Започна да спи по корем?!!

  • 7 311
  • 22
Момичета, притеснена съм!
Детенцето ми е на 5 месеца. Отдавна се научи да се обръща от гръб по корем, но от вчера започна и да спи така. Заспива си по гръб, но по някое време се обръща и спи по корем с главичка настрани. Май не беше добре, нали? Опасно ли е, може ли да се задуши така? Може би са тъпи въпросите ми, но сепритеснявам.
Иначе какво - трябва всеки път да го обръщам, но.... и без това от зъбите се буди нощем на всеки 2 часа и аз съм направо  Sick
Виж целия пост
# 1
Мисля,че вече е голямо за да се задуши.Моя син е на 7мес.и от един месец постоянно така спи.Преди все го обръщах,но накрая се отказах.Така му е по-удобно.Не се притеснявай,педито ми каза да го оставя да спи както му харесва.Бебетата също имат инстинкт за самосъхранение,така,че едва ли ще се задуши. Peace
Виж целия пост
# 2
Не е опасно Naughty Нали главичката му е на страни,няма да се задуши Naughty
На някои бебчета им е по-удобно да спят в тази поза,моето дете спи така,аз също.Никога не съм спала по гръб,просто не мога.По корем спя откакто съм се научила да се обръщам на 4 месеца,пък съм жива и здрава Wink
Така че,не се притеснявай Peace
Виж целия пост
# 3
Дори мисля,че за бебетата е по-полезно да спят по коремче!Така изкарват газовете,които са се насъбрали вътре.Моята педиатърка дори ме беше посъветвала да го оставям да спи точно така като беше по-малък!
Виж целия пост
# 4
Тони се обръща да спи по корем от 20тия ден.. Така се спасяваше от колики.. И досега е така. По гръб спи само 15-20 минути и хоп по коремче. Не съм го обръщала - както му е удобно така да спи. Спим заедно и чувам всяка промяна на дишането дори, камо ли заврътките Simple Smile и няма никакъв шанс да се задуши.. А и бебетата не са толкова глупави  Wink
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай.Джули започна да спи по корем от третия месец.Не мисля,че има опасност да се задуши.
Виж целия пост
# 6
Всички бебоци /или поне по-голямата част/ след като открият спането по корем, започват да спинкат по-често така Grinning
Виж целия пост
# 7
Всички бебоци /или поне по-голямата част/ след като открият спането по корем, започват да спинкат по-често така Grinning
И аз имах притеснения в началото, но не можеш по цяла нощ да въртиш бебето. Щом 'има акъл' да се завърти , значи може и да 'се пази' от опасността от задушаване
Виж целия пост
# 8
И моите спят по корем от 5-6 месечни. Не мисля, че трябва да се притесняваш.
Виж целия пост
# 9
Моето слънчице от както се научи да се обръща и започна да спи само по корем. Бях чувала че не е препоръчително и говорих с ортопед по въпроса. Мнението му е, че при някои бебета се изкривяват крачетата /стъпалата / навътре и трябва да го отучим да спи по корем. Според него бебетата се обръщат по корем защото не им е удобно на една страна без възглавница, та задължително да го слагаме да спи на възглавница. Племенницата ми, която е на 2 годинки от първият си месец спи по корем и сега наистина крачетата са навътре, това е голям проблем.Някой друг чувал ли е за такива случаи?
Виж целия пост
# 10
Изобщо не се притеснявай-сина ми спи така от 40-я ден заради коликите ,та така и до днес..
щом му е удобно на детето неак си спи така Peace
Относно стъпалата- не съм съгласна-при сина ми няма никакъв проблем,а и аз също съм се консултирала с лекар...Възглавница не бих сложила до 3 годинки поне
Виж целия пост
# 11
И ние на тази  възраст......нормално е .....вече  е самостоятелно детето , върви му казвай как да спи ... Simple SmileНамира си удобното....
Виж целия пост
# 12
Няма проблем, не се притеснявай.
Виж целия пост
# 13
Няма страшно, нали главичката е настрани.
Виж целия пост
# 14
и двете ми деца спят така от бебета,че и аз smile3503
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия