пюрета на ХИП

  • 1 195
  • 17
Тук във форума преди известно време разглеждах една таблица за постепенното въвеждане на плодове и зеленчуци според възрастта,а именно за възраст 4-6 месеца се дават от плодовете само  ябълки,круши и банан,а от зеленчуците-картоф и зелен фасул. За възраст 4 месеца на ХИП има най-разнообразни плодови и зеленчукови пюрета вкл. и от праскови. Вие давате ли всичко което се предлага за съответната възраст от пюретата или се съобразявате разни таблици.
Виж целия пост
# 1
Не се ръководя изобщо от етикетите на пюретата Naughty
Виж целия пост
# 2
Щом пише 4мес. на етикаета значи може да се дава (дори и праскови) ,все пак са обработени Naughty
Виж целия пост
# 3
Ако питането ти е специално за прасковите, горските и т.н. проблемни плодове, то няма проблем за тях. Те са топлинно обработени и няма риск. Така е и с доматите. Затова от 4 до 6 месеца на децата се дават плодове само във вид на пюрета, а след 6ти месец някои пресни плодове.
Иначе горе-долу етикетите на вносните пюрета с ок, с разни изключения, като какаото, месото (донякъде)...
Виж целия пост
# 4
Винаги когато съм купувала пюрета съм поглеждала на етикета за какви месеци са предназначени.

Ако питането ти е специално за прасковите, горските и т.н. проблемни плодове, то няма проблем за тях. Те са топлинно обработени и няма риск. Така е и с доматите.
Peace
Съгласна съм с Блонди.
Виж целия пост
# 5
Щом пише 4мес. на етикаета значи може да се дава (дори и праскови) ,все пак са обработени Naughty
В пюретата плодовете и зеленчуците минават топлинна обработка и няма нищо опасно.
Виж целия пост
# 6
Винаги гледам какво пише на етикета.И ако преценя,че не е подходящо за него,тогава не купувам това пюре.
Виж целия пост
# 7
Не съм се ръководила нито от таблици, нито от етикети, всичко съм давала по моя преценка!
Виж целия пост
# 8
Благодаря Ви,от днес ще разнообразя "кухнята" на Мила,а мислите ли че е време да и давам и зеленчукови пюрета вече.Тя си хапва каша и плодови пюрета вече повече от 2 седмици. newsm78
Виж целия пост
# 9
ами ти вече си захранила с плодово пюре и каши,така че няма проблем за зеленчуковото... Peace
Виж целия пост
# 10
И аз давам всичко по моя преценка.От плодовете съм дала почти всички на Хип.
Виж целия пост
# 11
Точно днес се чудех с какво да разнообразя скромното плодово меню на моята принцеса и тази темичка страшно ми помогна. Аз също се притеснявах, че прасковите и горските плодове са рискови.
Виж целия пост
# 12
Щом пише 4мес. на етикаета значи може да се дава (дори и праскови) ,все пак са обработени Naughty
Виж целия пост
# 13
Давам праскови и кайсии, банан, ябълка, круша, ама честно казано все още съм се въздържала от горски плодове, ягоди и боровинки... Колебаех се онзи ден дали да взема и а-ха да грабна 2 бурканчета, но реших да не бързам с тях. Whistling
Виж целия пост
# 14
  По-добре се разнообразете със зеленчуково пюре, отколкото с горски плодове и особено ягоди.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия