Везико-уретерален рефлукс - операция или не?

  • 1 214
  • 8
Здравейте отново! Има ли сред майките някоя с детенце с тази диагноза, за да даде съвет на мои приятели. Детенцето е вече 5 годишно и от 6-месечно е с тази диагноза, но докторите препоръчват да не се предприема операция, а да се изчака да бъде израстнато  с възрастта. Детето често прави инфекции и се налагат лечения с антибиотици. Дали операцията не е по-добрият вариант? Моля ви, ако имате опит, споделете! Ако познавате такива дечица, споделете как са се оправили, моля ви! Благодаря на всеки, който ще ми съдейства!  Praynig
Виж целия пост
# 1
Здрасти, Светлана!
На моя синчец му поставиха тази диагноза когато беше на 1г. 3мес. Беше ВУР II степен. Беше голям зор докато го открият. Няколко месеца малкия вдига постоянно висока Т (39-40С) и все лекувахме вируси, незнам какво си и незнам защо си. Накрая лежахме и 10 дни в болницата и пак ми казват "Ами вирус, ами инфекция"... Само заради изричното настояване на джипи-то тогава направихме рентген и му поставиха тази диагноза. Знам колко си шашната, както знам и аз как бях след всичко. Но послушах докторката, която каза че винаги се изчаква да се оправи от само себе си, т.е. да се израсте и ако не тогава следва операция. Каза ни, че никой няма да се навие да го оперира дори да искаме, ако не сме провели поне 6 мес. лечение. И така 6-7 месеца детето пиеше постоянно АБ, вярно в някакви минимални количества, но ги пи, за да не направи инфекция. След това направихме нова снимка (аз си знам как го слушах като ревеше и му слагаха тая тръбичка) и се оказа, че всичко се е оправило. Направо не ми се вярваше. Бях се подготвила за най-лошото, но всичко беше ок. И така мина при нас.
Дано и на вас не ви се наложи операция и всичко мине само с лекарства. Спискам палци да се оправяте бързо
Виж целия пост
# 2
Извинявам се, но от бързане да пиша не съм видяла добре, че не става въпрос за теб.
Успех тогава на твоите приятели и дано мине скоро
Виж целия пост
# 3
Svetl@na, прочетете темата ,,проблеми с пикочните пътища и бъбреците 1-2-3,, във подфорума, деца с увреждания и хронични заболявания. Там ще намерите много подробна информация и имена и тел. на специалисти към които може да се обърнат родителите за допълнителна консултация.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви много за отговорите. Jana, слава Богу, че детенцето се е оправило. Детето на моите приятели е момиченце и вече пета година е на антибиотици. Все още няма подобрение. Дай Боже и при тях всичко да се оправи!
Виж целия пост
# 5
Svetl@na , и моята дъщеря е през 3-4 месеца с инфекции на пикочните пътища. И винаги има задържане на урина в единият бъбрек и така сме вече 2,5г. Правиха и МЦГ, но казаха първоначално, че няма рефлукс, сега при последните прегледи се оказа, че все пак има рефлукс. И Мария току що свърши поредният си АБ, направо за последните 2 г се отрови от тези АБ и направи и алергия към по-голямата част от тях. Казват че се израства, но мисля че темата за която ти писах все пак ще им е от полза.
Виж целия пост
# 6
Как 5 години ще е на АБ? Добре де защо не консултират и с други доктори? Според мен не е добре да се пият толкова лекарства. Всяко едно натоварва черния дроб. Представи си, че израстне рефлукса, а през това време се "повреди" нещо друго. Да отиват в Сф и да търсят някои специалист за консултация. В другите теми , които споменава marychery имаше споменати имена на доктори. Незнам какви действия са предприели до сега, но не трябва да спират и да видят, ако трябва да оперират пък. То може ли толкова време на лекарства!!!
Стискам палци
Виж целия пост
# 7
Светлана,
Надявам се да не се обидиш от това, което ще ти напиша. Била съм от другата страна - детето ми имаше ВУР и мнозинството от роднините се месеха със съвети и действия без изобщо да знаят за какво става въпрос. Ако лично те са те помолили да отправиш това запитване - погледни наистина темата посочена от marychery.
Надявам се, че нещата за детето се развият благоприятно.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви за отговорите. Гост, дори докато пусках темата, обсъждах с тях заглавието на темата. Да, доста са чели и доста са се консултирали. Не са в България и вярвам, че специалистите там са добри. Хирурзите им препоръчват операция още сега, но другите лекари ги съветват да изчакат. Искахме да поговорим с хора минали операция и изчакали израстването на проблема. Благодаря ви отново!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия