За майчинските...

  • 922
  • 19
Незнам дали въпросът ми е за тук,но ще попитам.Вече 10 месеца работодателят ми удържа 7 лева от майчинските и не мога да разбера за какво?!И така ми дава по 153 лева на месец.Та въпросът ми е защо ги удържа и има ли и други майки на които им удържат някаква сума? Или всички получавате по 160 лева?Благодаря!
Виж целия пост
# 1
и на мен ми удържат по 7 лв,но и аз не съм се интересувала защо?Най-вероятно някаква осигуровка или данък?
Виж целия пост
# 2
При мен няма удръжка Rolling EyesПолучавам 160 лв,но при първото майчинство /в частна фирма бях/ ми удържаха за здравна осигуровка-ако не се лъжа около 6-7 лева.Да не би да е това?
Виж целия пост
# 3
Предполагам ти удържа здравната осигуровка, но доколкото знам е длъжен да я  плаща работодателя!
Виж целия пост
# 4
До колкото зная, трябва да си получаваш цялата сума от 160 лв, нито лв по-малко!  newsm78 Дано мамите счетоводителки или юристки се включат да кажат със сигурност!
Виж целия пост
# 5
удържат ти за осигуровки
аз съм в частна фирма и питах дали ще ми удържат но те казаха че поемат осигуровките
Виж целия пост
# 6
Абсолютно нищо нямат право да ви удържат работодателите от обезщетенията  Naughty (освен разбира се ако не сте се споразумяли друго)
Върху майчинските се дължи здр.осигуровка, която е 6.24 лв и е изцяло за сметка на работодателя.
Тук предполагам, че става въпрос за фиктивно назначаване на работа с цел да се получава 2 год. майчинство.
Виж целия пост
# 7
Абсолютно нищо нямат право да ви удържат работодателите от обезщетенията  Naughty (освен разбира се ако не сте се споразумяли друго)
Върху майчинските се дължи здр.осигуровка, която е 6.24 лв и е изцяло за сметка на работодателя.
Тук предполагам, че става въпрос за фиктивно назначаване на работа с цел да се получава 2 год. майчинство.

Точно така - лични осигуровки и данъци не се начисляват и внасят върху обезщетението за отглеждане на дете до навършване на две годишна възраст  Peace
Виж целия пост
# 8
Тук предполагам, че става въпрос за фиктивно назначаване на работа с цел да се получава 2 год. майчинство.
  PeaceДа но на мен ми одържат по 5лв.
Виж целия пост
# 9
Най- вероятно за здравните осигуровки +таксата за банковата услуга........ newsm78
Виж целия пост
# 10
Аз си получавам пълните 160 лв.
Виж целия пост
# 11
Не мен ми удържаха по 5 лв по простата причина, че ме назначиха във фирмата няколко дни преди да изляза болнични  Simple Smile Имам предвид, че ми направиха услуга, знаете как стоят нещата... Не мога да карам шефката да плаща от джоба си моите осигуровки  Stop Сигурно случаят е аналогичен  newsm78
Виж целия пост
# 12
Вноската за здравна осигуровка, която е 3,9 % (65% от 6%-здравна осигуровка), се внася от и е изцяло за сметка на работодателя/осигурителя, така, че сумата от 160,00 лв., трябва да получаваш в пълният и размер.

Що за работодатели се извъдиха напоследък smile3516
Виж целия пост
# 13
сумата е 160 лв. и нито лев по-малко.
можете да се карате, а можете и да замълчите.
Виж целия пост
# 14
Момичета, малко глупав въпрос, но понеже не знам - ще питам: Майчинството от работодателя ли се получава или от държавата? Тъй като работодател се води свекърва ми и малко криво, ако трябва тя да ми плаща?!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия