interesna statia

  • 1 407
  • 19
здравейте момичета,

вижте тази тема, мисля че е интересна.

http://pravoslavie.bg/content/view/4157/235/

на знам какво става в българия, честно. Shocked
Виж целия пост
# 1
Става ... става същото, което ставаше години наред, винаги е ставало, но бяхме коне с капаци, нямаше огласяване по медиите, живеехме в заблуда, е, вече има гласност, затова знем, че нещо става ...
Виж целия пост
# 2
За първите 6 месеца на 2006 изчезнали 1099 деца ....  Shocked
Виж целия пост
# 3
За какво става въпрос, че не се отваря? Sad
Виж целия пост
# 4
Просто нямам какво да кажа.....обстоятелствата в които живеем и самата среда погубват всичко!За жалост това е жалката действителност в България!
Виж целия пост
# 5
За първите 6 месеца на 2006 изчезнали 1099 деца .... Shocked
  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Много ми стана жално като прочетох статията  Cry
Виж целия пост
# 6
Много жалко, страшно ми е мъчно като чета такива неща...  Sad
Виж целия пост
# 7
Защо деца унижават деца, обиждат се, бият се, стрелят се, завиждат си?... Защо едно момиче на 17 години е нападнало съученичката си в междучасието? Защо едно момче отива на училище с нож и пистолет? Защо има деца на държавата и деца на улицата?

Толкова много въпроси без отговор.....и после защо младите хора напускат страната....Ами ето защо Sad
Виж целия пост
# 8
Без думи!! Семейната среда, училищна среда, околна среда - иска ми се тези фактори все някой ден да се обединят за доброто на нашите деца. Не да си прехвърляме отговорности, както пише в статията и да се крием зад някой друг виновник. Искам моето дете и вашите деца да растат здрави и щастливи, да са в безопасност, да бъдат личност, да бъдат добри хора и някой ден добри родители!
Виж целия пост
# 9
Четох сайта за Съвестин и настръхнах. Потресена съм!
Виж целия пост
# 10
Като човек, като жена, като българка, като майка настръхвам при мисълта, че Държавата ни не хае за децата си.  Cry
Изчетох цялата статия, посветена на Съвестин и борбата на баща му. Излишно е да казвам, че цялата настръхнах... Всякакви чувства се смесиха в мен. Ако Съвестин беше дете на един от онези скапани бюрократи, които цял живот си клатят краката зад бюрото на топло, лишени от всякакви чувства, очакващи единствено проклетата си чиновническа заплата? (Извинете ме за епитетите, но така чувствам нещата.) Дали тогава всички писма щяха да остават без отговор? Дали всички молби щяха да бъдат отказани? Дали всичко щеше да се потули и всеки да си измие ръцете? Знам, че това са въпроси, без отговор. Но питам се: Защо се стига дотук, че да си ги задаваме?
Особено силно впечатление ми направи едно изречение в сайта на Съвестин, което ще си позволя да цитирам тук. И отново се питам: кога държвната машина ще осъзнае този факт и кога ще покаже на българите, че не са сами?
НЕ Е ВЯРНО, ЧЕ БЕЗ ДЕЦА НЯМА БЪДЕЩЕ, ЖЕСТОКАТА ИСТИНА Е ЧЕ БЕЗ ДЕЦА НЯМА ДОРИ И НАСТОЯЩЕ!
Виж целия пост
# 11
За първите 6 месеца на 2006 изчезнали 1099 деца ....  Shocked
smile3556 нямам думи просто! Close
Виж целия пост
# 12
аз съм нова във форума и сега видях, че темата май е за секция "нашите деца"; сори. може би ще я преместят модераторите.

но всъщност я пуснах не толкова да ви шокирам, колкото да се замислим, че трябва да сме по-бдителни. да не се доверяваме на спомени от нашето детство по въпросите за безопасността на децата.

и друго - ако наистина постепенно злото задълбава в българската действителност, да мислим какво да правим!!! защото го отнасят най-слабите  и беззащитните, невинните, добрите - дечицата на българия. знаете ли, че наскоро излезе една статистика, според коят бг е на първо място в света по самоубиства на момчета до 14 (или 12 - не помня колко точно) години?

какво да правим с това че има толкова агресия по тв програми, компютърни игри, места за развлечение.?.. какво да се прави, когато се вижда, че децата се побъркват в училище, че не са щастливи, че са истерични... не може просто да се констатира. и да се чака - да видим докъде ще издържим. това си е престъпление, защото възрастните носят отговорност за децата. те (ние) трябва да се мръднат, не само да приказват по някоя празна приказка като работата съвсем загрубее.

и понеже майките наистина усещат живота със сърцето си, не са склонни да произвеждат празни приказки, а действия... мисля си, че нещо трябва да се направи. ако не в национален, то поне в семеен мащаб... но пък защо не и в национален?
Виж целия пост
# 13
 newsm10
Виж целия пост
# 14
Стана ми много мъчно, като прочетох статията... за съжаление това са истини!  Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия