АМ за труднозасищащи бебета

  • 648
  • 14
Здравейте Simple Smile
незнам дали правилно си формулирам питането.Моя дебелан е на 45 дена и хапва по 5 пъти на ден по 150мл. Напоследък обаче и те не му стигат и реве от глад.Исках да увелича дозата, но педиатърката ми забрани, понеже бил пълен и да не му давам повече.Ама той се дере от глад и незнам вече какво да правя.Педи каза, че по 150мл. ядат бебета на 3-4 месеца, а ния нямаме и 2 месеца. В момента сме на Милумил на Милупа и се питам има ли АМ, което да засища повече бебко за съшите грамажи

Благодаря ви предварително Hug
Виж целия пост
# 1
Май този рев не е от глад,а от колики.Незнам колко килца сте но и този грамаж е много.Прехранването засилва коликите.Направи си консултация пак с педиатър.Мисля,че плаче от болки в коремчето,а и незнам да има такова АМ,за труднозасищащи се. newsm78
Виж целия пост
# 2
Здравей,
аз съм чувала че Милумила засища повече,тъй като е по-гъст,но не съм сигурна
Виж целия пост
# 3
Милумил. По-засищащо от него няма.
Кога реве? Веднага след ядене или после? Как яде? Бързо и всичко до капка? После смуче ли си юмручетата или само плаче?
Виж целия пост
# 4
Ако съм на твое място, нито ще сменям млякото, нито ще си мъча детето Tired скоро някой писа калориите на различните млека и се оказа, че разлика почти няма  Peace

 Твоето дете яде 750 мл. общо за деня, дъщеря ми щеше да е оревала квартала при толкова малко  Laughing тя ядеше на тази възраст 8 пъти на ден по 120 мл., това е 960 мл. за деня. Води се по детето, то ще ти покаже  Grinning
Виж целия пост
# 5
Половин час преди ядене оревава света...Започва да си лапа ръчичките и даже плюе яростно бибата. Помислих, че вече му е малко яденето и мислех да го увелича, но педито не дава... Sad
Много е лаком и за първия месец качи 1,500кг. и пак ме мъмриха..

Никол, наистина ли толкова много е хапвала.Значи наистина  Sadняма за какво да се притеснявам. Тези лекари само ме объркват...

А и си хапва бързо, лакомо, до капка - за 15 минути всичко е изял
Виж целия пост
# 6
Моят на 45 дни ядеше 7 пъти между 110 и 140мл. Спокойно можеш да следваш детето, няма да се прехрани, не бой се. И педитата тук ме мъмреха колко пъти трябвало да яде, нощес как не бивало да яде... ами да дойдат те у нас, на техните глави да реве от глад... Исобщо не ги слушай, увеличи малко дозата, щом яде само 5 пъти, можеш да даваш повече, нека хапва. Нека да не е прекалено бързо обаче, това предизивква стомашни проблеми и колики. Гледай около 20мин да яде  Peace
Виж целия пост
# 7
Да, наистина  Laughing
Първия месец качи 1.800 кг.  Sunglasses Педиатърката никога не ме е овиквала, обясни, че е в рамките на нормалното, защото тя много дъраше и на сантиметри, реално не беше дебела, просто висока.
С възрастта нещата се нормализираха, вярно, че прилича на 3 годишно дете, но реално килата й са под средната граница за нейния ръст  Peace
Виж целия пост
# 8
Благодаря Блонди Hug

Ще пробвам да му дам довечера от биберон номер 1 , който е с по-малка дупчица - дано се увеличи времетраенето на самото хапване

Никол, той сега за две седмици е дръпнал 3 см, то и ние сме доста високи, явно наистина всичко е нормално.Олекна ми, благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 9
Моята също е леко лакома  Embarassed
На вашата възраст ядеше по 130мл Милумил и искаше още, а педито само се караше да не давам повече, че да не станела дебела  Rolling Eyes Едвам я удържах през третия месец да яде 150мл, а искаше 170 милото... Сега минахме на 5 хранения по 170мл и пак едвам я удържам, а другите й се чудят как яде толкова много  Embarassed Страх ме е само да не й разтегна стомахчето  Shocked Изглежда щастлива на този режим и не мисля да слушам докито този път  Naughty
Виж целия пост
# 10
Не знам колко изяжда моя змей, защото го кърмя, но наддава по1.5 кг. на месец, роди се 3.200, 51 см., на 3 месеца беше 7.100 и 66 см. Не мисля че е дебел, и смятам че бебетата са различни и това наддаване е нормално.
Съвет за храненето не мога да дам, само исках да те успокоя че има и други бързонаддаващи бебоци Grinning

Това са таблици за тегло на СЗО, има процентни криви, има и значение колко се е родило бебето, можеш да видиш дали се развива в норма, ако се притесняваш че е пълен, виж таблицата ръст/тегло.
http://www.who.int/childgrowth/standards/weight_for_age/en/index.html
Дано съм ти била полезна Hug
Виж целия пост
# 11
Na edna poznata texnij sladyr sashto e mnogo lakum i na 2 h. sa se xraneli, kakvi li ne mleka sa mu davali i nakraj minali na Celia Develop i ot togava kazvat che deteto se uspokoilo i si pochnalo da jde na 3h. az sashto sam na sashtoto mljko i sam mnogo dovolna ot nego, pri nas problema beshe che ne akashe i ot kakto sam na nego vseki den si varshim rabotata, taka che ako iskash probvai go Wink Predi tova njma mljko koeto da ne sam probvala no ot tova sam nai dovolna Simple Smile

На една позната техния сладур сащо е много лаком и на 2 ч. са се хранели, какви ли не млека са му давали и накрая минали на Celia Develop и от тогава казват че детето се успокоило и си почнало да яде на 3ч. аз сащо съм на същото мляко и съм много доволна от него, при нас проблема беше че не акаше и от както съм на него всеки ден си вършим работата, така че ако искаш пробвай го  Преди това няма мляко което да не съм пробвала но от това съм най доволна

Моля, пишете на кирилица.
Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми.
Виж целия пост
# 12
Na edna poznata texnij sladyr sashto e mnogo lakum i na 2 h. sa se xraneli, kakvi li ne mleka sa mu davali i nakraj minali na Celia Develop i ot togava kazvat che deteto se uspokoilo i si pochnalo da jde na 3h. ...

Мисля, че просто е пораснало, с всеки следващ ден започват да ядат на по-голям интервал  Peace
Виж целия пост
# 13
Моя бебчо също беше много лаком, въпреки, че се роди 2.450. След като пресушеше биберона наставаше голямо тръшкане и не се успокояваше докато не му прибавя поне още 30 мл.(обикновено и повече). И аз доста се бях притеснила да не му се разшири стомахчето и споделих това с личната. Тя ни препоръча Celia Develop и от тогава всички се успокоихме.
Виж целия пост
# 14
Ще изровя темата ми, която пуснах точно когато бяхме на вашите месеци - бебка тогава ядеше по 150г. 5-6 пъти на ден, яде Фризовом.
Надава много добре, и аз се бях притеснила от всякакви мнения и хокания, но реших, че детето си гладно няма да държа.
Сега яде по 170, 180г. пак така 5-6 пъти, не се тревожи. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия