Дъщеря ми/5год./ пише името си на обратно!

  • 1 984
  • 13
Здравейте мили майки

В градината са научили  ми  да пише името си,но тя изписва всички букви на обратно/огледално всяка буква/.Иначе си пише в правилната посока.Имам ли основание да се притеснявам при  положение,че когато изписва буквите по отделно,ги пише правилно? А онзи ден написа и цифрата четири на обратно.Дали е само временно объркване защото преди не ги изписваше така и може би сега когато вече свързва буквите в една дума се обърква  newsm78

А може би това че все още не е сигурна ръката,с която прописва,ту с дясната ту с лявата/ баба й пише и с двете ръце/ също е от значение  Thinking
Моля споделете мнение или опит с вашите деца!
Виж целия пост
# 1
И моят син обърква буквите и цифрите и често са наобратно. Мисля, че е нормално и всички деца минават през това. Grinning
Виж целия пост
# 2
Докато отварях темата се обзалагах мислено дали става въпрос за левичарство, защото и моето дете има същия проблем, а пише с лявата ръка. Не мога да го обясня, но мисля, че това е ключа.
Виж целия пост
# 3
И аз като maxima мислех, че става въпрос за дете, използващо приоритетно лявата ръка. Дъщеря ми, която пише с лявата ръка имаше същия проблем, дори и сега се случва да ме пита на коя стана се пише буквата, мисля че е нормално на тази възраст да се объркват.
Виж целия пост
# 4
Синът ми е на 6г. и понякога също го прави.Скоро имаше рожден ден и всяко дете от групата му беше нарисувало по една рисунка и отдолу с името.Трябва да ти кажа,че поне половината си бяха написали имената така.Мисля,че това не бива да те тревожи.
Виж целия пост
# 5
Имам книжки от детската си възраст, които съм надписвала- половината от буквите са наобратно. Като тръгнах на училище започнах да си пиша правилно името Wink
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви мами ! Успокоих се!
Виж целия пост
# 7
Ние сме в първи клас, пък редовно си пишем на обратно буквите. И понеже сме и с лява ръка пишещи - и отзад напред думите. Съвсем нормално е , спокойно!
Виж целия пост
# 8
и Василена също пише буквичките на обратно понякога, а винаги ме пита - Мамо буквите на коя страна се пишеха? А цифрите?
Според мен няма място за притеснение  Peace
Виж целия пост
# 9
В периода на усвояване на буквите, а и все още неизградена латерализация ляво-дясно се счита за допустимо включително и в рамките на първи клас да се пишат огледално букви. и цифри. Но ако това е трайно явление и се запази и в края на първи - началото на втори клас вече е сигнал за сериозен проблем  bouquet
Виж целия пост
# 10
 Нормално е Момчил пише с дясната, но и той от време на време обърква посоките и на цифрите и на буквите дори на цифрите повече. Димана пише с лявата, но май по не ги бъркаше..., сега си е създала навика да слага ченгел на о-то и то да става "а" това май от някаква есетична гледна точка го прави, но и се отразява зле на правописа(отплеснах се Rolling Eyes)
Виж целия пост
# 11
Моят син пък пише цифрите 6 наобратно, първокласник е. Но като му напомня, трие с молива и ги оправя. Цифрата 3 вече я оправи като че ли. Миналата година и буквата S пишеше наобратно, вече не го прави. Според учителката е нормален процес и до края на първи клас (значи докато стане на 7) ще се изглади.
Виж целия пост
# 12
Леонардо Да Винчи е пишел отзад напред и с огледални букви.  Wink

Всъщност явно е много разпространено явление на тази възраст. Спомням си, че и аз самата четях и пишех и в двете посоки известно време.
Виж целия пост
# 13
Учителката в нашата предучилищна ми каза, че това било логопедичен проблем. Може би не е лошо да се съветваш с логопед, дори и да мислиш, че детето ти няма нужда. Аз мислех, че дъщеря ми казва звуците правилно, а се оказа, че аз не съм ги чувала добре.  Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия