Как се премахват гъбичките в устата при децата

  • 1 641
  • 7
Как мога да премахна бялото в устата на детето ми без да използвам Дактарин или Фунгостатин newsm78
Виж целия пост
# 1
Ами аз единственото което съм ползвала е Дактарин.От майка ми знам,че тя ми ги е лекувала със сода за хляб.Не знам обаче защо не харесваш Дактарина!?
Виж целия пост
# 2
Освен Дактарина (който и аз незнам защо не предпочиташ) нашата лекарка ни беше изписала и някакво правено лекарство...извинявам се не знам съставки...но попитай педито за това -сигурно знае..на нас ни помогна .
Виж целия пост
# 3
По-голямо дете може да жабурка с разтвпр на сода (1 ч.л. сода в 1 ч.чаша вода),
за бебе- обтрива се устата с тампон, напоен в разтвора.
Казват, че и меда помага - маже се .
Виж целия пост
# 4
Здрасти и ние имахме такъв проблем 2 месец. Аз мазах с какво ли не ,  Дактарина, най-малко ми помогна и накрая започнах със сода. Майка ми я слагаше на марличка и и чистеше устата, мен ме беше страх, но на местата, където не можеш с пръст-с тампон за уши, натопен в сода - за 2 дни и минаха гъбичките. Успех дано минат скоро на бебчето, че е мн гадно. И мисля, че много ги боли-малката постоянно пищеше, нито биберон искаше, нито ядеше.  Praynig
Виж целия пост
# 5
Как мога да премахна бялото в устата на детето ми без да използвам Дактарин или Фунгостатин newsm78
Чувала съм за премахване със сода ,но не бих го приложила това на детето си...
Дактарина е перфектен в това отношение .Когато ми се е налагало съм го използвала,без да се притеснявам.
Виж целия пост
# 6
И аз съм много доволна от Дактарина-при Иво подейства веднага и двата пъти.Иначе и нащо педи ми каза със сода и водичка, а другото беше Нистатин таблетки, счукани на фин прах и пак разтворено във вода да се маже.
Виж целия пост
# 7
 
Казват, че и меда помага - маже се .
Меда ми се струва малко рисковано за толкова малко дете. newsm78Аз съм ги търкала само с тампон с преварена вода.
Моята педиатърка ми казваше, че да се избегне образуването на такива гъбички, трябва винаги след хранене да се изплакне устата с вада. Т.е.- да пийне 1-2 глътки вода.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия