Как,ние, бащите гледаме децата си?

  • 1 728
  • 17
Тази тема е вдъхновена от един малък спор.Зад мен е един развод, а зад други са повече,как се справяте?
Виж целия пост
# 1
Моят съпруг се справя идеално. Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
Тази тема е вдъхновена от един малък спор.Зад мен е един развод, а зад други са повече,как се справяте?

Дай сега малко по точно - кво общо има развода с децата.
Деца се гледат със любов,желание и разбиране - кво значение има кой ги е родил/направил - щом обичаш дете  - Ти просто обичаш и се грижиш .Това е,къв развод - кви 5 лева .
Виж целия пост
# 3
...кво значение има кой ги е родил/направил...
Хм... позволи ми да не се съглася Rolling Eyes
За мен лично има значение, и то огромно Peace
Виж целия пост
# 4
Гледай сега. Сядаш на фотьойла, извикваш детето. И започваш да го гледаш.
То: "Татеее, прочети ми приказка"
Ти: "МЪлчи сега, че те гледам. Не ме разсейвай"
То: хваща купата с пуканките, от която ядеш (ами тъй де, нали гледаш, как без пуканки) и я захлупва на главата си.
Ти: --- не се разсейваш, продължаваш да го гледаш
След малко
То: "Тате, тате, виж какво мога" - качило се е на телевизора и се готви да се метне на секцията, която е на 2 метра.
Ти: --- гледаш го, почти с умиление
То: "Уаааааааааа" - пльоснало се е на земята, точно върху пуканките;
Жената: Търчи от кухнята и се хваща за главата - Кво става тука, бе, Иване?;
Ти вдигаш рамене и ставаш от фотьойла: "Ай, стига съм гледал детето. Комшията ме вика за едно белотче. После съм му обещал да опитаме от новата ракийка на баща ти. Да знаеш - салатка, нещо, няма да се излагаме, нъл' тъй" - плясваш жената закачливо по дупето и излизаш;
Ти в съседите (въздишаш изморено): "Уххх, цял ден съм го гледал моя малкия. Пък мойта фризьорче, маникюрче. Ама няма как - мили са ми и двамата"
Съседката тихо просъсква: "Любооо!!!!???", демек видя ли кво правят другите, и ритва съседа под масата
Виж целия пост
# 5
Гледай сега. Сядаш на фотьойла, извикваш детето. И започваш да го гледаш.
То: "Татеее, прочети ми приказка"
Ти: "МЪлчи сега, че те гледам. Не ме разсейвай"
То: хваща купата с пуканките, от която ядеш (ами тъй де, нали гледаш, как без пуканки) и я захлупва на главата си.
Ти: --- не се разсейваш, продължаваш да го гледаш
След малко
То: "Тате, тате, виж какво мога" - качило се е на телевизора и се готви да се метне на секцията, която е на 2 метра.
Ти: --- гледаш го, почти с умиление
То: "Уаааааааааа" - пльоснало се е на земята, точно върху пуканките;
Жената: Търчи от кухнята и се хваща за главата - Кво става тука, бе, Иване?;
Ти вдигаш рамене и ставаш от фотьойла: "Ай, стига съм гледал детето. Комшията ме вика за едно белотче. После съм му обещал да опитаме от новата ракийка на баща ти. Да знаеш - салатка, нещо, няма да се излагаме, нъл' тъй" - плясваш жената закачливо по дупето и излизаш;
Ти в съседите (въздишаш изморено): "Уххх, цял ден съм го гледал моя малкия. Пък мойта фризьорче, маникюрче. Ама няма как - мили са ми и двамата"
Съседката тихо просъсква: "Любооо!!!!???", демек видя ли кво правят другите, и ритва съседа под масата

И знаеш къде е проблема в цялата случка - страшно много ми е интересно да чуя твоята гледна точка. Sunglasses
Виж целия пост
# 6
пуснахте тема с изрично желание да има само мнения на татковци- я пребройте колко татковци отговориха на питането? Верен отговор- 0...
кажете де- какво се върти в главите ви докато "гледате" децата, да разбера защо нашето не иска да играе с тати поне да мога да сготвя....
Виж целия пост
# 7
ЦЪК
Виж целия пост
# 8
Гледай сега. Сядаш на фотьойла, извикваш детето. И започваш да го гледаш.
То: "Татеее, прочети ми приказка"
Ти: "МЪлчи сега, че те гледам. Не ме разсейвай"
То: хваща купата с пуканките, от която ядеш (ами тъй де, нали гледаш, как без пуканки) и я захлупва на главата си.
Ти: --- не се разсейваш, продължаваш да го гледаш
След малко
То: "Тате, тате, виж какво мога" - качило се е на телевизора и се готви да се метне на секцията, която е на 2 метра.
Ти: --- гледаш го, почти с умиление
То: "Уаааааааааа" - пльоснало се е на земята, точно върху пуканките;
Жената: Търчи от кухнята и се хваща за главата - Кво става тука, бе, Иване?;
Ти вдигаш рамене и ставаш от фотьойла: "Ай, стига съм гледал детето. Комшията ме вика за едно белотче. После съм му обещал да опитаме от новата ракийка на баща ти. Да знаеш - салатка, нещо, няма да се излагаме, нъл' тъй" - плясваш жената закачливо по дупето и излизаш;
Ти в съседите (въздишаш изморено): "Уххх, цял ден съм го гледал моя малкия. Пък мойта фризьорче, маникюрче. Ама няма как - мили са ми и двамата"
Съседката тихо просъсква: "Любооо!!!!???", демек видя ли кво правят другите, и ритва съседа под масата
Абе тука някои хора живеят още в осемдесетте години. Голяма част от съвременните семейства се налага да се справят с повишените финансови изисквания на ежедневието. Всички работят, някои и на две места. Аз много често правя грешката вкъщи, казвал съм го в друга тема на форума, да бъда родител за 2 часа. Но не става. Сега съм предприел тактиката - прибирам се и се занимавам само с малкия - по-скоро искам да бъда баща, не родител. Разбира се това не винаги се харесва пък на жена ми. В смисъл, че не й помагам пък в домакинството. Но пък заниманията с малкия ги приемам като награда в края на деня - аз също научавам много неща от него. Научил е много нови думи в яслата, разкава какво е станало, не се налага жена ми да ми каже - знаеш ли че днес Боги каза еди кво си. Присъсвал съм на почти всички важни моменти в неговия живот досега. Много често родителите ми смятат, че се включвам прекалено много в обгрижването на детето!!!
Има и моменти, когато съм в подобна ситуация - нещата да се случват около мен, а аз да не ги забелязвам, но кой няма такива? Всичко е въпрос на характер - някои хора се сещат за всичко покрай детето, други не се. Не мисля, че пречи единия родител да нопомня на другия да свърши нещо, стига да не е въпрос на обикновен мързел липсата на желание. Не вярвам поне в този форум да има баща, за който майката да може да каже че не помага в гледането на децата, по един или друг начин.
Виж целия пост
# 9
Аизяще ме сега,ама не мога да си затрая.......пуста уста,не се затваря Wink Laughing
Някой бащи най-много обичат да ги гледат как спят (децата),правят го със страхотно умиление...да се просълзиш Sunglasses
Виж целия пост
# 10
А изяще ме сега,ама не мога да си затрая.......пуста уста,не се затваря Wink Laughing
Някой бащи най-много обичат да ги гледат как спят (децата),правят го със страхотно умиление...да се просълзиш Sunglasses

Че какво по хубаво от това децата  да спят спокойно и сладко...значи Тати е свършил чудесна работа...само дето още няма да си ляга. SunglassesДецата заспаха,ама любимата...и тя трябва да се приспи  Wink
Виж целия пост
# 11
Толкова оф-топик не бях чел от доста време !!!! Пък съм регистриран и пиша в доста форуми !!!!! Най-тържествено обещавам от днес да не пиша повече в тоя форум !!!!  Ай със здраве на всички  newsm51 newsm48 newsm48 newsm48
Виж целия пост
# 12
Здравейте,

За голямата ми дъщеря се грижя изцяло аз, когато е у дома (разведени сме с майка и). Хранене, тоалет, избиране на дрехи по магазини, водене и взимане от училище, ходене на плуване, писане на домашни и т.н.

За малката кукла - сменям памперси, мия насраното дупенце, купувам дрешки (избирам ги лично), водя я на разходка за около 2.5 - 3 часа, че е само на кърма и нали разбирате ... Когато се прибера в къщи, веднага я грабвам и си я гушкам. Сутрин в събота и неделя, когато се събуди към 5.30 ставам аз, след като я накърми Мама и се занимавам с нея до следващото хранене. Така Мама да подремне малко сутрин, че тази екстра не мога да и я предложа през седмицата.

В къщи няма някакво разделение на труда. И чиния мия, и пода с парцал лъскам, и палачинки правя уикенда, и пералня пускам, дрехите сам си гладя. Мама съм я освободил от задължението да МИ готви. Ако и е кеф да готви, ако не - НЕ. Има по-важни неща ...

Та-а-а-а-а, така.
Виж целия пост
# 13
Здравейте,

За голямата ми дъщеря се грижя изцяло аз, когато е у дома (разведени сме с майка и). Хранене, тоалет, избиране на дрехи по магазини, водене и взимане от училище, ходене на плуване, писане на домашни и т.н.

За малката кукла - сменям памперси, мия насраното дупенце, купувам дрешки (избирам ги лично), водя я на разходка за около 2.5 - 3 часа, че е само на кърма и нали разбирате ... Когато се прибера в къщи, веднага я грабвам и си я гушкам. Сутрин в събота и неделя, когато се събуди към 5.30 ставам аз, след като я накърми Мама и се занимавам с нея до следващото хранене. Така Мама да подремне малко сутрин, че тази екстра не мога да и я предложа през седмицата.

В къщи няма някакво разделение на труда. И чиния мия, и пода с парцал лъскам, и палачинки правя уикенда, и пералня пускам, дрехите сам си гладя. Мама съм я освободил от задължението да МИ готви. Ако и е кеф да готви, ако не - НЕ. Има по-важни неща ...

Та-а-а-а-а, така.


Браво!
Виж целия пост
# 14
Толкова оф-топик не бях чел от доста време !!!! Пък съм регистриран и пиша в доста форуми !!!!! Най-тържествено обещавам от днес да не пиша повече в тоя форум !!!!  Ай със здраве на всички  newsm51 newsm48 newsm48 newsm48

Aмь сьс здравье!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия