Брадавички по зърната и ареолата- нормално ли е това??

  • 8 503
  • 14
Здравейте, мили мами! аз съм бъдеща мама на близначета в средата на седми месец и от 1 месец ми се появяват нещо като кожни израстъци или брадавички по тъмната част на гърдите. Можете ли да ми кажете дали това е нормално и мога ли да ги третирам с нещо ако се налага?
Виж целия пост
# 1
Предполагам че това са така наречените жлези на Монтгомери - малки подутинки в кръг около и в ареолата, понякога може и да има и космени коренчета в тях. При кърменето ще изпускат малко мазна течност, за смазка на ареолата и зърното. При някои жени са по-добре изразени. За да си по-сигурна помоли доктора да погледне на следващата консултация.
Виж целия пост
# 2
Според мен не са жлезите на монтгомъри. Аз имах такива израстъци преди да родя - към края на бременността се появих - 2-3 тънички парченца кожа по ареолата, с неправилна различна форма. Чудих им се известно време, но не ме притесниха и не съм ходила по лекари. Не съмги третирала с нищо.Не помня кога изчезнаха точно, но 3-4 месеца след раждането бяха опадали сами. Помня, че първите седмици ги наблюдавах - дали бебето няма да ги нарани докато суче и пр. После съвсем ги забравих и те сами са изчезнали. Нямам идея обаче какво точно представляват от медицинска гледна точка Simple Smile.
Виж целия пост
# 3
Имах нещо такова по гърдите преди да родя и гинеколожката ми каза, че е съвсем нормално. Сигурно и с тази бременност ще ми се появят пак.
Виж целия пост
# 4
Имах такива неща, подобни на това което описваш.Докато кърмих те изсъхнаха и паднаха от самосебе си.
Виж целия пост
# 5
И аз ги имах. Минаха постепенно......после всичко стана гладко  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
много ви благодаря , момичета, наистина ме успокоихте, остава да изчакам да минат няколко месеца след раждането и да забравя за тези досадни образувания Simple Smile) успех на всички
Виж целия пост
# 7
Здравей,
аз също имам такива брадавички по ареолата,имам бебе на 55дни и кърмя,стоят си все още там,но не ме притесняват. Мисля че изчезвали към 4 месец на бебето. Няма страшно.Дишай спокойно.
Виж целия пост
# 8
На мен ми се струва,че проблема е хормонален и ще озвучи след раждането.Покажи ги на лекаря при следващата консултация,за да се успокоиш.
Приятно бременеене и леко раждане  :  bouquet
Виж целия пост
# 9
Аз също открих подобни топчета преди месец и първоначално много се притесних. Но постепенно от твърди станаха в рамките на един месец по-мекички и се разляха - сега не са толкова видимо забележими и не съм търсила консултация по случая.
Виж целия пост
# 10
И аз съм имала.  Дори не съм усетила кога са изчезнали.
Виж целия пост
# 11
И на мен ми се появиха, даже доста от тях ги разранявах със сутиена. Слава Богу, нямаше последствия. Внимавай все пак да не ги разраняваш.
Виж целия пост
# 12
Хм, и аз имам такива и още не са ми минали, а вече почти 9 месеца след раждането. Дали е нормално? При какъв лекар трябва да се иде да си каже мнението? Кожен?
Виж целия пост
# 13
И при мен се появиха по едната ми гърда и 2 от тях са на ореолата Sad, мислех да поискам направление за кожен, ама повече се притеснявах дали няма да заразя бебето при кърмене - мойто джпи каза - няма проблем, а дори не ме погледна. Понеже и аз си мисля, че не е толкова страшно - не настоях.  Пък и едва ли има с какво да се третира сега и после по време на кърменето...така че остава да ги наблюдаваме само...
Виж целия пост
# 14
И аз имах същата грижа. Ходих на дерматолог и ме посъветваха да си ги махна ако имам намерение да кърмя, в случай че имам търпение да изчакам - сами ще си паднат. Престраших се и ми ги махнаха с ток. не е много гот, ама е бързо и без следи
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия