7-месечната ми дъщеря си клати главата. Имали ли сте подобен проблем?

  • 14 669
  • 24
Мами, имам един въпрос: ВАШИТЕ БЕБЕШОЦИ КЛАТЯТ ЛИ СИ ГЛАВАТА ВСЕ ЕДНО КАЗВАТ НЕ?
Димитрина прави така от около 10 дни и вече взех да се притеснявам. Около 15-20 пъти на ден, докато е права, докато яде, докато пълзи,просто постоянно. В 5-тия месец потреперваше и тогава тичахме по София по лекари, но ни казаха че има увеличени мозъчни вентрикули, но не било патологично. Оттогава каквото и да кажа на нашата педиатърка, все ми казва нищо й няма. Е, да ама аз си се притеснявам. Та ако имате наблюдения да споделите, за да се успокоя (или уплаша).
Виж целия пост
# 1
Здрасти, честно да ти кажа, нямам спомен щерка ми да си еклатила главата така, та затова не мога да ти бъда от полза с по-конкретен съвет от този: видях, че си от Благоевград (или поне там живееш) - като не ти дава повече инфо педиатърката ви, защо не прескочите до София или да смените педиатъра? НА тях това им е работата - да дават адекватна информация! Успех! И дано да е нещо безобидно   bouquet
Виж целия пост
# 2
Моето бебе съшо си клати главата, не постоянно, от време на време. Нашата педиатърка каза, че е напълно нормално. И братовчед му беше така. Не се притеснявай!
Виж целия пост
# 3
Въртеше я като побъркан,чак и аз пусках тема.Споко явно е период на децата,доста майки споделиха същото. Laughing
Виж целия пост
# 4
И моето момче си клати главата.И аз се притеснявам.Сподеих притесненията ми с педиатърката му,и тя ми каза,че  не е проблем.Един вид си търсел внимание,което мен не ми се вярва.Ще следя темата за повече инфо.
Виж целия пост
# 5
Това може да е проява на безпокойство, като някои възможни причини може да са:
 - колики,
 - раздразнителност,
 - не понасяне ако му се налагат,
 - не обича да го докосват, но обича да го носят на ръце и т.н.
Виж целия пост
# 6
Моя син може би до към година година и половина също въртеше глава, мяташе я на ляво на дясно, но мисля че това бяха изблици на радост, забавление... Wink
Виж целия пост
# 7
Рядко, но някой път се случва. Обикновено го прави след като стане от сън.
Виж целия пост
# 8
Мами, имам един въпрос: ВАШИТЕ БЕБЕШОЦИ КЛАТЯТ ЛИ СИ ГЛАВАТА ВСЕ ЕДНО КАЗВАТ НЕ?
Димитрина прави така от около 10 дни и вече взех да се притеснявам. Около 15-20 пъти на ден, докато е права, докато яде, докато пълзи,просто постоянно. В 5-тия месец потреперваше и тогава тичахме по София по лекари, но ни казаха че има увеличени мозъчни вентрикули, но не било патологично. Оттогава каквото и да кажа на нашата педиатърка, все ми казва нищо й няма. Е, да ама аз си се притеснявам. Та ако имате наблюдения да споделите, за да се успокоя (или уплаша).

На тази възраст дъщеря ми беше същата, което и мен доста ме притесняваше, но се оказа, че е нормално.
Сега прави други неща, които ме притесняват, но така ще е цял живот...все ще има нещо, което да ни притеснява, нали сме майки... Wink Grinning


Това може да е проява на безпокойство, като някои възможни причини може да са:
 - колики,
 - раздразнителност,
 - не понасяне ако му се налагат,
 - не обича да го докосват, но обича да го носят на ръце и т.н.

Aleksander, звучи логично, но щерката значи е от изключенията. Имам спомен, че го правеше, седнала в столчето- шезлонг, излъчваща пълно спокойствие (е била раздразнена от нещо, определено щях да забележа Wink. По това време вече нямаше колики (или поне не съм имала съмнения за това)
И много обича да  я гушкат и носят на ръце. Още се носим , и то повече, отколкото е здравословно за моя кръст Laughing. Embarassed


Виж целия пост
# 9
 - Това бяха общи предположения, и не е задължително външно да личи нещо, например на всеки се е случвало да си движи краката несъзнателно или да потропва по масата с пръсти...
Виж целия пост
# 10
Странно, явно има закономерност. Дъщеря ми също беше с разширени вентрикули и си клатеше главата, но за съжаление продължава, а е вече на 7 г. Обаче преди си клатеше само главата, а сега се върти цялата по същия начин, когато е притеснена и има проблем. Каза, че така се успокоява. Проблема е, че сега в детската градина децата и се подиграват за това въртене и аз съм доста притеснена за това.
Виж целия пост
# 11
Моят съвет е да отидеш на невролог или физиотерапевт.
Педиатрите не винаги улавят смущения в двигателното развитие на бебетата. За тях всичко е нормално и майките се "тръшкат за щяло и нещяло" - това е дежурния коментар на нашата лекарка. Е, да, но аз се притеснявах и настоях за направление за специалист. Моята принцеса не си държи съвсем стабилно главата и сякаш се поклаща насечено. Оказа се, че има проблем и от две седмици ходим на рехабилитация.

Стискам палци при вас всичко да е наистина нормално, но в това може да си сигурна едва след консултация със специалист. Мненията във форума са едно, но никой няма да поеме отговорност, ако се окаже (не дай Боже!), че е имало защо да се притесняваш.
Виж целия пост
# 12
аз също да споделя мнението си!

моето бебче клати главичката си много мощно и ритмично наляво и надясно, особено като го сложа в легълцето му преди заспиване или след като се е събудил. в началото ми се струваше доста неестествено, но реших да се поровя в моята бебешка книга (модерно немско издание) и там е описано доста подробно това състояние, което е напълно НОРМАЛНО ЯВЛЕНИЕ и може да продължи доста дълго. Дори при някои дечица се наблюдавали толкова резки движения, че си удряли главичките в легълцето и се налагало пълно обезопасяване. Но в книгата изрично се изтъква, че това не е свързано с никакво тревожно развитие и с времето отшумява. Естествено че Таталина е права - всяка майка знае най-добре от личните си наблюдения дали с детенцето нещо не е съвсем наред и тогава следва да се вземат и сериозни мерки!
Виж целия пост
# 13
- Това бяха общи предположения, и не е задължително външно да личи нещо, например на всеки се е случвало да си движи краката несъзнателно или да потропва по масата с пръсти...

Съгласна! Peace  bouquet
Виж целия пост
# 14
dusheto
Цитат
...(модерно немско издание) и там е описано доста подробно това състояние, което е напълно НОРМАЛНО ЯВЛЕНИЕ и може да продължи доста дълго. Дори при някои дечица се наблюдавали толкова резки движения, че си удряли главичките в легълцето и се налагало пълно обезопасяване. Но в книгата изрично се изтъква, че това не е свързано с никакво тревожно развитие и с времето отшумява...

 - С времето отшумява?... да, защото Потискат проблема, но това е като замитане на боклука под килима, т.е. не решава проблема, първопричината...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия