Сама почвам - сама свършвам!

  • 3 210
  • 30
Да се оплача!  Close  #Cussing out
Всеки път, когато трябва да се проведе сериозен разговор за отношенията ни, аз започвам и аз свършвам!!! Все нещо не му е ясно, все научавам нови езици... явно му говоря на таджикистански, японски с пекински акцент и мн. други  Tired!!!
Снощи за пореден път изпаднах в същата ситуация и вече не знам какво да правя и как да отреагирам!
Толкова пъти ме е наранявал с несъзрялото си отношение към мен и връзката ни(преди,де,като беше по-малък), всичко съм изтърпяла. Но така го свикнах, че като имаме проблем в отношенията, все аз "тичам" да го оправям Tired Мойе би щото съм по-голяма newsm78.
И сега какво? Като му обяснявам нещо, май нищо не разбира!!! newsm11 smile3518
Снощи се опитахме да проведем поредния сериозен разговор, който пак не беше разбран...
Спах си в нас, а той даже не се опита да ме спре да се прибера... Писа само някакъв смс как трябвало заедно да си решаваме проблемите  ooooh! и колко съм му липсвала.
Sad
Чудя се вече какво да правя....  Tired  #Cussing out  #2gunfire
Виж целия пост
# 1
Ами, спри ти да тичаш все да оправяш проблемите. Като му се види на нагорно и позатъне малко, ще види, че не всичко става на готово. Продължаваш ли (извини ме за израза) да му ходиш по гъза, не мисля, че ще има положителен ефект.
Поздрави  Hug и успех!  Peace
Виж целия пост
# 2
Ами, спри ти да тичаш все да оправяш проблемите. Като му се види на нагорно и позатъне малко, ще види, че не всичко става на готово. Продължаваш ли (извини ме за израза) да му ходиш по гъза, не мисля, че ще има положителен ефект.
Поздрави  Hug и успех!  Peace

Права си, така е!  Tired
Ама като ми е криво като съм без него и нещата не вървят?!...  ooooh!
Дано да успея да издържа да не се намеся, ама и той ако не измисли нищо? Тогава какво?  Embarassed
Виж целия пост
# 3
Говори му ясно, точно, илюстрирай с примери. Избягвай думички като "винаги" и "никога" - например "Ти никога не... (ми помагаш в домакинството)". Не използвай намеци, не ги разбират. Знам, че няма нищо по-гадно за един мъж от разговор за "чувствата" Joy, затова избягвам да водя такива. Жените са по-чувствителни към "атмосферното налягане" във връзката, според мен е нормално жената да се старае повече в тази област. Не очаквай да ти чете мислите - щом си очаквала да те спре да си тръгнеш, трябваше да му кажеш "Не ме пускай да си тръгна". Simple Smile

Явно грешиш някъде в подхода към него, трябва да има начин да общувате, експериментирай.

Препоръчвам ти тази книга - http://spiralata.net/kn_bul/mars_venera.zip , заглавието й е станало банално, но на мен ми помогна. Вече не насилвам нещата с голямата лопата.

Във всеки случай само не взимай решения и не води разговори с него, когато си предварително афектирана. Успех.

 
Виж целия пост
# 4
Благодаря за ценните съвети! Подхода съм го сменяла много пъти и последния до скоро беше успешен! Явно се е имунизирал към него  Wink и този път претърпях провал.
Винаги му давам примери за нещата от неговата гледна точка и от моята гледна точка и не насилвам нещата на принципа или веднага или  #Sniper
Забравих само да допълня, че той си дава сметка за сериозността на нещата не когато му обяснявам, а когато действам така, както той, когато съм се почувствала наранена.  Close

Мерси за книгата!   bouquet
Виж целия пост
# 5
...ама и той ако не измисли нищо? Тогава какво?  Embarassed

Ще измисли, ще измисли...  smile3521 Нали я знаеш онази приказка за неволята?  Laughing
Както ми описваш ситуацията, ми се струва, че на него му липсва самостоятелност и чувство за отговорност - все другите са виновни, ако може друг да оправи кашата, дето забърках... Просто трябва да му дадеш да разбере, че след като сте двойка и двамата имате равни права и отговорности във връзката. А не единият да се разпорежда само с правата, а другият - с отговорностите.  Peace
Виж целия пост
# 6
...ама и той ако не измисли нищо? Тогава какво?  Embarassed

Ще измисли, ще измисли...  smile3521 Нали я знаеш онази приказка за неволята?  Laughing
Както ми описваш ситуацията, ми се струва, че на него му липсва самостоятелност и чувство за отговорност - все другите са виновни, ако може друг да оправи кашата, дето забърках... Просто трябва да му дадеш да разбере, че след като сте двойка и двамата имате равни права и отговорности във връзката. А не единият да се разпорежда само с правата, а другият - с отговорностите.  Peace

 Praynig Praynig Praynig
Дано да измисли  Laughing
И накрая да се отърва от кармата все аз да оправям отношенията ни!
Виж целия пост
# 7
...ама и той ако не измисли нищо? Тогава какво?  Embarassed

Ще измисли, ще измисли...  smile3521 Нали я знаеш онази приказка за неволята?  Laughing
Както ми описваш ситуацията, ми се струва, че на него му липсва самостоятелност и чувство за отговорност - все другите са виновни, ако може друг да оправи кашата, дето забърках... Просто трябва да му дадеш да разбере, че след като сте двойка и двамата имате равни права и отговорности във връзката. А не единият да се разпорежда само с правата, а другият - с отговорностите.  Peace

Това е най неправилния съвет според мен. Така се раzвалят баракове... с години мълчиш и чакаш партнора да се сети, че ти си му сърдита. И накрая ти писва.
Проблем на пишештата проиzлиzа от това, че половинката и я натанява неволно и не zабеляzва това. Това оzначава ТЯ има проблем с поведението му, той се чуства добре в кожата си. Ако тя си мълчи той ама никога няма да се усети, че я наранява.

За мен решението на проблема е говорене, говорене, говорене. Няма да допускаш да ти каzва "ти пак само мрънкаш, от къде ги иzмисляш теzи простотии" (много честа тактика на мъжете). Обясняваш, че ТИ имаш проблем с него, че ТИ се чустваш наранена от действията му и ако не се опита да те раzбере и да намерите решение на проблеме, то ТОЙ убива връzката ви и чуствата в теб.

Успех Hug...

И още един съвет. Ако не искаш наистина да си тръгнеш от дома ви, не го прави повече тоzи номер със спането на друго място. Не подлагай на ненужни иzпитания връzката ви.
Виж целия пост
# 8
До човек си е Confused Моят е същият - и да не му харесва нещо, ще си мълчи, докато аз не повдигна въпроса. Аз съм точно обратното - когато нещо не ми изнася, на момента почвам да ровя и дълбая, докато нещата не се изяснят. Той седи и слуша - кога разбере, кога не, важното е, че слуша Laughing Ами това е - Господ е събирач Hug
Виж целия пост
# 9
Напълно подкрепям казаното от .:Geri:.  Peace
Виж целия пост
# 10
...ама и той ако не измисли нищо? Тогава какво?  Embarassed

Ще измисли, ще измисли...  smile3521 Нали я знаеш онази приказка за неволята?  Laughing
Както ми описваш ситуацията, ми се струва, че на него му липсва самостоятелност и чувство за отговорност - все другите са виновни, ако може друг да оправи кашата, дето забърках... Просто трябва да му дадеш да разбере, че след като сте двойка и двамата имате равни права и отговорности във връзката. А не единият да се разпорежда само с правата, а другият - с отговорностите.  Peace

Това е най неправилния съвет според мен. Така се раzвалят баракове... с години мълчиш и чакаш партнора да се сети, че ти си му сърдита. И накрая ти писва.
Проблем на пишештата проиzлиzа от това, че половинката и я натанява неволно и не zабеляzва това. Това оzначава ТЯ има проблем с поведението му, той се чуства добре в кожата си. Ако тя си мълчи той ама никога няма да се усети, че я наранява.

За мен решението на проблема е говорене, говорене, говорене. Няма да допускаш да ти каzва "ти пак само мрънкаш, от къде ги иzмисляш теzи простотии" (много честа тактика на мъжете). Обясняваш, че ТИ имаш проблем с него, че ТИ се чустваш наранена от действията му и ако не се опита да те раzбере и да намерите решение на проблеме, то ТОЙ убива връzката ви и чуствата в теб.

Успех Hug...

И още един съвет. Ако не искаш наистина да си тръгнеш от дома ви, не го прави повече тоzи номер със спането на друго място. Не подлагай на ненужни иzпитания връzката ви.

Гери, никъде не съм писала, че съм мълчала.... На него му е ДОБРЕ оябснено за какво става въпрос и какъв е проблема. Винаги говоря с него, за да предотвратявам ситуациите, в които на мен ми става криво от поведението му. Никога не е използвал изрази от сорта
Цитат
"ти пак само мрънкаш, от къде ги иzмисляш теzи простотии"
И да,
Цитат
ако не се опита да те раzбере и да намерите решение на проблеме, то ТОЙ убива връzката ви и чуствата в теб.

Това се опитах да кажа!!!
Не сме женени и нямаме "общ дом", той е по 3 дни в София студент, през което време аз си спя така или иначе в къщи, през останалото време спим заедно.
Но не може аз да съм наранена и с поизстинали чувства и ти да ме караш да спя при него  Naughty

Проблемът се състои в това, че не вниква в гледната точка на партньора.
Виж целия пост
# 11
Миличка, ти не си майка на партньора си, че да го възпитаваш и промeняш. Ти си му жена. Целта не е да си харесаш някого $на външен вид$ и да си го моделираш $на вътрешен вид$  Rolling Eyes. Ти срещаш една личност и се влюбваш в нея с всичките й особености. Когато избираш партньор недей само да въздишаш по красивите му очи, а претегли всички качества. Вярно е, че хората се развиват, но те не се променят. Варира само начинът на изразяване на желанията и емоциите.

Ако не се чувстваш удовлетворена, открито обясни това. Но не му казвай кое и как да си променя, защото нищо положително няма да постигнеш, а го насочи кое в поведението му те наранява и защо. Обяснението е изключително важно. И не очаквай памфлет в отговор. Бъди готова да дразниш с този разговор. положителната реакция идва по-късно. Мъжете, които са по драмите, тръшканияте, клетвите във вечна любов и вярност - по-далеч от тях. Уравновесените и премерени хора, с тях се гради живота леко и сладко, с разбиране и подкрепа.

Мъжът си е твой, обичай го и се грижи за него, а не го нападай и обиждай. И за нищо на света не отивай да спиш в друга къща, защото ако смени ключалката нощес, ти ще плачеш. Не си вкарвай автогол, който не целиш.
Виж целия пост
# 12
И още един съвет. Ако не искаш наистина да си тръгнеш от дома ви, не го прави повече тоzи номер със спането на друго място. Не подлагай на ненужни иzпитания връzката ви.

За това съм напълно "ЗА"!  Peace
И за говоренето съм "ЗА", само че доколкото разбрах от поста, kafe достатъчно му е говорила досега и резултата явно е никакъв. Понякога, съгласете се, от говорене няма никакъв смисъл. Моето твърдо мнение е, че, както казах и по-горе, пълноценната връзка се гради на споделяне правата и отговорностите (колкото и сухо да звучи). Не може единият да се раздава, а другият само да бере плодовете наготово. На никоя от нас не ни е приятно да се щураме като луди, за да се справяме с всички проблеми, пък половинките ни все да "мързелуват" и когато нещо не стане както им харесва, да обвиняват нас, без да са взели и грам участие.
Но... все пак всичко си е до човек.... И характер. kafe, ти най-добре познаваш половинката си, тъй че можеш да вземеш най-правилното решение за това как да действаш - дали с говорене ил по-друг начин.
Отново успех!  Hug Дано всичко между вас много скоро да се оправи и да си живеете дълго и щастливо заедно!   bouquet
Виж целия пост
# 13
И още един съвет. Ако не искаш наистина да си тръгнеш от дома ви, не го прави повече тоzи номер със спането на друго място. Не подлагай на ненужни иzпитания връzката ви.

За това съм напълно "ЗА"!  Peace
И за говоренето съм "ЗА", само че доколкото разбрах от поста, kafe достатъчно му е говорила досега и резултата явно е никакъв. Понякога, съгласете се, от говорене няма никакъв смисъл. Моето твърдо мнение е, че, както казах и по-горе, пълноценната връзка се гради на споделяне правата и отговорностите (колкото и сухо да звучи). Не може единият да се раздава, а другият само да бере плодовете наготово. На никоя от нас не ни е приятно да се щураме като луди, за да се справяме с всички проблеми, пък половинките ни все да "мързелуват" и когато нещо не стане както им харесва, да обвиняват нас, без да са взели и грам участие.
Но... все пак всичко си е до човек.... И характер. kafe, ти най-добре познаваш половинката си, тъй че можеш да вземеш най-правилното решение за това как да действаш - дали с говорене ил по-друг начин.
Отново успех!  Hug Дано всичко между вас много скоро да се оправи и да си живеете дълго и щастливо заедно!   bouquet
Напълно съм съгласна!!!
Виж целия пост
# 14
Миличка, ти не си майка на партньора си, че да го възпитаваш и проминяш. Ти си му жена. Целта не е да си харесаш някого $на външен вид$ и да си го моделираш $на вътрешен вид$  Rolling Eyes. Ти срещаш една личност и се влюбваш в нея с всичките й особености. Когато избираш партньор недей само да въздишаш по красивите му очи, а претегли всички качества. Вярно е, че хората се развиват, но те не се променят. Варира само начинът на изразяване на желанията и емоциите. Ако не се чувстваш удовлетворена, открито обясни това. Но не му казвай кое и как да си променя, защото нищо положително няма да постигнеш, а го насочи кое в поведението му те наранява и защо. Обяснението е изключително важно. И не очаквай памфлет в отговор. Бъди готова да дразниш с този разговор, положителната реакция идва по-късно. Мъжете, които са по драмите, тръшканияте, клетвите във вечна любов и вярност - по-далеч от тях. Уравновесениете и премерени хора, с тях се гради живота леко и сладко, с разбиране и подкрепа. Мъжът си е твой, обичай го и се грижи за него, а не го нападай и обиждай. И за нищо на света не отивай да спиш в друга къща, защото ако смени ключалката нощес, ти ще плачеш. Не си вкарвай автогол, който не целиш.

Напълно подкрепям написаното от теб  Peace
Той е прекрасен, уравновесен и аз го обичам с всичките му особености и черти на характера.  Heart EyesНикога не го обиждам, защото смисъл няма и не искам да го наранявам.
Грижи се за мен много добре и единственото, което би трябвало да се промени в по-добра насока, е да полага малко повече усилия за отношенията ни, както се опитвам аз. Все пак не съм си взела дръвче за отглеждане, искам разбиране! Искам равнопоставеност. Досега май само аз съм се обаждала да оправям отношенията, когато сме били скарани за нещо.
Я помисли, ако не ти се обади твоя любим след някакво недоразумение между вас, няма ли да си помислиш, че може би не му пука толкова, или че той си мисли, че то всичко ще се оправи от самосебе си?  newsm78
Щото проблема е в това: нещата ще се оправят от самосебе си, или пак аз трябва да ги оправям.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия