Какво готвите на децата си като са болни

  • 2 136
  • 26
Габи е със скарлатина, като 2 дни преди това беше с ангина. Цялото й гърло е в налепи, в началото нямаше апетит, докато избият налепите (а сега и обривите), но сега се чувства доста добре и е гладна, но нищо не й харесва, вкусът й е променен, явно от болестта, та направо вече не знам.
Дайте някакви идеи, от опит  Praynig
Виж целия пост
# 1
Трудна работа, дъщеря ми практически не яде като я боли гърлото Tired Може би само кисело мляко малко и кус кус с мляко Tired
Виж целия пост
# 2
Бистра пилешка супа от домашно пиле, засега не я е отказвала - като се сложи малко препечен хляб вътре става много вкусно, а е и много хранителна. Крем супа от зеленчуци дали няма да й хареса? От картофи и малко масло?
Виж целия пост
# 3
Картофено пюре, печени картофи, супички, крем карамел, мляко с ориз... Ей такива мекички и вкуснички неща.  Wink Laughing
Виж целия пост
# 4
когато е болен, особено ако е нещо свързано с гърлото, няма никакъв апетит. Нищо не го карам да яде насила, предлагам му любимите му неща, ако и тях откаже не настоявам.
Но Габи е достатъчно голяма, за да си каже какво иска, питай я какво й се яде  Peace
Виж целия пост
# 5
Ако действително няма апетит, не я насилвайте,по-добре да приема достатъчно течности (особено ако има температура и пие антибиотици). В такъв момент са ми искали картофена супа или варени картофки и сирене, плодови сокове. След скарлатина май им правеха профилактични изследвания на кръвта и ЕКГ, защото може да даде отражения на сърцето ( ревматизъм и др. ). не се плаши, при нас мина без усложнения.
Виж целия пост
# 6
Колкото е по-малко детето, толкова по-леко минават инфекциозните детски болести (да му мислят тези наоколо, дет не са ги карали  Mr. Green. Шарките и скарлатината започват със зачервено гърло.
Виж целия пост
# 7
Каквото поиска, обикновено това е "оризче - варианти всякакви" или "мляко с овесени ядки", когато е много зле положението преживява на солети и обикновени бисквити Sick
Виж целия пост
# 8
Пилешка супа, много фрешчета (сок от морков включително), чай от лайка, мед и ванилия, много плодове, кремчета, плодово мляко, шунки-мунки, пилешко, глезотийки разни, каквито ги обича - баница, мюсли, бонбони за гърло  Laughing
Виж целия пост
# 9
Супа-пиле,много чай с мед,сега беше с афти и кара три дни само на натурални сокове. ooooh!
Виж целия пост
# 10
Пилешка супичка,но не слагам масло,картофено пюре,отново без масло.Варен ориз,или ги питам,точно какво искат(моите дечица са малко по големички и разбират).
Виж целия пост
# 11
когато е болен иска дапие само мляко,и затова се радвам че не е отказал адаптираното все още
Виж целия пост
# 12
Когато Василена е болна почти не яде. Аз я питам какво й се яде и тя си казва - обикновенно пиле фрикасе иска или супа. И въпреки това трудно се храни ако е болна - четем приказки, изобщо.........мъка  Crazy
Виж целия пост
# 13
Синът ми в такива моменти тотално губи апетит и 2-3 дни е предимно на сокове и чай. Иначе пилешка супа (да не е топла), крем-супа, евентуално някое готово зеленчуково или пюренце (не знам защо, но въпреки, че е на 5.5 в такива моменти ги иска), кисело мляко с бисквити.
Виж целия пост
# 14
Питам я какво иска тя. Иначе й предлагам плодове и мед.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия