да попитам за пъпчето...

  • 1 323
  • 17
здравейте мами, знам,че темата е обсъждана много,но искам да ви попитам,когато се прибрахте вкъщи първия ден къпахте ли бебенцто изцяло( мокрихте ли пъпчето) и как го дезинфекцирахте (спирт или..)?
 страхувам,се че ми дават съвети абсолутно нищо да не го правя на пъпчето-правилно ли е? благодаря
Виж целия пост
# 1
Пъпчето падна на 10ти ден. Дотогава не съм го мокрила при къпане и поне три пъти на ден го туширах със спирт. Моят съвет е да не слагаш лепенки отгоре, защото под лепенката се въдят всякакви микроби, а при отлепянето бебето направо пищя.
Виж целия пост
# 2
Директно мокрене-не! Но може и да го е обляла вода при къпането. Иначе го почиствах със спирт най-старателно.
Виж целия пост
# 3
Първата вечер не го къпах, за ради имунизацията, която му направиха преди да ни изпишат.От следващата вечер започнах да го къпя, както и до ден днешен.Не съм го пазила, а след баня само подсушавах и почиствах добре със спирт.Падна на 10 ден и продължих да туширвам със спирт още няколко дни.
Виж целия пост
# 4
Слагах нагъната кърпа върху пъпа,за да не се мокри при къпане.Може да се ползва и лепенка за пъп.Почиствах само със спирт.
Виж целия пост
# 5
Къпех на чешмата, а на всяко сменяне на памперса капвах по 2 капки спирт в основата, ако има секрет обирах с тампонче натопено в спирт, от време на време завъртах по часовниковата стрелка, така изсъхна и падна много бързо.
Виж целия пост
# 6
мама го къпа Wink аз се престраших чак след няколко дни Wink не мокри пъпчето - докато падне къпеш, като държиш бебето за коремчето, и всъщност ръката ти пази пъпът т водата и сапунисваш и поливаш с водичка, не го топиш във водата - може и направо под течаща вода. После напояваш клечка за уши обилно със спирт и почистваш пъпчето. (след като си подсушила добре от водата ест.)
Виж целия пост
# 7
Пъпчето не се мокри при къпане. Трябва внимателно да се пази. След къпане леко се тушира със спирт и евентуално с Топоцин - едно прахче се поръсва, когато пъпчето сълзи. Отгоре слагах марля с едно памуче, но сухи, за да не дразни памперса.
Виж целия пост
# 8
Първата вечер не го къпах, за ради имунизацията, която му направиха преди да ни изпишат.От следващата вечер започнах да го къпя, както и до ден днешен.Не съм го пазила, а след баня само подсушавах и почиствах добре със спирт.Падна на 10 ден и продължих да туширвам със спирт още няколко дни.
И аз така! Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 9
Пъпчето на Ники падна на 21-вия ден, не съм го мокрила.Мазала съм го със спирт.Падна абсолютно само, веднъж докато я кърмех и то падна.После си я къпахме спокойно, не сме имали пробреми.
Виж целия пост
# 10
Слагах нагъната кърпа върху пъпа,за да не се мокри при къпане.Може да се ползва и лепенка за пъп.Почиствах само със спирт.
И аз правех така,включително и първата вечер  Peace
Виж целия пост
# 11
Ние пък не сме го пазили. Само след къпане му слагах спирт. Падна след седмица и не сме имали никакви проблеми
Виж целия пост
# 12
Слагах нагъната кърпа върху пъпа,за да не се мокри при къпане.Може да се ползва и лепенка за пъп.Почиствах само със спирт.
newsm10 И аз правех така.Нашето падна на 5-я ден.
Виж целия пост
# 13
На големия не му пазих пъпчето ,а след баня го накапвах със спирт,но загнои и се наложи да го тушират със сребърен нитрат.На малкия му го пазех да не се мокри само накапвах спирт при смяна на памперса и падна на 10-ия ден без проблем. baby_neutral
Виж целия пост
# 14
В болницата ги къпеха при нас и не забелязах да са ги пазили,изписаха ни на 8 ден и къпах вечерта и след това туширах със спирт.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия