Керамична преса за коса- препоръки

  • 12 225
  • 42
Питах и в голямата тема, ама май не е много посещавана.
Искам да си купя керамична преса- професионална, която да става и за влажна коса, фризьорката ми каза, че имало такива, с някакво специално покритие. Някой има ли такава?
Като марка предпочитам Филипс, видях и някакви Ремингтън, но нищо не ми говори тази марка.
Приемам предложения, може и линкове! Hug
Виж целия пост
# 1
мойта е Филипс!
но в един немски сайт гледах професионални преси за коса - цената започваше от 150 евро нагоре...а и незнам дали тук в България ги има изобщо  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Абе и да не е професионална, поне да е свястна марка и да става за влажна коса.
Виж целия пост
# 3
хм,за влажна коса....мисля че трудно ще намериш обикновенна преса!
когато използвам пресата от косата ми винаги излиза пара-дори и след като съм я изсушила със сешоар..

защо искаш точно за влажна коса?5мин.сешоар и преминаваш към пресата  Peace
Виж целия пост
# 4
Не че толкова държа, ама фризьорката каза, че с пресите за влажна коса ставало супер.
С твоята преса добре ли става? Кой модел на Филипс е?
Всъщност не знам каква преса точно да търся- йонизирана, нейонизирана, с какво покритие да е? Затова сондирам мнения.
Виж целия пост
# 5
подариха ми преса за рождения ден на ЕЛЕКОМ, но не съм очарована...не съм много веща по темата ,но със сигурност е добре да е с керамично покритие Naughty Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Всъщност не знам каква преса точно да търся- йонизирана, нейонизирана, с какво покритие да е? Затова сондирам мнения.
Аз в момента имам същия проблем. Само ходя и гледам. Изчетох и темите тук. Йонизираната Филипс в Технополис е 120лв /само за изправяне е -няма приставки/. Момичетата тук я препоръчват.
Със сигурност знам, че трябва да е с керамично покритие и по възможност по-мощна.
Виж целия пост
# 7
Ремингтън май са известна марка в чужбина - баща ми имаше самобръсначка - подарък и беше доста пари.
http://www.remington-products.com/
Виж целия пост
# 8
по възможност по-мощна.

за мощна не чак толкова...

аз знам че чуплива коса се изправя максимум до 130 градуса! е ако много бързам съм ползвала и 150,но много се гори косата...
а Филипса е до 160...

изпъвала съм се и на една приятелка с пресата на 200   #Crazy ,но това толкова ми изсуши косата че не повторих повече!
Виж целия пост
# 9
Йонизираното покритие на пресата се смята че намалява значително изтощаването на косата, а също и т.нар. наелектезирване. Керамичното покритие по-скоро спомага за равномерното разпределяне на топлината и не толкова за самата коса. Винаги за предпочитане са тези с йонно покритие. Моята е на Nikki Clarkе с йонизирано покритие и съм много доволна.   bouquet
Виж целия пост
# 10
Най- добре да отида да ги разгледам.
За йонизирането разбрах, значи такава ще търся.
За мощността- косата ми е леко чуплива, значи, както казва kamelia77 повече от 150- 160 гр. не са ми нужни?
А керамична с тефлоново покритие какво означава?
И още нещо ме интересуваше- има ли керамични преси, които да имат и приставки за "вафлички"? Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Лейди, моята преса е Ремингтън. Препоръча ми я приятелка от Англия. Каза, че Remington и GMT са доста добри, и аз намерих случайно Ремингтън в магазин Зора (до Метро).
Пресата е с керамично и тефлоново покритие, за по-равномерно разпределяне на топлината, и е малко по-щадяща към косата. Не е с йонизиращо действие. Не се сещам колко градуса е максимума, но моята коса е доста чуплива и я изправям на средна степен.
Когато я купувах (преди година), имаше и същата, но с допълнителни приставки за къдрене ("вафлички").
Много съм доволна от пресата, но понеже не ми остава често повече време, успявам да се изправям веднъж а 2-3 седмици. Обикновено ако има специален повод, и искам да съм различна. Затова не съм усвоила перфектно техниката, но работя по въпроса  Laughing
Виж целия пост
# 12
И още нещо ме интересуваше- има ли керамични преси, които да имат и приставки за "вафлички"? Simple Smile
Има.
Аз гледах една на Филипс . Струваше 80лв /или някъде там  newsm78/ . Има и няколко приставки  за къдрене. Керамична е. Използвала съм такава веднъж /на една приятелка/, но само се изправях. Получи се добре. И сега много се чудя.
Ремингтън съм виждала в Пикадили.
Виж целия пост
# 13
Аз ще проверя в Зара- та, там може да се намерят и професионални модели. Може би ще се спра на Филипс или Ремингтън.
А за вафлички имам обикновена преса, става горе- долу, ама не е нещо кой знае какво. Веднъж ме прави фризьор на вафли с керамична преса и стана просто пърфект, няма нищо общо. Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Аз да върна малко темата. Simple Smile
Днес гледах едни преси Ремингтън.  Имаше с двойно покритие /керамична+тефлон/, на която пише професионална /струваше 75лв, така че едва ли е най-професионалната/. Другата беше пак с двойно покритие , но йонна - струваше 65лв. Не мога да кажа за ватове, защото на кутиите не ги пишеше.
Накой има ли впечатления от тези преси?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия