Бронхит или пневмония при дете

  • 9 373
  • 11
Здравейте на всички. Синът ми е на 3 год и 3 месеца и в неделя започна да кашли много. Появи се и силна хрема като вода. Вдигна температура 38 градуса. В понеделник бяхме на лекар и педиатъра ни изписа оспамокс. Каза, че не чува хрипове и утре пак ще ходим на контролен преглед.До сега синът ми подържаше температура 37 и половина и му давах панадол. Днес е по добре, но храчките са вече гъсти и носът запушен. Да не би да има бронхит? И как се проявява пневмонията? Исках да питам, защото се тревожа. Вечер почти не може да спи. Диша тежко. И тази температура!Моля ако някой може да ми отговори. Утре все пак ще сме на лекар, но до тогава... Аз и мъжът ми не сме боледували до сега от пневмония и за това не знам как точно се прявява и може ли без снимка да се открие.
Виж целия пост
# 1
дали е бронхит или пневмония ще се установи на слушалка.малко е вероятно щом вече сте почнали антибиотик. детето най -вероятно диша тежко заради запушеното носле-промивай често с физ р-р или стеримар.преди да легне слагам ксилометазолин да се отпуши нослето.темп.е ниска и може да не даваш панадол,за да може да се бори организма.най -вероятно ще спадне до ден два
Виж целия пост
# 2
Не виждам нищо тревожно в състоянието на детето. Съвсем нормално протича болестта, температурата не е въобще висока, аз обикновено нищо не давам за такова състояние, промивам с физиологичен разтвор и толкова. Антибиотикът според мен е напълно излишен. Лекарят ще провери дали има хрипове със слушалката, но даже и да има бронхит това не е толкова страшно. На дъщеря ми никога не съм давала антибиотик, даже и при бронхит и винаги се е оправяла, така че споко!
Виж целия пост
# 3
Според мен всичко се дължи на хремата, не е изключено обаче да настъпят усложнения и тя да прерасне в отит, бронхит или пневмонията. При бронхит съм забелязала, че кашлицата е суха, дразнеща, спастична и на чести интервали, понякога дори може да се стигне до пристъп и трудно да се вдишва въздух. Пневмонията обратно - може да не протича въобще с кашлица, да е с ниска т 37.2-37.5 и да се залови не на слушалки, а единствено с ренгенова  снимка. При нас бронхитите никога не са минавали без АБ. Щом пиете АБ предполагам няма да има усложнения. И колкото по=често промивки на нослето със Стеримар, толкова по-добре  Peace
Виж целия пост
# 4
 Ако имате Т повече от 4 дена и то около37 ,5 в следобедните часове тогава може да става въпрос за бронхит , понеже мойте особено големия е правил на няколко пъти пневмонии в началото нищо после бронхит ако не се обърне внимание става пневмония ако е вирусна имай предвид че не се чува със слушалка и се налага ренгенова снимка но това ще го прецени лекар - успех и бързо оздравяване
Виж целия пост
# 5
В момента върлува такъв вирус - с много обилни секрети и кашлица. Температурата не е висока и показва, че организма се бори. Двете ми деца го прекараха. Не са пили никакви лекарства вкл. и температуропонижаващи. Само чай от бъз и шипки с лимон. Промивай носа. И аз смятам, че антибиотика е излишен. Минава за седем - осем дни. В нашата гупа в градината го изкараха всички деца вкл. и госпожите. Не знам някой да е с усложнение. Успех с лечението
Виж целия пост
# 6
Ние лятото изкарахме два бронхита за един месец.Имаше само ужасна кашлица без Т и хрема.Лекувахме ги с Клацид.След това направи и пневмония ,която пък беше само с Т и отпадналост и не се чуваше на слушалка,нея я лекувахме със Зинат.
Виж целия пост
# 7
благодаря на всички за отговорите. днес сме по добре. няма температура и хрема, но си кашли от време на време и то доста сериозно с храчки. утре ще ходим на контролен преглед, че днес вали и съм сама с двамата. дано не е сериозно и ни се размине само с вирус. притеснявах се да не се зарази и бебата, но слава богу за сега е добре.
Виж целия пост
# 8
Днес ходихме на лекар. Не се чуват хрипове, но има доста храчки. Започна да се изпотява вечер. Изписаха ни аугументин. И във втоеник пак ще сме на лекар. Вече се шашкам. Казах на лекарката, че се притеснявам да не е някоя вирусна пневмония и да не се чува съсъ слушалки, но тя каза, че за сега няма предпоставки. Дано се оправим до вторник. Пак ще ви пиша.
Виж целия пост
# 9
за колко време минава тоя бронхит ние дишаме ужасно пие Клацид и няма особено подобрение вече4 дена, също и Вентолин и Флудитек
Виж целия пост
# 10
Пневмонията е гадна и коварна.Не искам да те плаша,но дано не е бактериална.Освен тежкото дишане и хриповете,които само лекаря може да чуе със слушалката на пръв поглед и слух няма как да разбереш че е налице.Ако той прецени ,че е необходимо ще ви изпрати на белодробна снимка.Там всичко ще покаже.Моят съвет /въпреки че все още понастящем си патя от доктори с моето дете/ не бързайте да облъчвате детето.Все пак малко повече бдителност няма да ви е във вреда.Ако имате поне още 1 лекар ,на чието мнение можете да се доверите на 99,99% няма да е излишно за да сте по-спокойни.Изискайте си от JP-то изследване на кръв/задължително/ най-рано и най-късно до 10-тия ден след спиране на антибиотика. #Crazy
Ще ви кажа и кои показатели са важни в случая /СУЕ ;Левкоцити -WBC;като цяло Пълна кръвна картина урина и показател CRP- С-реактивен протеин.Това е нов показател за мен.Преди един ден го направихме това изследване на моето дете.През октомври 2006г дъщеря ми боледува отново от пневмония с усложнения.Оказа се ,че е бактериялна отново,следствие от първият път(март)/Дано лекарят Ви е свестен ,разбран и отзивчив.Трудно е в днешно време ,при тази здравна система да попаднеш на наистина лекар ХУМАНИСТ.
УСПЕХ И ДЕРЗАЙТЕ!Не оставяйте нещата да се решат от само себе си! Wink
Виж целия пост
# 11
Вирусната пневмония не се чува на слушалка. За това трябва да се направи снимка на белите дробове.
Ако поддържа температура около и над 38 задължително трябва да се направи снимка.
Трябва да се направят и кръвни изследвания, да се пусне урина.
Изпотяването е един от симптомите на пневмонията.
ИСКАЙ СНИМКА!
Аз така стигнах до болница преди няколко години!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия