Киселини?!

  • 379
  • 2
Здравейте,
моята госпожица последните два дни има някакъв проблем със стомахчето. Оригва се непрестанно и понякога повръща по малко, като се закашля  всеки път, все едно има киселини.
Какво мога да направя за да облекча положението? Тя е предимно на кърма, яде по около половин до 1 малко бурканче пюре с овесена и/или оризова каша на ден, на 2 пъти. През другото време гризка сурови плодове (ябълка, круша, слива в момента), някоя коричка хляб евентуално.
Често ака парченца ябълка/круша откакто има и горни зъби си ги гризе и си ги дъвче, но явно не особено ефективно..
Аз ли нещо не правя както трябва? Чудя се дали да не я оставя само на кърма за ден два??

Лекарката ми каза да не и пюрирам много фино храната за да се развиват мускулите и да се учи да дъвче. Вие кога спряхте да пасирате храната за бебето и какво правите като не го пасирате?
Виж целия пост
# 1
Съвсем спокойно може да си я оставиш само на кърма за няколко дни.
И аз давам плодовете сурови, но много мами тук ги обработват на пара, така, че може и това да пробваш.
И аз много мисля за умението да дъвче. Бебка хич я няма. За да я стимулирам правя така, първите лъжички (докато още има желание) ги давам намачкани с вилица и ги изсипвам встрани (за да може да се учи да прехвърля храната с езиче). Като се измори, пасирам останалото количество. Опитвам се да не пасирам съвсем гладко и да остават някакви бучици.
Виж целия пост
# 2
Darra, благодаря за отговора
ние вчера хапнахме само малко оризова каша и не сме имали проблем, май наистина едрите парченца са и раздразнили стомаха newsm78
ще взема да пробвам да и ги намачквам с вилица Simple Smile

и аз давам предимно сурови плодовете, до сега не бяхме имали проблем Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия