно съгласна с другите мами, но ще си кажа и моят принцип ( не че го препоръчвам на някого и не казвам, че е правилен) Аз се цедя постоянно от самото начало, защото искам да имам достатъчно запас във фризера, с по-късен период. С първата ми дъщеря се случи така, че имах страшно много кърма през първите 3-4 месеца и не се съобразих да си я съхраня. След шестия месец нямах вече нито кърма, нито запаси във фризера. Сега се застраховам, за да знам, че бебенцето дълго време ще има млекце и няма да се налага да прибягваме към изкувствено.
Успех!
Виж целия пост
# 8
След раждането слагай бебо да суче. Ти ще разбереш сама кога трябва да цедиш Simple Smile
Коластрата е ценна за бебо и не го лишавай от нея.
След 2 или 3, 4 дни, когато дойде много кърма, ако след кърмене усещаш напрежение, тогава изцеждай. Ако гърдите не са напрегнати, няма нужда да се мъчиш. Не забравяй, че бебето е ней-добрата помпа и знае какво да прави.
И аз съм за Peace
Виж целия пост
# 9
Не съм сигурна някой спомена ли, че гърдите ти трябва да са пълни, но меки.
Дори да не усещаш напрежение, ако се втвърдяват трябва да цедиш до омекване, особено в началото. Понякога се налага цедене преди и след кърмене защото детето не може да засуче от твърдата гърда.
Поискването не е от голямо значение тогава, особено ако детето проспива големи паузи.
Виж целия пост
# 10
 Mr. Green и аз доскоро това се питах, че с първото ми дете някакси всичко се опорочи и само 3 месеца имах кърма а цедих като луда - само че не я съхранявах  #Cussing out свекито каза че неможело  ooooh! и даваше на едни от село да си хранят животните  Crazy
сега започнах със цеденето още в болницата - нямаше как - запъшени ми бяха каналчетата и едвам ги отпуших  Crazy , помпа си вземи задължително за родилното да не увиснеш - че казват да се оправяш сама в повечето случай, бебка е на поискване  но несмогваше в началото и се налагаше да цедя - и то доста често , та имам запас за няколко дни във фризера - но немисля да цедя без да има нужда - ще се опитам да си я кърмя повече като си регулирам кърмата с храната и приема течности - ако имаш повече от нужната кърма - уграничавай ги за да не ти се налага да цедиш
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия