Риба и мляко - обрив, подредих се...

  • 5 398
  • 18
Възможно ли е от тази комбинация да се получи обрив? Дадох на малкия и чинно пропуснах вечерното му мляко, аз обаче ядох риба и за десерт един млечен крем. Събудих се преди малко и цялото ми тяло е в ужасни червени петна, подути и горящи. Възможно ли е да е от тази комбинация и какво да правя? Или ще мине от самосебе си?  Sad
Виж целия пост
# 1
Прилича на остра ортикария. Моя син получи такъв обрив наскоро от АМ. Изписаха му капки Фенистрил, Калций и витамин Ц. Оправи се и не е повтарял. Ще ти поотмине по- бързо ако се посъблечеш за да можекожата да диша.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти, и аз пих витамин С, дано се махне скоро  Confused
Виж целия пост
# 3
 Ти явно не знаеш, че риба и мляко едновременно не се яде?!
 Най-добре отиди на лекар, ще ти изпише нещо.
Виж целия пост
# 4
Fenistil i Ca глюконат/ ако има при вас, де/.
Виж целия пост
# 5
Ти явно не знаеш, че риба и мляко едновременно не се яде?!
А ти знаеш ли защо не се яде?
Нищо й няма на комбинацията, освен че се получава пренасищане на белтъчини. Някои хора реагират доста зле на това, стига се повръщане, натравяне и т.н. но от умерени количества нищо няма да стане, дет' се вика ако хапнеш една риба с малко мляко, голяма работа.
Блонди, или си алергична и си реагирала остро на комбинацията, или обривът е от друго. Оправяй се бързо, ако не мине от самосебе си, консултирай се с лекар.
А нещо друго има ли ти? да ти е лошо, нещо да те дразни стомах...?
Виж целия пост
# 6
Маги, знам, нали обясних, че на малкия не дадох мляко, просто за себе си не помислих  Simple Smile

Стеф, не съм повръщала, но имах разстройство. Алергична не съм към нищо, поне досега не съм била. Пия бирена мая на хапчета, но не ми се вярва от това да е. Нямам идея от какво може да е  Thinking
Ще питам днес в някоя аптека, по лицето ми изчезнаха, но по тялото си стоят  Cry
Виж целия пост
# 7
Душке, според мен е направо от нещо друго... Щом казваш, че не си алергична, а посочените количества риба и мляко не са никак големи...
Виж целия пост
# 8
Не знам и аз, казаха, че било копривна треска. Няколко дни само плодове и зеленчуци да ям, никакви цитруси и да пия компоти или вода със захар. Кофтито било, че тези петна ги има и по вътрешните органи, което си е гадно, та да пия много течности. От неподходяща храна ставало (каквото и да значи това) или пренасищане с белтъчини. Не знам от какво стана, не виждам причина, ама явно има нещо...
Виж целия пост
# 9
От неподходяща храна ставало или пренасищане с белтъчини
Ами ето де Simple Smile
В по-горния ми постинг писах, че комбинацията риба+мляко=пренасищане с белтъчини.
Оправяй се скоро Peace
Виж целия пост
# 10
Уртикария е, Блондиня (известна още като копривна треска). И аз го получавам понякога, но не мога да хвана точно от какво... от определени видове бяло вино май, на нервна почва също ми е излизало. От риба+мляко - не, но знае ли човек...  Адски неприятно е, полудяваш от сърбеж и ти иде да си смъкнеш кожата  Confused На мен ми помага мазане с алергозан - веднага премахва сърбежа. Не знам, може би с някакъв тамошен еквивалент на Алергозана да се намажеш  newsm78
При мен поне бързо отшумява, дано и при тебе да е така  Peace
Виж целия пост
# 11
Блонди, оправяй се бързо!
Досега смесвала ли си риба и мляко?
Аз редовно ги смесвам, макар да знам, че не бива. Embarassed
Виж целия пост
# 12
Аз защо знам, че риба, но консерва не трябва да се смесва с мляко  newsm78. Иначе много рецепти има за риба в млечен или сметанов сос, мисля че ако не беше подходяща комбинацията не би била толкова разпространен начина на приготвяне.
Не твърдя нищо, само разсъждавам.....
Виж целия пост
# 13
Пий кларитин!
Виж целия пост
# 14
Аз защо знам, че риба, но консерва не трябва да се смесва с мляко  newsm78. Иначе много рецепти има за риба в млечен или сметанов сос, мисля че ако не беше подходяща комбинацията не би била толкова разпространен начина на приготвяне.
Не твърдя нищо, само разсъждавам.....

И аз знам, че става дума за консерва. Защото на паниран хек с гръцки сос (с кисело мляко) не мога да откажа..... Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия