помощ !!!! не иска да суче на лявата страна

  • 401
  • 7
бебка е на 3 месеца и половина.До вчера се кърмехме нормално.Изведнъж като я сложа на дясната гърда започва да плаче, да буйства.Като я сложа на лявата-суче.Да не би да я боли ушенцето?И друг път сме имали проблеми с кърменето .но сега иска само на едната страна.в едното ушенце има пожече ушна кал.Маля помогнете
Виж целия пост
# 1
Само педиатър може да ти каже това!
Първо елиминирай подозренията за ушна инфекция, ако не е това, може просто двете ти гърди да пускат мляко по различен начин. Чувала съм че доста често бебетата проявяват предпочитания към едната гърда и не искат да сучат от другата. Има майки, които по тази причина кърмят само от едната гърда.
Дано детето да е здравичко Praynig
Виж целия пост
# 2
пробвай различни пози
Виж целия пост
# 3
Ако бебка я боли ушенцето, ще е необичайно нервна, неспокойна и ще плаче. Едва ли отказът да суче от едната гърда ще е единственият начин, по който ще изразява болката си.
Опитай да натиснеш ушенцето й (от външната страна на ушния канал, там където е "входът" на ушенцето). Ако не писне, проблемът не е там.
често бебчетата изразяват предпочитание към едната гърда - най-често "по-любима" им е точно лявата, тъй като там усещат ударите на сърцето на мама, което им действа успокояващо.  Опитай да кърмиш с "недолюбваната" дясна гърда когато бебка е сънена (тогава бебчетата по инстинкт сучат правилно) - като се унася да заспива може да я прехвърлиш на дясната гърда, може да използваш като прави сукателни движения с устичката насън или като промърда и върти главичка насън да опиташ да я накърмиш от дясната гърда (подразни устичката й със зърното и изцеди малко млекце в устичката й). Изобщо не пропускай възможностите, когато бебка е сънена, да опитваш да я кърмиш от дясната гърда. Може да пробваш дали няма да склони да суче от дясно и на тъмно, тихо и спокойно място (в банята например) като я поразсъблечеш (бебчетата се успокояват като са кожа до кожа на голо гушнати в мама). Понякога смяната на позата (опитай с различни, в библиотеката има статия и ако се не лъжа, филмчета) помага на бебето да приеме и отхвърляната гърда.
Виж целия пост
# 4
blagodaria wi mami.Opitahme dosta neshta i nai-posle zasukahme ot diasnata garda.Kato se naspa i hapna e dosta po-spokoina
Виж целия пост
# 5
и при мен се случи подобно нещо- като я сложех на лявата гърда- първоначално засукваше, но след 1-2 минути се дърпа и надава ужасяващ рев- сякаш млякото има ужасен вкус. обикновено смяна на позата помага. продължава да го прави, но не всеки път.
Виж целия пост
# 6
Аз съм мама от една седмица и в първите дни имах същия проблем- малкия не щеше лявата гърда изобщо... оказа се че малко са ми се задръстили каналчетата и не му е пускала достатъчно...
Виж няма ли да намериш бучки от задръстени каналчета значи и ти, ако искаш- оправят се с топли компреси и сукане/помпане на въпросната гърда.
Виж целия пост
# 7
при мен е дясната  Mr. Green нямам обяснение защо  newsm78 и досега се чудя - но захапа ще неще  Peace предлагаи и я пък катоо е гладна няма каде да отиде - ще си цоцка, малко има мрънкане и цупене - чудех се дали заради зърното ми - да не е по неудобно... но не ми се струва много по различно от другото - при мен си пускаше гърдата доста добре и не е била запушена - може да не и е удобна позата - незнам и аз вече... пробвай легнала  -всякак
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия