ужасна болка в зърната

  • 976
  • 10
Момичета, помощ! От няколко дне дясното ми зърно е ужасно разранено и направо болката е непоносима. Мажа с дефламол, но не успява да ми помогне, защото змейко на 6 часа е залепен за болното зърно. Моля ви, давайте идеи какво да правя, защото иначе ще откача!
Виж целия пост
# 1
На мен дефламол-а не ми помагаше,а Гармастан-а за 1-2 намазвания и готово. Peace
Виж целия пост
# 2
На 6 седмици и аз я бях докарала до твоето положение... мазах се с какво ли не - крема на Авент, дефламол, гармастан, някакъв мехлем с ланолин, приготвен в аптеката по рецепта от МД... ефект от мазилата нямаше особен, тя и раната си беше колкото лещено зрънце, болката - ужасна!
Спасението при мен беше 2 денонощия да не давам тази гърда на бебето. Аз сглупих да му давам АМ вместо кърменето - по-доброто решение би било да бях го кърмила само от другата гърда. А проблемната гърда изцеждах на ръка, колкото да не експлоадирам.
Много е важно да излагаш гърдите на въздух и слънце /ако уцелиш такова в тоя сезон/ и също така да проследиш бебето да засуква правилно, за да не продължи да те разранява.
Стискам палци!
Виж целия пост
# 3
Боже съчувствам ти ooooh!.Пробвай с Грамастан, но не само да мажеш а и да го слагаш на марличка и да го държиш до следващото кърмене,ако редуваш гърдите периодът е доста по дълъг.Успех Peace
Виж целия пост
# 4
Много е важно да се установи причината за разраняването, за да се предотврати повторната му поява.  Най-напред е добре да се убедиш, че слагаш бебето правилно на гърда - така че да ти е удобно и да не те разранява - коремчето му - срещу твоето, устичката му да е широко отворена и в нея да  е голяма част от ареолата (а не само зърното), долната му устничка да е извърната навън, ушенцето, рамото и бедрото на бебчето да са на една линия, може да прикрепяш и дупето му като го гушкаш... Прегледай статиите за правилно поставяне на бебето на гърда, това наистина е много важно, за превенция на рагадите и за да поема бебето достатъчно млекце и да стимулира гърдите ти.
За вече появилата се раничка ти препоръчвам Лансинох (свръхпречистен ланолин, специално за кърмачки) - същественото му предимство пред повечето мазила е, че не е нужно да се отмива преди кърмене (така не изсушваваш допълнително гърдите и не отмиваш естествения им защитен слой). След кърмене може да втриеш капчици кърма в зърното и ареолата (тя действа антибактериално и помага при зарастването на ранички - изпробван метод Laughing) и да оставиш гърдите си на въздух (ако имаш възможност и на слънце) колкото можеш. Хубаво е да предлагаш най-напред здравата гърда (поне за мъничко, докато се задейства рефлексът на слизане на млякото) и след нея - засегнатата. Може да се окаже добра идея да кърмиш по-често - вместо на 3 часа (доколкото разбирам на толкова се кърмите), на 2 например (като винаги даваш здравата гърда първа, а след нея - другата) - така бебчето няма да се нахвърля гладно и лакомо, а ще суче по-спокойно и търпеливо.
Виж целия пост
# 5
Пробвай и с Пантенол - аз пръсках и покривах с памук/марля. Също и Линола Фет (крема) - и двете помагат за образуването на нова кожа на засегнатото място. Можеш да ги отмиваш само с вода, не е нужен сапун. Съчувствам ти, ужасно е, но мога да те успокоя, че съвсем скоро (като ви гледам лентичката) ще минат тези проблеми. На кожата просто й трябва известно време, за да свикнею, а после вече е лесно и приятно, ще видиш.  Успех  Hug
Виж целия пост
# 6
Към всичките съвети ще добавя, че вариант е и кърменето с предпазители за зърната.
Виж целия пост
# 7
Здравей!На мен ми помогна крема на avent,не се отмива преди кърмене.Също така първо давай здравата гърда и след това другата,но не спирай да кърмиш след седмица две няма да имаш вече болки и дори ще ти е приятно,при мен беше същото.След кърмене остави малко кърма на зърната да изсъхне на въздух,съшо помага.Успех
Виж целия пост
# 8
Разбирам те. Още си спомням колко боли  Cry Аз правех компреси със зелеви листа, въздушни бани (разхождах се гола до кръста в нас  Mr. Green) мажех се с Гермастан и ланолин. Какво от всички тези неща помогна незнам, но факт е, че зърната ми се оправиха и болката спря
Виж целия пост
# 9
И аз имах такав проблем и болката наистина е непоносима. Гермастан не ми помогна. Дефламола по- добре ми действаше. Мажех се след всяко кърмене, а през нощта си правих компреси с него(мажа зърната, отделно слагам от него на памуче, слагам и подплънка , за да не се измести памучето). Също така най- важно е бебето а не засуква само зърното и и колкото се може от ареолата. Успех
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички ви за съветите!
Аз слагам изкуствено зърно, но болката пакси е непоносима. Уж изпълнявам всички препоръки за успешно кърмене, но уви, явно нещо не е в ред. Сега се изцеждам и давам на детенце от шишенце, защото от помпата не боли толкова много.
Ще си направя и компресите, за които говорите и дано помогне.
Не само гърдата ми иска слънце, и аз също, и децата Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия