Пак за болничните

  • 501
  • 2
Здравейте момичета,
Знам, че тази тема я имаше, но просто нямам време да я потърся и затова реших да попитам в нова тема: някъде във форума бях прочела, че трябвало писмено да уведомя работодателя си, че съм бременна и това ми давало някакви "облаги". Вярно ли е и какви са те ако е така?
И още - има ли разлика между болничен за бременна и такъв за заболяване? Много ви благодаря.
Виж целия пост
# 1
хе хе . облаги де да беше така - длъжна си да го уведомиш, че си бременна, за да не се съкращава, да не те праща в командировки, да не те кара да работиш извънредно. Единствената "облага" е, че е длъжен да те пуска да ходиш на дофтор в работна време.
Болничните по време на бремеността са еквивалентни на болничен за общо заболяване и се плащат на 80%, единствено 135-те дни за бременност и раждане се плащат на 90%
ето това е текстът от Кодекса на труда:
 Задължение за уведомяване
Чл. 313а. (Нов, ДВ, бр. 52 от 2004 г. - в сила от 01.08.2004 г.)
(1) Бременната работничка или служителка ползва права по чл. 140, ал. 4, т. 2, чл. 147, ал. 1, т. 2, чл. 157, ал. 2, чл. 307, 309, 310 и чл. 333, ал. 5 след удостоверяване на състоянието си пред работодателя с надлежен документ, издаден от компетентните здравни органи.
(2) При прекъсване на бременността работничката или служителката по ал. 1 е длъжна в 7-дневен срок да уведоми работодателя.
(3) Работодателят и длъжностните лица в предприятието са длъжни да опазват в тайна обстоятелствата по ал. 1 и 2.
Виж целия пост
# 2
Много добре си го обяснила, няма какво повече да се добави  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия