спане по корем?

  • 1 560
  • 12
Искам да ми кажете мнението си по въпроса за спането по корем. Оставяте ли децата си така нощем? От 1-2 седмици оставяме малкия да спинка по корем и само така няма проблем,иначе няма приспиване,само да го оставиш в леглото и започва един рев,няма спасение,почервенява,полилавява,захласва се,изобщо е ужас.А ако го оставим по корем си спинка 3-4 часа непробудно.Но аз се разкъсвам между всичко което съм чела за опасностите при спането по корем и неговото спокоствие,както и нашето. Между другото мишленцата ми са на 2 месеца,утре започваме 3-ти.Момченцето си върти спокойно главата като е по корем,но сега прочетох,че имало някаква опасност тъй като белите дробове не са толкова развити и може да спрат да работят.Не знам,ако знаете нещо по-сигурно дайте ми съвет.
Виж целия пост
# 1
не съм ги оставяла по корем, на тази възраст- и по гръб не съм, само странично.
Не е проблемът в дробовете, а в риска са си забие надолу лицето и да се задуши, те още не могат да си вдигат сами главичките.

Отделно от жабешкото положение се увеличава рискът от луксации.

Спомням си, че се успокояваха по корем, но гушнати, когато имаха колики.

Ще отмине, споко!

П.С. сложи си лентичка, ако искаш, по-лесно е за ориентация
Виж целия пост
# 2
и аз не въм ги оставяла по корем, въпреки че имах уреди за следене на дишането
Виж целия пост
# 3
Моите като малки също не спяха така, а по гръб... Но на нашите кумци момиченцето още от родилния дом все по корем си спеше. И нея като я оставеха по гръб и най-много 15 минути да поспи и почваха писъци. И до ден днешен така си спи, а вече е на 10 месеца. Тя точно както си описала Джина, си въртеше главичката сама още от раждането дето се вика, докато моите деца доста по късно започнаха да си отлепят главата, когато са по корем.
Така че според мен не се притеснявай. Някои деца явно просто се раждат научени  Wink
Виж целия пост
# 4
Моите мишки спят само по корем и като имаха колики на възрастта на твоите ги оставях по корем и така поспиваха спокойно, но винаги ги наблюдавах какво правят. Нощно време не смеех така да ги оставям. Започнах някъде към 5-ти 6-ти месец, когато риска от задушаване вече не е толкова голям, понеже се обръщат спокойно. Сега обожават по корем да спят, но общо взето се въртят навсякъде като пумпали /като майка си/ Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
и моите момчета спят от малки по корем(след 3 месец) ,четох тук из нета че не е хубаво ама те сами искаха,събуждат се ножем пискат аз ги обръшам и готово ,сега Ники винаги спи само по корем  Shocked как не му омръзва незнам Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
Скоро модих моите хубавици на ортопед и той ми обясни за сапнето по корем, че всъщност търсят по удобно да си сложат главичката и препоръча да им взема възглавница.Иначе имало опасност за крачетата и походката на децата.Моята едната спи много по корем.
Виж целия пост
# 7
Моите момченца спят по корем от втория месец и дои сега не съм имала проблем. Само ако повърнат се цапат повечко. И на двамата им правихме операции от ингвинална херния и дори вечерта след операциите си ги сложих да спят по корем. Понякога дори в количката спят по корем. Говорила съм с лекарка, която ми каза, че децата които се отглеждат в майчин дом се оставят по цял ден и цяла нощ само по корем, защото ако е по гръб може да аспирира от повърната храна много по-лесно и да се задави.
Има деца обаче, които много протестират като ги сложиш по корем.
Ако им е удобно защо да не спят както искат?!
Виж целия пост
# 8
вече сме на 2 и едното мишле спи само по корем..
 Hugно на вашата възраст гледах да спят на страни и редувах ту на едната ту на другата страна - има специални възглавнички които подпират бебетата настрани - може би ще помогне ако решиш да ги държиш и ти така?
може би личният педиатър ще те посъветва как е най-добре но на мен ми беше по-спокойно когато спяха настрани
Виж целия пост
# 9
Аз самата спя по корем,за това и не се притесних,когато се оказа,че петдневното ми бебе може да се успокои и заспи само и единствено по корем.Допитах се до педиатри,според които, за бебетата дори е препоръчително да спят по корем.Сега бебето ми е на 1г и 3м,но така и не може да заспи,ако не е легнал по корем.
Виж целия пост
# 10
как е препоръчително да спят по корем  #Crazy според новите изследвания, повечето бебета починали от синдрома на внезапната детска смърт са спяли точно по корем. за това и предупреждават да не се оставят бебетата така без надзор, демек нощем.
Виж целия пост
# 11
Вики спи по корем от петия-шестия ден. Ако я поставя в друга поза спи максимум половин час. Не мисля, че би имало какъвто и да е проблем досега. Пряката връзка между тази поза за сън и "синдрома на внезапната детска смърт не е доказана"(т.е. че спането по корем я е причинило), а според педиатъра ни точно при опасност от луксация, детето трябва да се оставя по корем
Виж целия пост
# 12
да не е установено спането по корем като причина, казах съвсем друго. повечето от починалите деца от този синдром са спали по корем. това са наблюденията на лекарите. всеки да си решава сам как да си слага детето да спи, исках само да подчертая, че лекар, който се интересува не би препоръчал спане по корем, заради риск от повръщане. за това има вече възглавници, които пръдържат бебето настрани и риска от задавяне е сведен до минимум.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия