Има ли майки юристи ?

  • 366
  • 2
Имам следния въпрос : На 1-ви декември ми изтича 135-дневния болничен и трябва да ми започне майчинството , само че аз искам да си сменя работата . уговорката с новия работодател е това да стане от януари догодина . Така , заедно с молбата за майчинство ли пускам и предизвестие за напускане ? Въобще пуска ли се молба за майчинство и ако да към новия или стария работодател . След като майчинството (1 месец ) от него ми започва във старата фирма , от коя фирма ще ми изплащат 50% за работеща майка ?   И изобщо от 01.01.2007г ще има ли 50% майчинство за работещите майки?
Виж целия пост
# 1
Не съм юристка, но съм счетоводителка  Peace и ще се пробвам да ти отговоря:
Към настоящия работодател си пусни молба за майчинство, за да не го загубиш за един месец и едновременно с това предизвестие за напускане. До момента на реалното прекратяване на договора ти имаш право на 100 % майчинство.
Като започнеш нова работа представяш копие от акта за раждане на детето ти и служебна бележка от предходния работодател за какъв срок си ползвала при него такъв отпуск и си получавала обезщетение. Подаваш молба да ти се изплаща 50 % от майчинството - имаш такова право и през 2007 г.
Успех  Hug
Виж целия пост
# 2
Благодаря   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия