За издръжката и още нещо............

  • 3 627
  • 29
Здравейте мами и татковци! Не съм убедена,че мястото на писанието ми е в този подфорум,но ако не е надявам се модераторите да го сложът където трябва. Та ето каква треска ме тресе........Не съм самотен родител,имам прекрасна 14 годишна дъщеря и добър съпруг,но си имаме и бивша съпруга и още една пак 14 годишна красавица от първия брак на съпруга ми продължил 4м. Та по редица причини от месец детето живее при нас.Взехме го от другия край на България буквално в рамките на 3 дни с изришното съгласие на майката и съпътстващите перипетии,ново училище,нова среда и т.н. Всичко слава богу приключи нормално и си мислех,че ми остава да се справям само с разстроените нерви на Вики и стесът,който преживя преди преместването.
  Е оказва се,че не било такааааа........Днес ми звъни бившата и ми заявява,че това,че Вики живеела вече при нас не означавало,че повече няма да и плащаме издръжка???????????Направо онемях!Не знаех какво да кажа и чак ме е срам колко глупаво се държах. Да кажа,че в момента съпругът ми е служебно зад граница и бг. телефонът му е изключен-има друга карта,която ползва в чужбина. Явно г-жата му е звъняла и като не го е открила притеснява мен.
  Сумата на издръжката е 200лв.Не е много,но не е и малко и ми се иска да чуя вашето мнение по въпроса длъжна ли съм да я платя-правя го на 25-то число всеки месец. По принцип тази сума не е присъдена от съд-даже вече не си спомням колко беше присъдената,но бяха хиляди още? С течение на годините вдигахме сумата защото разходите на детето растат.
Виж целия пост
# 1
Мнения не са ти необходими.
Имаш нужда от адвокат. Спешно!!!

Веднага да заведе дело за промяна на родителските права, а и от там иск за издръжка и режим на л. отношения с детето (за майката).
Тя е права (за сега) съпругът ти е осъден да дава и ще дава, докато има произнасяне на РС, за промяна. Това е трябвало да направите с взимане на детето.
А и след като Вие ще го отглеждате е редно бащата да родителя с род. права.
Виж целия пост
# 2
Забравих, платете й ги, защото върху тях текат лихви.
Виж целия пост
# 3
Забравих, платете й ги, защото върху тях текат лихви.
но само определеното от съда/документираното/
Виж целия пост
# 4
Забравих, платете й ги, защото върху тях текат лихви.
но само определеното от съда/документираното/

Това, на което е осъден със СЪДЕБНОТО РЕШЕНИЕ.
Виж целия пост
# 5
 Shocked Shocked Shocked Shocked  Чувала съм и за други такива нахални случаи. Обаче имало и такова нещо например /да си кажат и адвокатите моите приятели го били проверили/ Родител плаща 50 лв, но му е присъдена 35 лв. Налага се да я спрат по една или друга причина и докато не се изравни нищо не можела да им направи.
Ако някой не е разбрал напр 10 месеца по 35 = 350 лв а разликата от 150 лв е за още 4 месеца и нямала право копче да им каже.

А ако е присъдена наистина и преведете присъдената сума и спешно наистина

Мнения не са ти необходими.
Имаш нужда от адвокат. Спешно!!!

Веднага да заведе дело за промяна на родителските права, а и от там иск за издръжка и режим на л. отношения с детето (за майката).
Тя е права (за сега) съпругът ти е осъден да дава и ще дава, докато има произнасяне на РС, за промяна. Това е трябвало да направите с взимане на детето.
А и след като Вие ще го отглеждате е редно бащата да родителя с род. права.


Понеже ви помня и от друга тема, знам, че детето с голяма радост дойде при вас. И след като е 14 год мисля, че има право на мнение къде иска да живее /мисля че става въпрос за същия случай/ Как се справихте със записването в училище нищо май не писахте.
Виж целия пост
# 6
Shocked Shocked Shocked Shocked  Чувала съм и за други такива нахални случаи. Обаче имало и такова нещо например /да си кажат и адвокатите моите приятели го били проверили/ Родител плаща 50 лв, но му е присъдена 35 лв. Налага се да я спрат по една или друга причина и докато не се изравни нищо не можела да им направи.
Ако някой не е разбрал напр 10 месеца по 35 = 350 лв а разликата от 150 лв е за още 4 месеца и нямала право копче да им каже.

А ако е присъдена наистина и преведете присъдената сума и спешно наистина

Мнения не са ти необходими.
Имаш нужда от адвокат. Спешно!!!

Веднага да заведе дело за промяна на родителските права, а и от там иск за издръжка и режим на л. отношения с детето (за майката).
Тя е права (за сега) съпругът ти е осъден да дава и ще дава, докато има произнасяне на РС, за промяна. Това е трябвало да направите с взимане на детето.
А и след като Вие ще го отглеждате е редно бащата да родителя с род. права.


Понеже ви помня и от друга тема, знам, че детето с голяма радост дойде при вас. И след като е 14 год мисля, че има право на мнение къде иска да живее /мисля че става въпрос за същия случай/ Как се справихте със записването в училище нищо май не писахте.
E това ще е голям цирк,защото ако е вярно ще има да ни връща доста пари Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Изрових документите и присъдената последно издръжка е 30лв.-98г. Grinning
   А с училището се справих буквално на магия. Отидох при директора на училището на моята дъщеря и му обясних как стоят нещата. Човекът излезе един път. Каза ми да не се безпокоя и просто да я довведем-е това и направихме. Всички документи ги уреди той,не знам как-не съм и питала и така сега двете ми дъщери/приемам това дете като свое/ са в един клас и срещам разбиране за всички текущи проблеми,които възникват.
  Не посмях да и изпратя само присъдените 30лв. както ми пишете. Съпругът ми каза да и ги дам всичките пък като се върне ще видим какво ще правим. Яд ме е ,но ме питеснява друго. Реално погледнато родителските права са нейни и ако заведа дело/съпругът ми го заведе де/не знам кой ще е тоя съд който ще присъди детето на баща му.Освен това ме е страх,че може да дойде и да вземе Вики ей така на пук. Съгласи се да я пусне,но явно не е помислила,че с това се лишава от издръжката. Заради спокойствието на детето бих ги плащала тези пари,но ме притеснява това,че може да последват още изнудвания а нямаме роднински връзки с Рокфелер в края на краищата.
Виж целия пост
# 7
Ако детето не иска мисля, че не може да го вземе - вече има 14 год. стига това да се уреди. Минава се и през социалните служби идват в къщи да видят детето как живее и се разпитва детето. Има си процедури, но нека
по-знаещи от мен да се намесят. Естествено след това се минава през съд.

Да поздравиш директора от мен, защото точно така стига човек да иска може да спести разкарването на родителите. Аз лично уважавам такива хора.
Виж целия пост
# 8
...Яд ме е ,но ме питеснява друго. Реално погледнато родителските права са нейни и ако заведа дело/съпругът ми го заведе де/не знам кой ще е тоя съд който ще присъди детето на баща му.
ОТГОВОР: Виждам, че сте от Варна, ако правилно сте пусали.
Познавам доста добре практиката на ВРС и съдиите, които заседават. Аз пък Ви гарантирам, че ще му я присъдят. Още повече на лице са всички др. обстоятелства относими към делото, а най-накрая и разпта на детето, което ще каже при кого иска да живее.
Тези дела минават по следния начин: двамата адвокати доказват, разпитват и се борят, а после влиза детето и казва про кого иска да живее и делото се печели от родителя посочен от детето.
Гарантирам ти, че всичко ще свърши добре, стига да го предприемете и започнете.
Просто се обърнете към адвокат.

Виж целия пост
# 9
Здравейте мами и татковци! Не съм убедена,че мястото на писанието ми е в този подфорум,но ако не е надявам се модераторите да го сложът където трябва. Та ето каква треска ме тресе........Не съм самотен родител,имам прекрасна 14 годишна дъщеря и добър съпруг,но си имаме и бивша съпруга и още една пак 14 годишна красавица от първия брак на съпруга ми продължил 4м. Та по редица причини от месец детето живее при нас.Взехме го от другия край на България буквално в рамките на 3 дни с изришното съгласие на майката и съпътстващите перипетии,ново училище,нова среда и т.н. Всичко слава богу приключи нормално и си мислех,че ми остава да се справям само с разстроените нерви на Вики и стесът,който преживя преди преместването.
  Е оказва се,че не било такааааа........Днес ми звъни бившата и ми заявява,че това,че Вики живеела вече при нас не означавало,че повече няма да и плащаме издръжка???????????Направо онемях!Не знаех какво да кажа и чак ме е срам колко глупаво се държах. Да кажа,че в момента съпругът ми е служебно зад граница и бг. телефонът му е изключен-има друга карта,която ползва в чужбина. Явно г-жата му е звъняла и като не го е открила притеснява мен.
  Сумата на издръжката е 200лв.Не е много,но не е и малко и ми се иска да чуя вашето мнение по въпроса длъжна ли съм да я платя-правя го на 25-то число всеки месец. По принцип тази сума не е присъдена от съд-даже вече не си спомням колко беше присъдената,но бяха хиляди още? С течение на годините вдигахме сумата защото разходите на детето растат.


Значи моето становище ще се различи малко може би от написаните от по-рано.
Казвате ,че детето е при вас ,и че е навършило 14г.
АЗ НЕ БИХ ИЗПРАТИЛА НИКАКВИ ПАРИ НА ТАЗИ МАЙКА,защото ми се струва ,че ще се стигне до неоснователно обогатяване /лично мнение/ .
Детето е при бащата ,неговото семейство се грижи за това дете , редно би било майката да помогне с някой лев ,а не да иска пари при условие ,че не се грижи тя.
Ето какво бих направила ,бих завела дело за промяна на род . права и издръжка  ,но първо бих говорила с детето ,може би това ще е травма за него може и да не е съгласно знам ли.
Ако не е съгласно добре няма да развалям нищо ,но пари няма да пратя ,тази майка нищо не може да предприеме -каквото и да прави трябва да е от името на детето с нейно съгласие .
Дори и детето някой ден да се разсърди и да отиде при нея ........каквото и да направи винаги ще направя едно възражение ,че пари са давани на това дете докато е било при мен/факта поне може да се докаже/.
Така смятам аз ,това ми е гледната точка по този въпрос.


Виж целия пост
# 10
Мнения не са ти необходими.
Имаш нужда от адвокат. Спешно!!!

Веднага да заведе дело за промяна на родителските права, а и от там иск за издръжка и режим на л. отношения с детето (за майката).
Тя е права (за сега) съпругът ти е осъден да дава и ще дава, докато има произнасяне на РС, за промяна. Това е трябвало да направите с взимане на детето.
А и след като Вие ще го отглеждате е редно бащата да родителя с род. права.
Peace
Виж целия пост
# 11
Издръжката се дължи за дете-това е принципа не за родител , newsm78,ако сте платили издръжката на майката грешка .
Горе написах много добре как стоят нещата.
Съпругът е осъден да дава издръжка за детето и да плаща чрез майката  ,той сега какво прави издържа детето докато е при него нали така, е как да му дава пари чрез майката когато то не е при майката? Joy Joy Joy
Какво като е осъден да я плаща тая издръжка чрез майката ,какво толкова е станало грижейки се за детето той това и прави издържа я - под формата на пари ежедневно за училище  ,дрехи ,учебници или каквото и да е там това си е издръжка .В този смисъл е и съдебната практика. 

Между другото променени или не родителските права , детето е непълнолетно и няма сила която да го накара да отиде при майка си примерно ако то не желая ,нито съдебния изпълнител може , нито полицията може да направи нещо ,нито социалните .

Виж целия пост
# 12
Е парите вече са изпратени-свършен факт. И аз така си мислех,че парите са за детето не за майката ама явно законът казва друго. Благодаря ви момичета за подкрепата! Не знаете колко много ми помогнахте в тази неприятна ситуация! smile3525. Никога не съм била скръндза,но този път откачих от яд.Ами с тези пари реално можех да и купя доста неща от които се нуждае. Не,че сега ще я оставя ама въпроса е принципен #Cussing outТо като се замисля откакто се е родила май-май-90% от разходите и сме ги покривали все ние. Това дрехи,обувки,навремето 93-94г. майка ми правеше пюрета по две та да има и за двете защото да купиш нещо си беше направо шестица от тотото.После учебници,всичко за училище което се сетите........Ама как да го оставиш.Нашата бивша все мрънкаше,че парите не и стигат това обаче не и попречи да продаде апартамента си във Варна и да се запилее на другия край на България с бащата на второто си дете/в момента май е в затвора-не съм много сигурна/.Това беше най-големият удар за мъжа ми даже имаше изречения от сорта:"Вики вече си има нов баща и е по-добре да не я виждаш защото се разстройва"Е значи има си нов баща ,а всички разходи да ги плаща стария #2gunfire Само,че новия татко както се появи така и един ден изчезна и я заряза с бебе на 4м.което дори не е припознато.Е тогава се започна великото искане. Милион пъти сме я молили да пусне детето да живее при нас-не и как по-късно познати ни разказаха,че е живеела с двете деца само с парите,които ние и давахме newsm78. След известен период се появи нов татко само,че дечко вече беше по-голям и разказваше всичко. Започна сама да звъни по телефона  и да разговаря с нас. Започна да идва всяка ваканция във Варна.... Междувременно майка и роди трето дете отновия татко,но малко по-късно и с него се раздели. Вече не знаехме какво да правим-честно. #CrazyТова лято пак почти цялото лято изкара тук макар,че майка и не искаше да я пуска защото нямало кой да гледа бебето та тя да ходи на работа.Нямаше как дадохме и 300лв.да да си наеме детегледачка/явно там цените са съвсем други/.Естествено пращахме и издръжката-големи будали сме smile3515 Само,че като се прибра Вики септември месец пак имаше нов таткооооооооооо. Така се стигна                              до края на октомври..........Една вечер Вики звъни и плаче по телефона-майка и я изгонила от къщи защото се разхождала по бельо пред новия и приятел,а той   бил я заглеждал по-така #CrazyНе можах да повярвам мъж ми и звъни и я пита какво е станало а тя"Дъщеря ти е к......"Както и да е убедихме детето да се прибере-къде ще ходи по нощите. На по-следващия ден баща и отиде и я взе.Не и е дала дори якето и ботушите,които купих месец  преди това и детето не ги беше обличало още. Направо сме като латиноамерикански сериал ама само да се върне мъжо и ще решим този проблем веднъж за винаги. Сега поне знам,че ще отглеждам само Вики а не покрай нея още не знам колко #CrazyТова,че от нея зависи къде иска да живее  и го казах снощи  ,а също така обясних,че ще трябва да се яви в съда-каза само "добре каквото кажете само да не се връщам там"-милото направо се разплаках,тя ревна след мен и моята кифла и тя да не остане по-назад и тя взе да подсмърча. А бе пълен цирк сме! #2gunfire 
  Благодаря на господ,че открих тоя форум поне има с кого да споделя и да ми олекне малко  bouquet                                         
Виж целия пост
# 13
Тук виждам, че има хора от Варна, които могат да ви помогнат. Говори си с Вики и разкажи за съда. Задавай и въпроси които мислиш, че може да и зададат. Отиграй и театър. Детето да не загуби и ума и дума. То е живяло в тежка среда трябва да успее да се защити докрай. Че аз като се сетя че два пъти съм разпитвана в съд на стари години се притесних и загубих ума и дума.

И действайте, че и аз съм ядосана за парите. Да не ги давате повече.

Защото ми е ясно, че ви е страх да не дойде напук да ви я вземе и сега ви изнудва. Ама си мисля като няма пари, няма да има с какво да дойде да я вземе.
Виж целия пост
# 14
Спрете да изпращате пари ,нищо не може да направи по отношение на издръжката /детето е на 14г. непълнолетно каквито и действия да предприме от нейно име са недопустими -всички молби и др. се подават от детето със нейно съгласие -примерно молбана до съдебния изпълнител е от името на детето със съгласие на майката / освен да се обажда по телефона ,но и той струва пари .Като сте решили да предприемете съдебно дело/родителски права и издръжка/ предприемайте .
Имайте предвид ,че издръжката можете да се търси до еда година назад ,разбира се детето като чета е от тази есен при вас ,ще  ви се присъди от датата ,когато детето е дошло при вас /няма като гледам да е за една година/ ,специално за издръжката можете да искате предварително изпълнение,тоест преди решението да е влязло в сила.
Далеч съм от мисълта ,че майката на това дете ще плаща редовно издръжка ,но поне един иск от тоя сорт ще я стресне.

Госпожо много съжелявам за това което се случва ,може би някои тук да се обидят/случвало се е/ ,че съм рязка ,но познавам и много жени които са некоректни и търсят съчувствие само поради факта ,че са разведени сами с дете ,а какви грижи и действия предприемат по отношение на това детет е друга работа ,на такива все околните им са виновни -за жалост.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия