Болки в корема

  • 866
  • 8
От няколко дни имам болки в корема,които са ту в ляво,ту в дясно,ниско долу.Не ми се втвърдява корема,така че си мисля че не е контракции.Пък и пия Магнерич,Папаверин,а от днес и Гинипрал.Болките са тъпи и продължителни,но снощи така ме сряза от едната страна че ми спря въздуха.Траят не повече от секунда две и не са на често.И предимно вечер.Случвало ли ви се е?
Виж целия пост
# 1
Случва ми се, и напоследък се засилиха тези боли и при мен. Аз също съм 23та седмица, с тази разлика, че не пия нищо от така изброените лекарства. (Не са ми предписали, а и аз малко противник си падам на тия неща, гледам, ако може без лекарства.)
Утре ще ходя на консултация и специално ще питам и ще пиша какво са ми казали. Аз предполагам, че при мен се дължи на сраствания (имам вече едно секцио и една гинекологична операция преди това), но в петък и събота имах доста по-силни болки от дясно като от мускулно разтягане, по едно време даже се притесних да не е апендицит...
Виж целия пост
# 2
По време на бременноста ми и аз изпитвах понякога такива болки - мисля, че е от постепенното разтягане на мускулите но корема (а и на всичко останало). По-силна болка имах при заседяване и последвало рязко ставане - докато беубо и коремчо се наместят  Stuck Out Tongue
Ако нямаш причини за притеснение (тоест ако нямаш усложнения - виждам, че пиеш някакви допълнителни лекарства) мисля, че всичко е ок. Но ако имаш усложнения или са чести тези оплаквания, по-добре е да отидеш при гинеколога си - по-добре да изглеждаш глупаво от излишни притеснения,у от колкото от излишна самонадеяност
 Лека бременност и всичко най-добро
Виж целия пост
# 3
Абе мами Гинипрала се изписва само от лекар - как така и препоръчвате да го спре? Ами ако вземе че роди, т.е. аборт направи момичето. Ти си слушай лекаря щото при всеки е различно макар някои симптоми да са еднакви.
Виж целия пост
# 4
Никъде не видях съвет лекарствата да се спират!!!
Виж целия пост
# 5
Косе,ще чакам да кажеш какво са ти отговорили на въпроса.
Да ти кажа и аз не съм привърженик на лекарствата,и въпреки че Магнерича ми беше изписан още в 4-я месец не го пиех редовно.При последната консултация обаче лекарката каза че май имам начало на разкритие и силно се притесних и започнах да пия всичко редовно.
А пък при първата бременност не пиех абсолютно нищо освен Матерна и не помня да съм имала болки.Та затова се притесних.
Виж целия пост
# 6
Иви, това което ще кажат на Косето може да не важи за теб!
Ако си с разкритие - по-добре иди още веднъж на гинеколог да провери как си.... защото пак ти казвам - по-добре излишна паника, отколкото закъсняла паника...
Лично аз на твое място бих отишла - да проверя разкритието...да видя дали то не  е предизвикало някакво допълнително усложнение...може и да е излишно но какво ти струва да идеш?

Но каквото и да решиш - успех, бъди жива и здрава и пиши как си
Виж целия пост
# 7
Отговарям, както обещах, но catnadeen е абсолютно права, това може да не важи за теб, така че най-разумно е да отидеш на лекар.
Значи, при мен никакъв проблем не се видя на ултразвука. Гинеколога предположи, че е от разтеглянето и качването на матката нагоре (аз имам операция и секцио, така че имам и сраствания). Освен това май накрая се оказа, че там е главата на бебето, и всъщност това е било основната причина за дискомфорта.
Моите притеснения бяха за миома или не дай си боже киста, но вече матката била толкова разтеглена, че и това много не се виждало.
Та, това е, което мога да ти кажа.
При мен отшумя болката, сега усещам подръпване само като ходя по-бързо или когато се въртя в леглото, но определено не е като в събота, когато се чувствах доста зле.
Дано и при теб да не е нищо сериозно!
Виж целия пост
# 8
Az sushto piq Magnerich, Papaverin i Noshpa. Piq gi pochti ot nachaloto na bremenostta zashtoto kurvqx na nqkolko puti. Sushto kato teb ot vreme na vreme imax bolki i genekologa mi kaza pochystvash li neshto neredno izpivash xapchetata i lejish dokato diskomforeta otmine. Pri tova bolka bez kontrakciq pochti nqma prosto e mnogo slaba i ne q yseshtash no s napredvaneto na bremenostta se yseshta. Sled kato piesh magnerich / a toi
se priema sa sukrashtavane myskylnata deinost  na matkata
znachi vse  pak imash  kontrakcii sled kato genekologa ti e precenil che trqbva da go piesh.
Az veche sum  pochti v kraq na 8 mes. i imam vse po chesti bolki no te mai sa podgotvitelni.
Spodelqi vsichko s genekologa si taka shte si po spokoina.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия