Моля за съвет

  • 1 839
  • 15
Здравейте,от година и половина опитваме с бебе-правенето,но все още няма резултат.Спермограмата на мъжа ми не е много добра/нормокинетични-36%,хипо-7%,акинетични-57%/. При мен на ехограф/фоликулометрия/ всичко е наред,хормони-също.Лекарят ми настоява за цветна снимка на тръбите,като каза, че с тази спермограма нямало проблем, можело да настъпи забременяване. Въпросът ми кам вас е дали да се подложа на тази снимка или да се опитаме първо да подобрим спермограмата на мъжа ми?Не знам какво да предприема,моля за съвет
Виж целия пост
# 1
Какъв е проблема да си направиш снимка на тръбите. Я си представи, че не са достатъчно проходими и стоите и чакате да се подобри състоянието на мъжа ти, а после трябва да чакате и твоето състояние да се подобри... Не го мисли, направи си всички необходими изследвания, така че да увеличите шанса едновременно. На всичкото отгоре те бебетата не стават по поръчка, искаш този месец и хоп - готово  ooooh! Неееее, дори и всичко да ви е наред пак може да не се получи веднага. Нагледен пример са историите на половината момичета в този форум. Успех и не го мисли, ами прави каквото казва доки.  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 2
Мерси много за съвета, просто ме е страх от тази снимка. Четох много за нея из форума и извода до който стигнах е, че много боляло,резултатите можели да излезнат и фалшиви, а даже и че имало вероятност да ми се запушат от самата течност  Shocked Та затова съм объркана и не знам какво да правя
Виж целия пост
# 3
Ами не знам, нямам инфо колко боли. Ако искаш питай и повече момичета ще ти отговорят в съседния форум "ПРОБЛЕМНО ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ"
Но пък то и раждането боли много не забравяй, независимо как раждаш. Ако наистина го искаш ще направиш всичко което трябва.   bouquet Hug
Виж целия пост
# 4
Изписаха ли нещо на мъжа ти? Питам защото ние сме с 45% нормокинетични и 15% акинетични и вчера лекарката каза, че е възможно забременяване, но трябва да изключи изцяло концентратите /водка, ракия и т.н./ и да пие Герикапс. Иначе и на мен ми предстои цветна снимка през януари и ме е страх, но смятам, че ще го преживея, ако изобщо се стигне дотам.  Аз смятам, че трябва да направиш цветна снимка, така поне ще си наясно за състоянието на тръбите и ако, не дай си Боже, има проблем, ще знаете откъде да тръгнете. Но също така смятам, че трябва да се позаинтересувате повече по въпроса с подобряване на спермограмата; успех ви желая!
Виж целия пост
# 5
не,нищо не му предписа лекаря,а направо взе да ми говори за цветна снимка.Мъжът ми сам си взе от аптеката Трибестан-подобрявал подвижността на сперматозоидите/на билкова основа са хапчетата/и хем за мускулите.Той спортува откак се помни и не  употребява алкохол./много рядко да изпие половин бира/.В крайна сметка ще ида да се снимам и това е то.Успех и на вас.
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай от цветната снимка. Неприятна и понякога болезнена е, но си заслужава. Освен това ще я направиш един път все пак. Хубаво е да се направи дори само за твое успокоение. Дано резултата е добър, стискам палци!
Виж целия пост
# 7
Мила,проблемът от който трябва да се притесняваш е не болката ,а резултатът.Болката е търпима и в най тежките случай.Надявам се  при теб и се  моля всичко да е ок! Peace Виж има доста теми по въпроса цветна снимка.Хайде смело напред и добри резултати.А на мъжа и на теб,фолиева кисилина по едно на ден. Hug
Виж целия пост
# 8
цветната снимка е много достоверно изследване. освен това, едва ли може да ти запуши тръбите.

върви си направи снимката - някои жени ги боли като пред мензис, други - малко по-силно, трети - изобщо не ги боли. трае 5 минути.

ако те е страх от тая болка, както вече са ти казали - как мислиш да раждаш? Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Ами аз доколкото знам, всеки лекар, занимаващ се със стерилитет иска снимка на тръбите. Аз също правих миналия месец, не беше болезнено, а и казват, че доста жени са забременели точно след снимката. Така, че смело напред и успех!
Виж целия пост
# 10
благодаря ви момичета,наистина ме окуражихте.Другият месец,след лелката,отивам.Не се бях замисляла за раждането.То сега само други мисли са ми в главата-да видя двете чертички. Praynig
Виж целия пост
# 11
   Определено не е приятна самата процедура, но се търпи. Аз също забременях след цветна снимка. Направи я, няма да съжаляваш!   bouquet
Виж целия пост
# 12
Мъжа ти добре се е сетил за трибестана, но настоявай да взима и цинк и l-карнитин. Последното повлиява много добре подвижността. Като количество в милилитър как е? А и най-важното къде е правена спермограмата? За съжаление има много места, на които не правят надеждни спермограми и се губи ценно време.
... за l-карнитина най-лесно ще го убедиш, че се разграждат мазнините и спомага за натрупване на мускулна маса  Wink.
Виж целия пост
# 13
Спермограмата е правена в клиника "Бора" при д-р Матеев,общата концентрация на 1 мл е 76*10^6/мл.А някой може ли да ми каже къде правят достоверна спермограма,и цветната снимка колко струва горе-долу.Мисля да я правя пак в тази клиника-казаха ми да си купя 2 ампули истеропак,и ще струва 150 лв  Shocked
Виж целия пост
# 14
здравей Елена, направи снимката, колкото и да боли болката е еднократна и се търпи, аз правих снимка преди месец в Шейново при Колицова, като тя предпочете две ампули урографин и ми взе 100 лв., така , че е индивидуално и не се притеснявай аз така си открих проблема и се радвам, че я направих, защото се оказа че съм за лапароскопия. ако  бях чакала, какво ????????? по добре е, но всеки взима решението сам. успех и пиши какви са резултатите при теб. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия