КЪРМЯ И ПЪЛНЕЯ

  • 4 575
  • 69
 ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ.Кърмя вече 3.5 месеца,но за да имам кърма си хапвам-манджички,супички и то с хлебец...................,но не бих казала че се тъпча,напротив ям 2 пъти на ден-на обед и вечер,сутрин-активия или банан..Започна ли да се ограничавам и край-гърдите ми омекват и ги чувствам празни,бебчо не наддава и т.н...................Излязох от болницата отслабнала с 9 кг. Laughing Laughing Laughing,а в момента съм качила вече 6 от тях Sick Sick Sick.А ми  казваха,че като кърмиш отслабваш най-бързо.При вас как е?Има ли изход от този омагьосан кръг?
Виж целия пост
# 1
И аз съм така.Незнам дали и колко съм качила но не спирам да се тъпча,умирам да ям ВСИЧКО #Crazy дано по натам да се орегулират нещата Praynig
Виж целия пост
# 2
Аз първите 2 месеца след раждането с много усилия успях да не кача повече от 1 кг., но третия месец успях да сваля 2 кг. Наистина, дните, които свалях, може би по-често и по-дълго сучеше бебчо, но не е имало друг проблем. Не бих се опитвала да отслабвам ако не се чувствах уверена в този момент че имам достатъчно мляко и няма да му навредя. Според мен опитай се да си балансираш диетата, така че да не качваш и изчакай да се опознаете с детенце, да будеш уверена че с кърменето всичкое наред, пък и лактацията се урегулира след първия месец-два.
Сигурна съм че си приятно закръглена и много чаровна така Heart Eyes
Аз вече започнах да си се харесвам по-сочна Mr. Green имам още 5 кила да свалям, ама от друга страна, кога ли всички толкова ще ми угаждат, готвят каквото ми се яде и да ми се радват като си хапвам Laughing
Виж целия пост
# 3
Ох, аналогичен случай! В болницата оставих 10 кг, в последствие за около 4 месеца качих 12  Sad
Сега с много усилия на волята= неядене на нищо, съдържащо захар и бяло брашно свалих 2,5... много е трудно особено за пристрастени като мен към сладкото, но поне се уверих, че става...
Стискам ти палци!
Виж целия пост
# 4
ех, аз също вместо да заслабна, качих няколко килца......
Виж целия пост
# 5
Пробвай с повече движение - при мен по време на бремеността, и сега, много добре влияе ходенето - направила съм си "режим" и ходя по 1.5 часа на ден с темпо, малко по-бързо от нормалното разхождане. Не ям само бял хляб и тестени изделия и има ефект (е все още съм + 3кг ама вървя бавно надолу).

За гърдите не се притеснявай - все пак за 3.5 месеца кърмата се е регулирала и гърдите не са така напрегнати както в началото, но това не значи че са празни. Както пише по темите тук, гърдите на са склад, а производители на кърма! Peace
Виж целия пост
# 6
Не искам да те плаша, но все още се кърмим и не съм смъкнала и 1 кг. след раждането. Опитвала съм на няколко пъти да си правя ограничения откъм храната, но веднага се отразява на кърмата и дъщеря ми протестира. Реших, че тя е най-важна, а аз мога да почакам малко със свалянето на килограмите. Тя е вече на годинка и скоро ще започна д аправя нещо по въпроса, но все още се кърмим много често.
Виж целия пост
# 7
Пишете ме в отбора!!!!!
Покрай безмлечната диета заради АБКМ-то нещо съм посвалила, но далеч не тези кърмещите кг.. Ще се отслабва по-късно, важното е да си кърмим "до откат", както казва една мама, без да я посочвам..   bouquet
Виж целия пост
# 8
 Толкова некомфортно се чувствам с тези кг.,че сериозно се замислям да издържа,докато бебка стане на 6м и край...........Направо ви се възхищавам на майките,които кърмите и след 1г на детето..............А за движението-когато сме навън ходя с нормално темпо,ама само като е хубаво времето................а идва зима................Онзи ден по някаква причина се затичах и останових,че не мога да изтичам повече от 10м Embarassed Embarassed,направо ужас............
Поне ще се успокоявам,че не съм само аз.................  bouquet
Виж целия пост
# 9
ама то това, че чувстваш гърдите си меки, не значи, че няма кърма, може просто да ти се регулира. Пии повече течности, не яж мазнотии, бял хляб и сладкиши и нещата ще се подобрят вероятно...
аз пък за 2 м си върнах килорамите, сега съм качила пак 1-2 но пъ се тъпча напоследък мн с какви ли не глупости, но и зима идва, винаги качвам, не мисля, че е свързано с кърменето.
А гърдите отдавна не ми се препълват, за да ги усетя натежали трябва да минат поне 5 часа от последното кърмене и то само едната се усеща, а и в двете мляко си има...Wink
храната ти просто трябва да е качествена - от към витамини, минерали и т.н. като през бременността, не е нужно да е някаква тежка храна или в големи количества, но ест не трябва и да гладуваш...успех;)
Виж целия пост
# 10
Е ми и аз качих 6-7 кг  докато кърмех ,и имах голям апетит Crazy,ген какво да направя,после с триста зора като спрях поне тях успях да сваля,другите още ги мъча.
Виж целия пост
# 11
Явно това е синдрома на кърмещите майки smile3511,аз също не съм свалила и килце откак излязох от родилния Cry,но моето бебешорче baby_neutral не иска да яде от шише,изобщо отказва всичко в шише вкл.вода,сок и т.н.,и ще се кърмим..не знам докога.Доста оптимистично си мислех преди време,че ще кърмя до 6-я месец и после хоп на шише,да ама не Rolling Eyes ,така де ще си стоя с килцата неопределено време. Sick
Виж целия пост
# 12
Като се прибрах от родилното, бях с 10-тина кила надолу, но в последствие си ги върнах, че и от горе. Моя опит може да ти каже също, че не си сама, но по-добре е да разгледаш опита на мамите, които са балансирали добре диетата си, идеи за малко спорт и движение - имаше подобни темички по-рано, виж и библиотеката.
При мен лош фактор беше стресът, който от една страна не влияе добре на кърменето, от друга аз го "преборвам" с безразборно тъпчене и така налице е зацикляне.
Повече увереност ти желая, че рано или късно ще свалиш излишните килограми и то не за сметка на кърменето (ако е възможно и имаш желание, разбира се).








Виж целия пост
# 13
И аз не съм свалила нищо от както излезнах от родилното  Tired
Но все се надявам,че един ден ще си върна старата форма,но има мнооооого килограми да свалям,цели 15  Sick Sick Sick
Виж целия пост
# 14
Явно това е синдрома на кърмещите майки

Не, това не е синдромът на кърмещите майки. Това е синдромът на архаичното схващане, че бременната и кърмачката трябва да яде за двама. Абсолютно няма връзка между количеството погълната манджа и твърдите гърди!  Stop За да се кърми успешно е важно не да се яде много, а да се яде здравословно, т.е вместо гювеч с 3 филии хляб и туршия, по-добре е да се хапне прясна салата и печена риба, да речем /без хляб/. Позволявам си да правя обобщения, защото не познавам никоя от вас, но покрай мен има десетки млади майки, които набиват вафли, пасти и филии, "за да имат кърма" и сетне само хленчат връз кантара.

От личен опит мога да кажа, че изобилие от кърма е възможно и без хранене 3 пъти дневно с питателни гозби, без теста и сладкиши и прочее благини. Нямах особен апетит, докато кърмех и имало дни, в които съм била само на краставици и домати... синът ми наддаваше по 1,5кг. на месец, само от кърма  Crazy

Според мен кърменето допринася за по-бързото сваляне на килограми след раждане - обратното се получава най-вече при неправилно хранене. Не е и до ген, какво значи ген?? Просто се избавете от мисълта, че кърмене = непрестанно ядене. Не са нужни нито диети, нито нищо... печени меса, вода, плодове и зеленчуци - това е!  Hug

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия